България Травъл ЕООД мнения

  • 31 160
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Искам да попитам за вашите мнения за фирма България Травъл ЕООД, защото мисля да пратя моите родители на екскурзия през този туроператор ,но не мога да намеря отзиви из други форуми.
Ще съм ви много благодарна ,ако можете да споделите мнение ,за да знам има ли смисъл да си давам парите .
Благодаря ви предварително  Simple Smile Hug Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 апр 2017, 00:20 от bubanka

# 1
  • Мнения: 940
И аз се чудих за тях,че гледам в Гработо мнг.оферти качват. Simple Smile

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 13:52 от Leitenanta

# 2
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Значи ако няма други с такова име Simple Smile, сме ги ползвали. Преди години за пътуване до Париж (билети+хотел) и за наши приятели до Гърция. Не съм имала проблеми някакви.

# 3
  • Мнения: 4
имат доста интригуващи оферти.надявам се да нямам проблеми с тях, че съм харесала оферта за Дубровник

# 4
  • Мнения: 2
На 09.02.2015 г. сключих договор за екскурзия по маршрута София-Будва-Котор-Дубровник-София, която се проведе от 06.05.2015 г.  до 10.05.2015 г.                                                                                                                         На екскурзия с маршрут около 2000 км беше изпратен автобус от средата на миналия век, който очаквано                   аварира. Не беше осигурен алтернативен транспорт на  хората, които се наложи да пътуват 420 км със средна скорост около 50 км в час, с повредена скоростна кутия, което реално застрашаваше тяхната безопасност.     Няма да коментирам екскурзоводското осигуряване.
За първи път ползвам услугите на тази агенция и не само няма да повторя, но ще предупредя всички познати, че не могат да разчитат на коректност от тяхна страна. Не повтаряйте моята грешка.
 Въпреки че всички от автобуса бяха възмутени от агенцията, с изненада прочетох положителните
отзиви в сайта на Грабо.
Мисля, че агенцията сама си пише отзивите.

# 5
  • Мнения: 940
Ами всеки гледа да папа,ами парите от хубавия автобус са ги икономисали и прибрали!!:) Моите любими фирми за транспорт са Кричим Експрес и Хебрусбус,а и ММ щях да ги забравя! Simple Smile Кеф ти интернет,кеф ти контакти за зареждане на телефони и т.н.!!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3
vtodorova01, ние също имаме резервация за тази екскурзия през септември. Мен много ме притеснява    дългото пътуване и лошия път, дори се колебая дали да я анулирам. Би ли разказала - толкова ли е страшен пътя, има ли много завои, малко дете на 10г ще издържи ли.

# 7
  • Мнения: 940
Ами има,особено на Черна Гора!Стръмно е и с завои,но се минава нп,все пак това е една от най-известните дестинации!Аз ходих,но с една др.фирма и съм доволен,всичко беше 6!! Simple Smile

# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Затова предпочитам сами да си организираме пътуванията. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2
Пътуването с комфортен автобус не би трябвало да е проблем за дете на 10 г.                                                От фирмата определено не сме доволни. Не ми се коментира ниското ниво на екскурзовода Здравко (мисля, че и на другия автобус не бяха доволни от екскурзовода). Общо взето бяхме оставени сами на себе си. Здравко, по своя инициатива, без да се допитва до цялата група, си организираше обяди в заведения по свое усмотрение, а тези, които не искаха, чакаха по 1,5-2 часа. Доколкото знам, екскурзоводите получават комисиона за клиентите, които водят.
Ние не бихме ползвали тази агенция повторно.

# 10
  • Мнения: 5
Вчера си дойдохме от екскурзия на България Травъл! НИКОГА ВЕЧЕ! Аз съм била на различни екскурзии - по-скъпи до по-далечни дестинации и по-евтинки из Европа, но такова чудо не е било!

Първо - от всяка свирка дърво не става и от всеки с тапия в туризма, агент и организатор не става. Най-лошото беше екскурзовода, който всячески се опитваше да съсипе екскурзията. Но за да не изпадам в подробности ще обясня в няколко реда какво става с автобус с 55 човека, между които 1/3 бяха над 60 години, 1/3 - между 30 и 60, 4 деца под 10 години, 5 - 6 на около 20 - 25 - колоритна гурпичка бяхме. На четвъртия час от тръгването бяхме се изпокарали в автобуса, заради непрекъснатите коментари на екскурзовода и цинизмите, които 'пускаше'. И вместо той да се прояви, като професионалист, реши да направи по-голям скандал, като разцепи мненията на две и предизвика караници между хората. И това беше всеки път - никога не казваше сега ще правим това и това а само питаше - сега как да го направи, в колко часа да тръгнем - ми то е ясно, че всеки иска различно и ни оставяше да се караме. И последния ден, когато ни чакаха 18 часа път, и най-накрая почти единодушно /без 6 - 7/ човека поискахме да тръгнем в 7 сутринта - той вика - Ми не може. И го питаме, като не може, защо ни питаш, като така или иначе не уважи мнението ни толкова дни. Но за обобщение, защото разказа е безкрайно дълъг, прочете по-долу:

 -На отиване нямало възможности за спирка за тоалетна и единия път не спряхме 6 часа и 20 минути!!!!! децата и хора с проблеми бяха принудени малко след това да ходят по нужда из гората - ДА! спря ни на една отбивка и каза: "Айде сега, давайте. Нали искахте тоалетна!" И това беше защото бързахме за вечеря - да не би да изпуснем вечерята!

 -арестуваха шофьора ни! три пъти ни спираха полицаи и трябваше да ги подкупват шофьорите ни - много свестни момчета. Два пъти се разминахме с глоба и третия път арестуваха шофьора защото карал с 10 км над позволеното - и всичко защото Екскурзовода даваше зор - да не изпуснем вечерята! Пратиха шофьора до най-близкия град да си плати глоба по някакво бързо производство. Добре, че прокурора, който бил дежурен се смилил, та не ни бавиха 24 часа и не го затвориха.

 - в Дубровник нашия рейс ни чакаше горе на високото, а не долу, където е стария град, въпреки, че всички хиляди туристи се качваха на входа на крепостта, където има стоянка за автобуси - минават качват туристите и заминават... Но ние - не! Трябваше да се качим най-горе, да повисим под страшен проливен дъжд и няма къде да се скрием... Не разбрахме защо - питахме, но никой не ти дава отговор! Дали не му се плащаха пари на екскурзовода или агенцията, или друго... Вир вода бяхме. И после ни чаках 3 часа път обратно до хотела. И вместо да минем пак с ферибота - трябвало обиколка по програма да правим на крайбрежието - само че ние не искахме повечето хора, понеже бяхме мокри, някои вече болни, продължаваше да вали, беше се при тъмнило, 19.00 часа стана и нямаше особена гледка. Стана съвсем тъмно без въобще да сме излязли от залива. След като питахме екскурзовода колко време е обиколката - 15 минути. А БЕШЕ ЧАС И 15 МИНУТИ! СЪВСЕМ СЪЗНАТЕЛНО И УМИШЛЕНО НИ ИЗЛЪГА!
ЛЪЖЕШЕ НИ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ.
 -уж знаеше всичко - пътища, маршрути, забележителности...  и сбъркахме отбивката за Дубровник - каза 'Момчета, горния път'... и се оказа, че тук няма отбивка, тук няма и накрая - я карай 10 км и се върни обратно!
 - на връщане също само повтаряше още 15 мин и сме на магистралата с големи бензиностанции и тоалетни - магистралата се появи след час и половина. И само лъжеше - ей сега след 15 мин има WC... хората избухнаха...  newsm11 newsm11 newsm11 newsm11 newsm11 smile3512 smile3512 smile3512 bash bash bash
 - като спряхме на връщане в 16 часа в Сърбия, след като сме тръгнали в 7 сутринта, спряхме на бензиностанция и екскурзовода отиде тихомълком /ама направо се изниза/ до отстрещно заведение без да каже на никой нищо - например - да ходим всички за храна. Понеже на тези там бензиностанции нямаше дори пакетирани сандвичи! Наяде се, после хората го питаха защо и нас не казахте къде да отидем да ядем нещо... той си замълча.
 - на тръгване никой в агенцията не си беше направил труда да организира седалките, така че две момичета се налагаше да седят на седалка и половина - всичко е ок, ако пътуваш 30 мин. Ама 18 часа!!!!!!!!!!!!!!  Един от пътниците беше над 180 кг с проблеми явно и седеше по средата на последните пет седалки, като завземаше и двете странични. Момичетата на връщане казаха, че не могат да пътуват така и всички ги подкрепихме. Екскурзовода каза едната да седне отпред при него, а другата - на единствената празна седалка до един мъж. Те помолиха да не се разделят. Екскурзовода вместо да им предложи да седнат двете отпред /вече се връщахме и той нямаше повече работа, нито да коментира цинизми по микрофона/ каза, че той имал уговорка да седи сам!!!!! Понеже често пътувал не можело да седи, като турист!  Накрая след като видя, че става лошо положението му, каза че е съгласен мъжът да дойде отпред при него, а момичетата да останат заедно, но с много мрънкаме, че не могло двама по-едри хора да седят отпред! Странно как другите могат!
 - на едната граница си тръгнахме без документи! и се връщахме, след като по някое време онзи се сети, че липсват документи!!!!!
 - връщайки се единия ден късно от Дубровник, трябваше да вечеряме. Беше към  9-10 часа и хотела беше пълен с полска група. Но дори без нея не винаги имаше места за всички и трябваше да се редуваме. Вместо екскурзовода да се погрижи всички да се настанят, той ни изпредвари и отиде и седна пръв и не го интересуваше, че други хора нямаше къде да седнат. 

 -през цялото време слушахме глупости за жена му, с която се развел, за някаква мацка, за някакъв, който бил тъпо копеле, за 'тази в нивата как се е навела в подходящата поза' !!!!!!! а имаше и деца! познания имаше човека наистина по история и география, но беше изкукал абсолютно! Това е ненормална работа! Как може да пускат над 70 годишен човек /според думите му и видимо, но не по-малко от 65/ да ръководи група, а най-малкото - когато има проблем физически /видимо с краката/ и след като не може да ни придружава никъде?! Какъв е смисъла да сме с екскурзовод?!

 - имаше милион други глупости -
  никъде да не казваме, че ни бил екскурзовод, защото щели да го глобят?!?!??! а другите туристи имаха екскурзоводи, които явно непрекъснато плащат глобите...
  как не можело това да правим или онова, защото еди какво си...
  уж всичко знаеше - ето тук е най-дългия тунел, но не беше той, той беше после; друго нещо имало - ама изведнъж се оказа, че го нямало.   smile3511

 - държеше се с нас, все едно сме идиоти. Лъжеше ни без да го интересува, обясняваше, че на него не може никой нищо да му казва понеже ил един от 4-мата екскурзоводи на Туй /Tui/ за България...от преди 35 години. Пък къде бил работел, жена му как карала и ей точно тозо завой дето сега минаваме по него, тя как ще го вземела, пък  - 'Вижте вляво - асфалтират пътя..не, само го замазват, не... май има поне 15 см асфалт...' Сега да Ви разкажа три вица.. за Тито /бившия югославски президент/..
Между другото всяко трето изречение беше свързано с Тито и великата му мисъл и живот и всякакви глупости!
Абсурдно е някой да допуска да занимава туристите с подобни глупости за личния си живот, за диктатор, за каквото и да билО!

Тази агенция БЪЛГАРИЯ ТРАВЪЛ да вземе нормални екскурзоводи, а не да пестят от таксата... АБсурд!

Освен това, никой не предупреждава, че записвайки се за екскурзия до старата столица - Цетине /освен да кажат, че била много красива/ не казва, че тя се намира на 1500 метра по-нагоре!!!!!!!!!!!! Будва - там бяхме ние е на 7 м, а Цетине и пътя, по който минахме - на 1570 - 1600!!!!! ЗНаете ли какви завои са и какъв път?! И за да минем по напряко на връщане - еЕСТЕСТВЕНО ЗАРАДИ ГОСПОДИН ЕКСКУРЗОВОДА, ПЪТУВАХМЕ НАД 2 ЧАСА НАДОЛУ! а на отиване бяха 45 минути! Но той знаел прекия път, който слизал от другата страна...Само че преди това се качвахме още!!!!!!! път, по който надали автобус е минавал някога, някои хора плачеха, защото ги беше страх и беше съвсем основателно да се страхуват!

Разбирате ли колко още неща имаше?! Няма да се оплаквам от хотела - за малко пари няма да е най-качествения, но единия ми крак има 5 отока, понеже ме нахапаха мравки в леглото! нямаше топла вода голяма част от времето /вечер, когато искаш да си вземеш душ след цял ден обикаляне, просто нямаше топла вода/ .. Но това не ми е проблем, не очаквах лукс! Беше добре храната, макар да имаше мрънкачи! Но не можете да си представите абсурдните ситуации, които следваха една след друга, поведението на екскурзовода, неангажираността му и прочие! Дано никой да не пътува с него! и с агенция България Травъл!  censored

# 11
# 12
  • Мнения: 24
Аз също пътувах с България Травел до Хърватия и Черна гора на 1 май 2015 г.Хубава дестинация,но слаба организация!За автобуса с който ни бяха изпратили на такъв дълъг път,просто нямам думи, стар и раздрънкан.Климатика или ни замразяваше или спираше да работи изобщо,средно положение няма!В Черна гора беше горещо- 34 градуса,в автобуса температурата сигурно беше около 50,шофьорите спираха някъде по завоите да ''бъзикнат'' нещо от време на време та и климатика тръгваше.На връщане по завоите на Черна гора не мина автобус дето да не ни изпревари,ние пъплехме едва,че автобуса нямаше хал.Хотелите,като цяло не чак толкова лоши,но това ,че тръгваш с група от определен брой хора и този брой се знае предварително,а нямаш осигурени стаи за нощувки за всички това вече надхвърли всичко! Разпиляваха ни по разни вили и частни квартири,дори едни от момичетата споделиха, че са нямали хавлии и сапун ,елементарни неща!Аз лично не бих повторила да пътувам с тях!Успех!

# 13
  • Мнения: 7
Пътувах до Черна гора, от 07.10 до 11.10 до гр. Будва.
Констатирах повече минуси отколкото плюсове за въпросната фирма:
  - лошо обслубжване в офисите преди заминаване;
  - ниско ниво на екскурзоводското обслужване и слаби организаторски умения на водачката Лора Н. + некомпетентността й за мерни единици за разстояния и употреба на пълен член в бг език;
  - шуробаджанащина, т.е. за определен брой хора, близки до фирмата бе показано специално отношение, т.е останалите от групата бяха дискриминирани. Една от приближените (Анета) демонстрира по целия път по просташки начин "топла връзка" с един от шофьорите (Пламен);
  - автобусът пропускаше вода и багажите в краката на пътниците се "наводняваха";
  - обявената екскурзия до Албания не се състоя с оправданието, че не се събрали минимум 25 души. На другия ден стана ясно, че пътят бил дълъг и че Тирана е използвана за "капан" за привличане на повече хора, които на всичко отгоре трябваше да платят предварително всички екскурзии. Отивайки в Будва стана ясно, че екскурзиите струват по-евтино в местни агенции;
   Не ниските цени са оправдание за проблемите, просто това са едни некомпетентни и ограничени хора. Пътувала съм на ниски цени при добра организация и коректност. По-добре не пътувайте с тях - БГ травъл!
 
 

# 14
  • Мнения: 1
Много странно, че при всички недоволства, които прочетох за България Травел - тази туроператорска фирма продължава да съществува без да промени организацията си. Всичко написано от потърпевшите е вярно! За съжаление и ние станахме жертва на "екскурзовода" Здравко! Екскурзията ми беше подарък за рожден ден, но останах изключително недоволна от "организацията", отношението и липсата на професионализам...

Общи условия

Активация на акаунт