първата кукла?

  • 1 512
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
Дъщеря ми започна да играе с куклите като беше на малко повече от годинка. Сега играе вече много усилено. Най-много харесва разни такива кукли бебетам с голи гумени глави. Има и количка за кукли, която много обича да бута. 
И ние така.Даже с количката най-много се заиграва.Бута я,завива бебето,храни го,приспива го.

# 16
  • Мнения: 418
На 6 месеца и подариха първата кукла от типа парцалени първо и се радваше и бъркаше в очите и  . После към годинката започна да я вози в количка и да я храни и приспива.Но с конструктора повече се забавлява.

# 17
  • на Север
  • Мнения: 503
след годинката й купихме за пръв път кукла. В интерес на истината никога не се е загравала с тях. Има доста кукли, но си стоят в коша с куклите непокътнати. Играе само с животни и книжки. На коледа свекърва ми й подари голям с кон с барби жокей, ами веднага махна жокейката и се заигра с коня, на жокейката единственото което направи беше да й сабуе ботушите Joy

# 18
  • Мнения: 369
Първата кукла получи на 2г и веднага започна да я съблича и да и сваля ръцете и краката , това да я преоблича и гушка въобще .А иначе има количка да я вози но в нея си вози плюшените играчки.Повече си играе с коли ,  камиони  и  пистолети .Сега сме потчти на 3 г и положението е същото , има още 2 кукли но пак са без ръце и крака и си седят в коша (милите)

# 19
  • София
  • Мнения: 39 772
Дияна си подреди обзавеждането в къщичката на Барбо, но пак играе от време на време. Децата са различни, едни играят само с кукли, други малко по-малко внимание отделят на куклите, трети - никакво.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Нашта заигравка с куклата мина за около половин час.Сега й обръща внимание от време на време.А аз на всичкото отгоре вчера купих още една,само че чисто парцалена и много сладка и с нея поиграхме малко.

# 21
  • Мнения: 306
беше на 8мес.,когато майка ми и подари едно бебе в ръката със шише с мляко,даваше му да "папа",сега има 3-4 кукли,камиони,коли,плюшени играчки,кола за бутане и т.н.играе си със всички,любимата играчка и е една плюшена маймуна,за нея се грижи най-много,дава и вода,сок,храна и спи с нея!за нова година бях решила да и купувамBABY BORN,луда работа bash,добре че продавачката ме светна че едва ли ще я заинтригува,още е малка за такива кукли,та и купихме конче-люлка!

# 22
  • Мнения: 5 877
След годинката. Зависи как ще я заиграеш, да говориш на куклата, да говориш на детето от името на куклата, да я люлееш на люлката, да я пързаляш на пързалката..
бавачката й прави на куклите дрехи от хартия, разхожда ги из картинния речник - особено обичат да ходят в индианското селище...
куклите на детето служат за всякакви възпитателни и образователни цели - когато има някакви страхове, дадена кукла изведнъж почва да се страхува от нещо и после го преодолява,
една кукла се оказа англичанка и другите кукли не й разбираха, та тя почна да ги учи на английски... а детето ги държи.. и се упражнява без да разбере...
от време на време имат рождени дни, от време на време се разболяват и тогава доктор Ани им лепи лепенки от стикери, преслушва ги и т.н..
по някоя кукла идва с нея на Витоша, веднъж изтървахме Алма в реката... голям смях беше. Понякога някоя се къпе с нея във ваната.
На рождения й ден очертавахме ръчичките на всички гостенчета, после на другия ден бавачката очерта и ръчичките на куклите, та сега си ги имаме на картинка...
Имат известна индивидуалност, например Пипи е най-силната й кукла, Ая е по-плаха, Алма е доста оправна...
Понякога си разменят дрехите, понякога играят на криеница, някои имат имена от приказки и задължително слушат, като четем за тях (Пипи, Буратино, Чебурашка и прасенцето Пьотр).
Изобщо голяма забава може да става с куклите, обаче родителите също трябва да участват. После обаче се научава и може два часа да си играе с тях, докато мама работи.
Аз лично не съм си играла много с кукли, не знаех как  Sad Бавачката ми беше дала само идея да им гладя едни платчета и да ги завивам; слагала съм ги и на влак от столове. Е, и малко съм отваряла глави да видя какво има вътре  Embarassed Ама детето има меки кукли от плат, не могат да им се отварят главите.
Интересно, не проявява голямо желание да има кукли - момчета. Като й взехме "бебе", питах момиченце или момченце, категорично трябваше да е момиченце. За плюшените животни също предпочита да са момиченца, една кукла й правих от чорап, също искаше да е момиче. После се ядосва, че няма кой да играе принц.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Анда благодаря!Много подробен и изчерпателен отговор си дала.Ще пробвам и аз да им говоря на куклите повече,пък дано имаме вашия успех Praynig и дано аз успея да се справя,че не съм от най-търпеливите Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт