Църковен брак

  • 5 633
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Здравейте, булки. Не знам къде да пиша, затова нова темаа... По стечение на обстоятелствата... няма да имаме църковен брак в деня на сватбата. Ще го направим в манастир няколко дена след това. Имам въпрос за Рилския, Роженския и Бачковския манастир. Както и за Рупите. Някой знае ли, дали се правят сватби там? Как се процедира и ако имате идеи за по хубави места... Помогнете ми Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 245
Благодаря ти, но информацията вътре е много стара, а и ако някой се е венчал в такава вестност ще е добър пример Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 833
В Рилския манастир доколкото знам не разрешават венчавки. Но така съм чувала от познати, не съм се интересувала подробно и не знам дали е 100% вярно.
На Рупите в храма Св.Петка съм виждала да се венчаят със сигурност.
За другите два манастира не знам, най-добре е да намериш телефон и да попиташ за информация Peace

# 4
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
В момента и ние планираме да се венчаем ... Първоначално планирахме да го направим в Бачковския манастир, 100 лв е таксата. Миналата седмица ходихме до Бачково, но останахме някак разочаровани, защото искахме да уговорим точна дата и час, НО там е без предварително записване и беше невъзможно. След това се отбихме до Асеновград да се огледаме по магазините и всички ни казваха, че изборът ни на манастир не е удачен, защото много се чака за самия ритуал. Съвсем случайно, минахме през едно фотостудио и господина ни предложи, че ако искаме да ни снима, е най-добре когато "дойде нашият ред" , да му се обадим, иначе със самото чакане, щяло да ни излезе много скъпо, т.к таксува на час. Е, аз не искам да запомня този ден с висене в манастира...

# 5
  • Мнения: 245
Определино си права. Мисле да се свържа с Рупите... Манастира на Рупите до къщата на баба Манга е много приказно местенце и май на там ще ходим, защото в Рилския наистина не може, а за бачковския ви казаха че много много не си дават сърцето за церемонии!

# 6
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Ако държиш църковният брак да е в по-голям манастир, може да питате  в Дряновския манастир.  Ние, все още не сме решили, но се сетихме за една наистина красива църква - http://wikimapia.org/19543886/bg/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA-%D0%B4 … D0%BC%D0%BE%D0%BD.

# 7
  • Мнения: 27
В Рилския манастир, със сигурност знам, че не правят венчавки.

# 8
  • Мнения: 11 967
За Роженския манастир ,макар и да ми е от няколко години информацията, не правят венчавки, няма регистър.Не вярвам нещо да се е променило.

Има регистър само за кръщаване.

Идеята е, че манастирите са място за оттегляне от светската суета, затова са изключение тези, които предлагат венчаване.

# 9
  • Мнения: 308
В манастир и според мен няма как да стана или поне са много малко тези, в които позволяват. В Рилския със сигурност не може.

# 10
  • Мнения: 195
А защо сте решили да е в манастир? Имам предвид че има доста малки църкви на места от типа на Арбанаси например.

# 11
  • Мнения: 118
Знам за Троянския манастир при дядо Сионий, че там може да се правят венчавки. Също така и в Клисурския манастир се правят, даже и в сайта им го пише, ето линк: http://klisurskimanastir.com/%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%B … 0%BD%D0%B8%D0%B5/
 а Клисурския манастир е много сладък. Там монахините са от Македония и е много добре поддържан, даже и готвят по поръчка и имат био магазин с техни продукти. И в Черепишкия манастир се правят венчавки, там даже кумувах и го знам на 100%. Също и в манастира Св.Мина до София и манастир Св. Три Светители пак до София. Избор има, въпроса е къде ви харесва на вас!

Общи условия

Активация на акаунт