Излизане от порочния кръг на лекарствата

  • 15 659
  • 162
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 789
Така е, във всичко са намаляли тези полезни вещества. И не само заради пестициди и химия, а заради лошия въздух, замърсените подпочвени води, хлорираната вода с която се поливат и т.н.Общо взето трябва да си голям специалист и да имаш много свободно време, за да търсиш,намираш и ядеш някаква "истинска" храна. За това писах и преди,че с нашият начин на живот, това е доста трудна, разбира се, не невъзможна задача.

# 151
  • Мнения: 690
Здравейте! Не съм писала от много време, за което се извинявам. За този период от време лекувах хемороиди, явно получили се следствие от разстройството, което пък беше след антибиотика... Лекарката ми изписа крем, свещички, бани със смрадлика. След известно време, в което ту ми се появяваха, ту изчезваха, май се "успокоиха" и поне не ги усещам вече. Имам въпрос: болката обаче при изхождане остана  Sad нямам запек и тя е за 5-10 сек, ама вярвайте ми не е приятно... нямам и кървене, нито продължителна болка след изхождането, не напипвам хемородити,, при лекарката ще ходя чак след няколко дни.
Да се е случвало при някоя от вас?

# 152
  • Мнения: 7 325
Малко бавно става но ще ти мине. На мен ми се случи след второто раждане. Тази екстра в комбинация с шевовете беше .... .уф. Трябва да внимаваш какво ядеш и ще ги държиш по дконтрол

# 153
  • Мнения: 690
Болката от само себе си ли ще отмине... защото ме боли по същия начин, пак само при изхождане и когато имах хемороиди, просто сега не ги усещам по никакъв начин. Е продължавам със смрадликата и крема де Grinning

# 154
  • Мнения: 7 325
Ами при мен мина от самосебе си не помня точно за колко време. Дълго беше защото бяха няколко неща на куп. За да не си докарваш разстройство с АБ е добре да ги взимаш с някакъв пробиотик.

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Втората ми бременност я изкарах доста зле, с почти непрекъснати хреми, кашлици, отоци в гърлото.... Нямах почти никакъв имунитет. Тук обаче лекарства особено на бременни не дават освен парацетамол, който при мен не действа.
На етърва ми изписаха антибиотик в осмия месец на бременността,аз бях с нея на прегледа и бях възмутена,че и изписват антибиотик,но лекарката наговори такива ужасни неща,че горкото момиче купи антибиотика и го изпи по схемата,изписана от лекарката

# 156
  • Мнения: 7 325
Има АБ, които се изписват и на бременни. По-добре ако положението е сериозно да се избере по-малкото зло, но само ако е много наложително. Иначе аз не одобрявам АБ за щяло и нещяло. Казват ( не мога да го твъря със сигурност ), че в големите месеци е по-безопасно отколкото в малките когато се формира бебето.

# 157
  • Мнения: 690
Отдавна не съм писала в темата си, радвам се, че получи такъв интерес! Simple Smile

Искам да кажа колко съм благодарна на маслото от чаено дърво. В следствие от ангините през месец-два  /често и гнойни/, щяха да ми горят някакво огнище... или да проверяват за такова, не знам.
И така докато се чудех и маех /и отново с болно гърло/, погледът ми спря върху маслото от чаено дърво, което ползвам обикновено срещу пъпки, но и на мен рядко ми излизат, та така си стоеше без приложение. Сетих се колко бактерицидни свойства има, накапах в малко количество вода и директно си намазах сливиците. За 3 дена ми мина само с него /и лукчета, но тях ги смучех, за да притъпя дъха на чаено дърво, все пак работя с хора Grinning/
И оттогава т.е. от пролетта аха да ме подразни гърлото и на помощ идва чаеното дърво.

В последствие си направих и една смес от мед, джинджифил и орехи, която хем е вкусна, хем е полезна.
И така от пролетта съм повече от идеално - без лекарства, без антибиотици Simple Smile

# 158
  • Мнения: 438
и аз го ползвам чаеното дърво, супер е Simple Smile

# 159
  • Мнения: 4 743
A kak точно го мажете на сливиците? Не ви ли се повдига от това? Аз искам на дъщерята да го пробвам, все от гърло се оплаква...

# 160
  • Мнения: 438
Аз за сливици не съм го ползвала, но си правех с него превръзки, когато имах бяло течение. Четох тогава, че се разтваря в зехтин. Сложих 10 капки чаено масло в 30 капки зехтин и накапах една превръзка. Така няколко нощи. Мирише си доста, за гърло незнам, бих разтворила пак в зехтин и намазала.

# 161
  • Мнения: 690
A kak точно го мажете на сливиците? Не ви ли се повдига от това? Аз искам на дъщерята да го пробвам, все от гърло се оплаква...
Може с клечка за уши, но на мен ми е по-удобно по друг начин - измивам си хубаво ръцете, слагам една капка масло /ако се разтвори в малко вода, може и повече/ и си мажа сливиците Grinning когато са ми възпалени, сливиците ми се увеличават и лесно се напипват - не е страшно

Цветина, помогна ли?

# 162
  • Мнения: 438
да, помогна ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт