Колко месеца изчакване при препоръчаха след естествено изчистване след аборт?

  • 13 029
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте,

ако сте преживели кухо яйце, мисед, спонтанен аборт и сте се изчистили сами (това предполага ранна бременност до 12 г.с.), колко време ви препоръчаха изчакване преди нови опити? Месецът на изчистване също се брой също за цикъл. В коя г.с. бяхте? Пиехте ли някакви добавки, извън евентуални изследвания и терапия. Имахте ли успешна бременност след естествено изчистване? Промени ли се продължителността на цикъла ви?

Мерси ако има включвания Simple Smile

# 1
  • Мнения: 598
Имах спонтанен аборт. След кюретажа изчаках два месеца. Така ми бе препоръчано. Забременях веднага след изтичането им. Имах две последователни успешни бременности. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 877
т.е. 2 цикъла?

аз имам едно абразио след мисед и едно естествено изчистване, въпреки, че чакахме 6 цикъла м/у двете

# 3
  • Мнения: 598
Ох, май се заблудих в броя на месеците и циклите, извинявай! Бременен акъл... Абортът ми бе юли месец, забременях януари. Със сигурност помня, че спазих изисквания от доктора ми период. Обаче във връзка с казаното от теб, значи имаш два спонтанни аборта едно след друго? В такъв случай може би няма да е зле да се консултраш със специалист, за да се установи причината. При една моя приятелка точно след два поредни спонтанни аборта й правиха допълнителни изследвания и откриха причината за тях. Последва лечение, което продължаваше и по време на бременностите й и сега тя има няколко деца. Реално иначе няма значение колко ще изчакаш, трябва да ти е дошъл цикъла и да се в възстановила лигавицата на матката. Ако има други усложняващи фактори обаче, това няма да е от значение. Ако можеш, направи си допълнителни изследвания да видиш дали може да се разбере причината за абортите, за да може ако е възможно, да се избегнат нови такива.

# 4
  • София
  • Мнения: 877
Ще правим изследвания, имам едно дете на 1г. 10 м., но може напр. да имам придобита тромбофилия. Понеже не се наложи кюртаж се надявам да не чакаме много МЦ.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 055
При първия ни казаха на следващия месец ,че можем да започнем(след преглед разбира се)Получи се след година и половина и отново за съжаление спонтанен.Отново започна само изчистване  от организма,но ни дадоха хапченца за доизчистване на матката.Тогава също ни казаха след първия Ц.Последния беше през май в 10г.с. до днес все още няма бременност.Откриха ми леко завишени НК клетки и имам назначени вливки.
Желая ти успех Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 877
Кремонка, благодаря за отговора. Аз забременявах от 1-ви или 2-ри месец, но само първата бременност беше успешна. На ехограф ти видяха маточната лигавица, че е в нормални размери? И на мен ми дадоха хапче за смучене под езика за контакции. И инжекции за контрахиране на матката. И цикъла промени ли ти се след първия аборт, ако преди това е бил нормален? Моят стана от 26 до 35 дни след първия който беше с кюртаж.

# 7
  • Мнения: 300
Аз съм с мисед в края на 11г.с. Изчистиха ме с вакуум и ми казаха, че след като спре кървенето може отново да се премине към опити за бебече. Такава е практиката в Англия. Аз обаче мятам, че винаги е индивидуално и чак след подробен преглед се започват опити, а не спрямо математика и статистика.

# 8
  • София
  • Мнения: 877
Така е, няма да мсятам средноаритметично от отговорите, но в БГ не знам някой лекар да каже веднага след приключване на кървенето да се почне. Дори да си в идеално състояние се застраховат или просто са по-предпазливи. Поне 2 цикъла казват. Аз питах за без кюртаж, чистищ се сама като естествен цикъл, но многооо по-обилен.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 055
Кремонка, благодаря за отговора. Аз забременявах от 1-ви или 2-ри месец, но само първата бременност беше успешна. На ехограф ти видяха маточната лигавица, че е в нормални размери? И на мен ми дадоха хапче за смучене под езика за контакции. И инжекции за контрахиране на матката. И цикъла промени ли ти се след първия аборт, ако преди това е бил нормален? Моят стана от 26 до 35 дни след първия който беше с кюртаж.
След първия стана по обилен и продължителен но като дни на кървене иначе винаги ми е бил 30-32 дни и сега също ми е на толкова дни ,само че с екстри понякога доста силни болки в областта на матката и яйчниците.При втория още като ме изписваха от болницата ми казаха че можем да правим опити още от същия месец.Но явно хормоните ми са били доста разбъркани и не ми дойде Ц доста време

# 10
  • Мнения: 11
Направих спонтанен аборт през септември, бях в 7 г.с. и казах на доктора да ми изпише някакви хапчета, защото ме е страх от медицински интервенции.. и така изписаха ми метаргин, който предизвиква контрахиране на матката.Дълго време имах кръвотечение, но след като спря отидох на контролен преглед и ми казаха че всичко се било изчистило и мога да подновя опитите след 3 цикъла..е вече минаха 5 и все още не мога да се реша, страх ме е да не се повтори историята.А цикълът ми винаги е бил 32-25 дни и след случката е по същия начин 

# 11
  • София
  • Мнения: 877
Благодаря за отговора Simple Smile Може да си направиш изследвания, ако това ще те успокои.

# 12
  • Мнения: 11
Да, мисля да си пусна едни полови хормони и ако всичко е наред да действам, защото времето си върви..  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 877
Можеш и за тромбофилия, но само при един аборт сигурно е случайност.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 18
Аз бях с мисед в 8 г.с. Изчистиха ме с вакуум, въпреки че аз исках да оставим природата сама да си свърши работата- кръвотечението вече беше започнало. Лекарката ме предупреди, че може да не се изчисти всичко и да се появи някой полип или миома, а това би могло да причини проблеми при следваща бременност.
Препоръчаха ми да изчакаме три, четири месеца и тогава да започнем опити за бебе. Така и смятам да направя, защото една приятелка забременя веднага след миседа си и бременността и беше много тежка.

Общи условия

Активация на акаунт