Питанка към посетилите Истанбул?

  • 12 448
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 108
Ето за тази улица са ми разказвали, че е страхотна - Истиклял, но не сме ходили
http://www.turkeytravelplanner.com/WhereToGo/Istanbul/Sights/Bey … iklalCaddesi.html
точно тази улица не можех да се сетя пред малко-там беше хотела ни
хубаво е-ако имаш време разходи се

# 16
  • София
  • Мнения: 331
Момичета, мъжа ми реши да отидем до Истанбул за рождения му ден. Решихме да ползваме услугите на Алматур. Но в офертата им има допълнителни екскурзий, до забележителности в Истанбул, моля ви кажете ми кое си заслужава да се види? Знам, че само от вас мога да получа точно инфо.
Местата са следните:
1. ПОСЕЩЕНИЕ НА СУЛТАНСКИ ДВОРЕЦ “ТОП КАПЪ”
2. ПОСЕЩЕНИЕ НА ТУРСКА БАНЯ
3. ПОСЕЩЕНИЕ НА “КАРИЕ”, “МИНИЯ ТЮРК” И  ВСЕЛЕНСКАТА ПАТРИАРШИЯ   
4. ЕКСКУРЗИЯ С КОРАБ ПО БОСФОРА, ПОСЕЩЕНИЕ НА ЦЪРКВАТА “СВ. СТЕФАН” И   ЕГИПЕТСКИЯ ПАЗАР 
5. ПОСЕЩЕНИЕ НА РЕСТОРАНТ С ФОЛКЛОРНА,ШОУПРОГРАМА И ОРИЕНТАЛСКИ ТАНЦИ – “ОРИЕНТ ХАУС”
6. ПОСЕЩЕНИЕ НА МУЗЕЯ СВ. СОФИЯ, ДЖАМИЯТА “СЮЛЕЙМАНИЕ “ И EРЕБАТАН (ПОДЗЕМНОТО ВОДОХРАНИЛИЩЕ)
7. ПОСЕЩЕНИЕ НА  СУЛТАНСКИ ДВОРЕЦ “ДОЛМА БАХЧЕ"

Ако ми кажете и къде са ефтините пазари и други интересни места в Истанбул ще съм ви благодарна много.       bouquet                                                                       


1. Определено се заслужава - казали са ти, че се плаща веднъж за целия дворец и после вътре отделно за съкровищницата и за харема -  определено си заслужава да разгледаж съкровищницата, както и двореца като цяло - и парка е много хубав и изгледа който се открива  от него към Босфора и към Златния рог е невероятен.
2.
3.
4. Разходката с корабче по Босфора е задължителна - много приятна с много красиви гледки през цялото време и усещането че наистина се намираш между двата континента. Свети Стефан - ако искате да запалите по една свещичка за здраве на балгарска територия.....
5. Ние специално предпочетохме да се разхождаме из Истанбул и да почувстваме изцяло неговата уникална атмосфера.
6. Задължително Св. София - ставате наполовина хаджии, ще си пожелаете нещо при колоната на желанията и ще усетите величието на тази великолепна сграда.
7.Много красиво, много величествено - копие на Версай, но още по-красив и по-богат. Ще видите и прословутата Висока порта. и ще се почувствате като в приказка.

Бих добавила към списъка и Синята джамия.
Преминаваме през някой от двата моста свързващи Европа и Азия.
Задължително опитайте турския чай - много хубав и много силен.

Наслаждавайте се през цялото на време на тръпката, че изживявате и разглеждате всичко това заедно......

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 995
Момичета виждам, че сте ходили в Турция. Кажете в каква валута е най-добре да бъдат парите които носим.
Ние ще минем на връщане за 1 ден през Истанбул ще ходим в гр.Сиде /близко до Анталия/.
Там ще се наблюдава пълно слънчево затъмнение на 29.03.

# 18
  • Мнения: 229
На нова година бяхме в Истамбул и на тръгване разбрахме колко много пари са ни одрусали с тези допълнителни екскурзии. Не ти ги препоръчвам.
Значи за разходката по Босфора с корабче дадохме по 15 долара на човек а в последствие се оказа, че ако се качиш на ферибота , който също плава по Босфора плащаш само 1 лира /1.20лв./ и пак се возиш по Босфора.
В Топ Капъ също останахме разочаровани. Плащаш 17 лири /умножи ги по 1.2/ за да гледаш ятагани с които са секли главите на българите. Аз съм била в много български музеи и Топ капъ ми се стори доста беден в сравнение с тях. Ако ходя пак това бих си го спестила - по скоро парка около Топ капъ е много красив. Иначе е хубаво да идете в Синята джамия, в Света София. Не се лъжете да пиете кафе или каквото и да е в Азиатската част на града - страшно скъпо е - за 4 кафета платихме 20 евро. Там са баровците на Истамбул. Иначе самия площад Султан Ахмед където се намира Синята джамия е много красив.  Не се лъжете да си купувате локуми там където ви пращат екскурзоводите - ще ви съдерат кожата. Като цяла истамбул е скъп град ако човек не се пазари.

# 19
  • Мнения: 2 071
Ходила съм около 10 пъти в Истанбул, правилно си си избрала какво да видиш от опциите (1,4,6 и 7). Моето любимо място в Истанбул е площада на кв. Таксим и търговската улица, която тръгва от площада надолу към морето. Има една такава атмосфера - романтична - с 2-3 хубави книжарници, магазини за музикални инструменти, ателиета на художници, има и бутици, хубави ресторанти - мисля, че ще ви хареса.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 288
Препоръчвам:
1, 4, 6 и 7

# 21
  • София
  • Мнения: 2 958
А каква е цената на основната ви оферта? Ако не е неудобно ще се радвам да науча!

# 22
  • Мнения: 1 425
Момичета направо сте страхотни  Hug много ви благодаря за всичкото инфо което ми дадохте  Hug
Джуджанка цената е 140 лв, за 3-ри дни, като допълнителните екскурзий имат и допълнителни цени  Laughing Тази цена включва път с автобус, като тръгването е от Варна и ме устройва, спане и закуска има и пълен пансион, но аз не го предпочитам. По добре да усетя кухнята на тази страна по ресторантите там. А включва и медицинска застраховка. Ако те интересува цялата оферта мога да ти я пратя на е-маил.
Още веднъж момичета БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Момичета виждам, че сте ходили в Турция. Кажете в каква валута е най-добре да бъдат парите които носим.
Ние ще минем на връщане за 1 ден през Истанбул ще ходим в гр.Сиде /близко до Анталия/.
Там ще се наблюдава пълно слънчево затъмнение на 29.03.

Казват, че турците обръщат долари и евро по еднакъв курс , т.е. е по-изгодно да ползвате долари.

И двата двореца са интересни.
Долма Бахче, освен, че е кичозен, е почти съвременен - на 150 г, като от 30 г. е необитаем (музей) и ми се стори, че оттогава не е чистено там Crazy. Екскурзоводът беше много смешен като ни следеше да не натъпим ресните на прашасалите килими, че били автентични и стари. Ха-ха, баба ми има по-стари!
EРЕБАТАН (ПОДЗЕМНОТО ВОДОХРАНИЛИЩЕ) има особена атмосфера. Невероятно място, струва си да се види. Църкви и дворци (почти) навсякъде по света, но онези колони във водата и обърнатите склулптури на Медуза, които се отразяват си струват.

# 24
  • Мнения: 3 447
Още веднъж момичета БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet  bouquet  bouquet
Аааа, няма да минеш с едното "благодаря", чакаме да почерпиш с локум и баклава Mr. Green
Пожелавам ти страхотно да си изкарате Hugох, и на мен ми се доходи пак
сладуранка, ти пък как изобщо си се навила да отидеш точно в Истанбул Mr. Green Бъзикам се, не се заяждам Hug

# 25
  • Мнения: 229
Дона аз нямам нищо против турците в Турция и против тези в България. Камъкът си тежи на мястото. Ако имам нещо срещу някой това са ДПС и кръга от фирми около Доган , които въртят цялото ни правителство барабар с президента.

# 26
  • Мнения: 3 447
Споко бе Grinning Теб пък специално много те уважавам, щото си изказваш мнението аргументирано, без да обиждаш инакомислещите  bouquet Ама айде да не спамваме темата Peace

# 27
  • Мнения: 1 950
Много зависи с каква точно цел отиваш там Laughing
Ако искаш да видиш града с неговата атмосфера и история предлагам:

Синята джамия, Света София, Долма Бахче, Топ капъ, Принцови острови - разходка с корабче, разходка по Босфора с корабче, Вселенската Патриаршия и църквата св. Стефан.

Естествено и пазарите - Египетски и Капалъ чарши.

Хубава екскурзия ви пожелавам  bouquet

Някое от момичета беше питало за валутата, няма значение дали ще са долари или евро. Преди години, повече сметка имаше да сменяш долари-лири, но сега и еврото е с добър курс.

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 14:12 от zvetun4o

# 28
  • Мнения: 131
Можеш спокойно да отидеш на не повече от една -две органзирани екскурзии - Ние отидохме на Принцовите острови с корабче, и после разбрахме,че в действителност е много по-евтино. На всичко останало можете да отидете сами и ще ви излезе много по-евтино - няма да се движите в група и да слушате някой екскурзовод с лош български. Пък и така е по-забавно. При нас разходка по Босфора, посещението на църквата "Св. Стефан" бяха безплатни.

# 29
  • Мнения: 522
Аз съм омъжена в Турция и мъжа ми е собственик на няколко хотела в Турция, та да ти дам един компетентен съвет - екскурзиите си ги направете сами двамата, защото излиза 2-3 пъти по-евтино.Иначе от изброените - Ориенталската вечеря не е кой знае какво - кючекчийки и пилешки пържоли  Joy
Истанбул е прекрасен град и със сигурност много ще ви хареса  Peace

Общи условия

Активация на акаунт