Предучилищна в училище, Варна, набор 2009

  • 26 485
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 845
Предлагам да си бъдем взаимнополезни с информация за тези, които смятат да запишат децата си ПГ в училищата на Варна. Срокове, райони, инфо за преподавателите и базите за обучение.

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Дъщеря ми е набор 2009.Записах я предучилищна в училище тази година /на 5 години/,на половин ден и съм много доволна.Следващата година пак ще я оставя в ПГ .
В ''Йордан Йовков " учи детето.Две групи са.Стаите са на последен етаж ,а там е най-топло.Отделно са от по-големите ученици и изобщо не се засичат.
Стаята я боядисваха тази година,всичко вътре е ново, децата седят по едно на чин.
За ремонта не са ни искали пари.
В началото събирахме само за материали,защото искахме всичко да е еднакво .
Много сме доволни и от госпожата,която успява да обърне внимание на всяко дете,дъщеря ми ходи с голямо желание,вече може да срича и да смята до 10,знае всички букви и може да ги пише.
Учат песнички и стихотворения и всеки ден правят по една фигура от хартия/ Grinning/
Имат физическо три пъти седмично.
Аз вече подадох документи за следващата учебна година и пак ще сме при същата госпожа-Маринела Генова.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 11:31 от veni35

# 2
  • Мнения: 88
Чудесна тема, записвам се веднага! Аз се интересувам и за Йордан Йовков, и за Славейков, защото н е също близо. Лошото е, че за Йовков започна записването вече, а за Славейков ще е май/юни.

# 3
  • Мнения: 15
Много полезна тема!
Искам да попитам, къде мога да видя районирането на училищата.

# 4
  • Мнения: 845
В сайта на РИО www.rio-varna.bg има графа "Прием в първи клас" От там можеш да свалиш един файл, където пише района на всяко у-ще. Става въпрос за 1 клас, но предполагам, че критериите за ПГ ще са същите.

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря за линка! Да попитам също, за прием ПГ в Руското има ли изпит и там имат ли подготвителна от 5 год.? Също не ми е ясно, ако детето е карало предучилищна, има ли вариант в 1-ви клас да не бъде прието в същото училище?

# 6
  • Мнения: 30
От Руското още не са публикували нищо в сайта си, несериозна работа.

Някой може ли да ми каже от къде да си изтегля актуално заявление за прием?!! Благодаря в аванс!

# 7
  • Мнения: 845
Не знам и аз, мислих тези дни да ходя до там. Иначе в сайта на Климент има информация вече. Освен в руското, ще кандидатствате ли някъде другаде?

# 8
  • Мнения: 30
Доволна съм от подготовката в детската градина "Щастливо детство" и в частност от г-жа Тодорова. Затова мисля да не кандидатстаме другаде освен в руското. Що се отнася до първи клас, чувала съм, че Климент и Кирил и Методи са добри начални училища, вие какво мислите?

# 9
  • Мнения: 30
Благодаря за линка! Да попитам също, за прием ПГ в Руското има ли изпит и там имат ли подготвителна от 5 год.? Също не ми е ясно, ако детето е карало предучилищна, има ли вариант в 1-ви клас да не бъде прието в същото училище?

В руското приемът е от 5 г., няма изпит, приемът се определя съобразно адресната регистрация, непроменена от две години поне!!! Има вариант и да не бъде прието после в първи клас, но все пак ако е посещавало предучилищна там това се счита за предимство! Успех.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 107
Мене ме интересуват предучилищните групи в училище Раковски и Найден Геров за 6-годишни. В Найден Геров още не са излезли критерии за прием, в  Раковски са публикували информация за 2015/2016г., но не съм се интересувала подробности. Някой ако има информация за предучилищната подготовка в училище Раковски, нека сподели. Не съм доволна от градината и искам да ги преместя/с близначки съм/.

# 11
  • Мнения: 8
Здравейте,
Моето дете е в ОУ "Никола Вапцаров"- 5 г. Условията са много добри, отделно крило, стая за сън, стая за обучение и игра, всичко е ново. Групи по 12-13 деца. Закуски и обед - от стола на училището. Плащане като в детска градина. Учителките са добри.
Това, което не ми харесва е занижените критерии  на родителите към образованието.
Голямото ми дете беше в Славейков и там средата е друга.  Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Как е в Славейков предучилищната? Стаи, условия?

# 13
  • Мнения: 8
В ОУ Славейков голямото ми дете беше отдавна, когато предучилищните групи бяха в сградата на училището. Сега са в блока на Дрин 1. Разбрах, че условията са много добри, учителките също, изискванията са по-големи, но децата много напредвали. Това е масово мнението за ОУ Славейков. Нашият район е там, така, че на есен мислим  да бъдем в това училище.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
По половин ден са, нали?
Аз по принцип съм за каране на предучилищната в детската градина, но предвид масовата истерия по няколко училища в града и трудния прием, се замислям дали да не набутам детето в предучилищна в училище. И пак не ми се иска Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт