Сватбени обичаи и игри – стари и нови традиции, ритуали

  • 19 664
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • SF
  • Мнения: 21 358
Абе махни го тоя жартиер. Хвърли букет на момичетата.
Жартиерът е много американски обичай и с твоята балканска музика и чупене на чаши, ще бъде кич.

# 16
  • Мнения: 67
Абе махни го тоя жартиер. Хвърли букет на момичетата.
Жартиерът е много американски обичай и с твоята балканска музика и чупене на чаши, ще бъде кич.


Така си е  за това ту се отказвам ту се навивам.
От гледна точка аз ще хвърля на момите,ами на ергените.. . Thinking

# 17
  • SF
  • Мнения: 21 358
Е то не е задължително да се погрижиш за всеки по отделно. Ергените да гледат коя мома ще хване букета и или да й налетят, или да бягат от нея.

Много зависи какви са ти гостите - преобладават възрастни баби и дядовци или млади и неженени. За 2-3 момчета, не си заслужава да те гледат всички от семейството качена на стол с корема, а мъжът ти да ти сваля жартиера с език.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 411
Защо да е качена на стол? Моят го свалихме като седях на един стол и с ръце, не с уста. Ако искат да го включат може да стане по-елегантно и така: След като булката ще е с по-къса рокля може да повдигне крака с жартиерата на едно по-ниско столче и младоженецът да го свали с ръце или просто да е седнала и тя самата закачливо да повдигне края на роклята, като заигравка с младоженеца и той пак с ръце да го свали.

# 19
  • SF
  • Мнения: 21 358
Ами така съм виждала по филми и някои сватби. Дори не лични сватби - може и в youtube. Виж, че и в темата всеки се притеснява от това "завиране под роклята". Обикновено така го изпълняват.
Наистина има много варианти. Младоженецът може и от масата да го вземе и да го метне този жартиер, ако е зор да се изпълнява "ритуалът".

# 20
  • Мнения: 643
Толкова е отвратително това с жартиера , толкова пошло и меко казано просташко  Sick  Не знам каква е тая мания никой да ти се завре под полата пред цялата рода и нищо ама нищо забавно не виждам в това  Naughty

# 21
  • Мнения: 67
Ще взема един жартиер ако толкова мъжа ми държи да го хвръли да си го извади от джоба хахахах.Ще се реши според ситуацията дали ще хвърля,но завиране под роклите няма да има   Naughty
Как пък не пред родата ще виря крака и барабар с корема  доста смешно. #Crazy

# 22
  • HH
  • Мнения: 3 261
Цялата  история около жартиера е смешна. Обаче всички са на принципа "Танчето го направи, аз няма да оставам назад". Никоя баба няма да си легне неспокойна, защото не е видяла мъжа ти под полата ти. Да не говорим, че единствената, която го мисли в момента си ти. Замисли се не е ли напълно излишно.

Така си е  за това ту се отказвам ту се навивам.
От гледна точка аз ще хвърля на момите,ами на ергените.. . Thinking

Ергените, ако чакат на твоя жартиер съвсем са го закъсали Wink

# 23
  • Мнения: 308
Цялата  история около жартиера е смешна. Обаче всички са на принципа "Танчето го направи, аз няма да оставам назад". Никоя баба няма да си легне неспокойна, защото не е видяла мъжа ти под полата ти. Да не говорим, че единствената, която го мисли в момента си ти. Замисли се не е ли напълно излишно.

Така си е  за това ту се отказвам ту се навивам.
От гледна точка аз ще хвърля на момите,ами на ергените.. . Thinking

Ергените, ако чакат на твоя жартиер съвсем са го закъсали Wink

Същото важи и за жените, които се избиват за букета. Simple Smile

# 24
  • SF
  • Мнения: 21 358
Еееее... има разлика! Ще я обясня каква е, но първо искам да се съглася, че това също е една привнесена "традиция". Но вече сме я обнародвали и едва ли не булка, която не хвърли букета на приятелките си, се опъва инатливо на всичко американско и не разбира от майтап.
Иначе, момчетата са тези, които ухажват, предлагат (брак или връзка) и трябва да действат, а не "да чакат на един жартиер", както са го написали по-горе. Т.е. предложението им за брак при тях не трябва да дойде изненадващо, а те да са инициаторите му.
Сложно го обясних, но в главата ми идеята е простичка - момичето чака, момчето действа. Като хване букета момичето, разбира, че при него скоро нещо ще се задейства. Или поне такава е идеята на този букет. Това е една шега, разбира се.

# 25
  • Мнения: 2 157
И на мен не ми харесва този обичай с жартиера. Някак си... леко просташко ми е да се навира младоженецът под полата на булката.   Confused
Щом си бременна (и ако не си суеверна) защо не хвърля младоженецът едни бебешки чорапки (примерно) по мъжете? Да видим тогава колко ще скачат. Laughing

# 26
  • Мнения: 67
И на мен не ми харесва този обичай с жартиера. Някак си... леко просташко ми е да се навира младоженецът под полата на булката.   Confused
Щом си бременна (и ако не си суеверна) защо не хвърля младоженецът едни бебешки чорапки (примерно) по мъжете? Да видим тогава колко ще скачат. Laughing
хаха да това е доста забавно за бебешки чорап.
Чуденката ми е защото само във форума има отрицание на жартиера,а реално на всички сватби, на които съм ходила и на всички познати, които са ми разказвали за сватбата си е имало жартиер.Това значи,че е даже харесван ритуал.
К@тя естествено, че ще се чудя това е моята сватба не на някой друг.И както видя по горе се отказах.Излишен е вашия пос и коментар.И наистина само тук срещам отрицания,макар,че лично и на мен не ми харесва,кой знае колко.Забавно е да го гледаш отстрани,но аз да съм на стола ми е доста обезпокоително.(четете внимателно преди да отговорите)

# 27
  • Мнения: 2 157
Ами да, на когото му се гледа сеир ще е забавно. Но въпросът е как се чувства булката. Ако не й харесва на нея (както на мен), защо да го прави? Сватба май не се прави, за да угаждат младоженците на гостите, а за да споделят с тях обвързването си. Поне това май беше оригиналната идея.  Laughing

# 28
  • HH
  • Мнения: 3 261
beladonna_89, нали и аз това казвам, че щом не искаш, не трябва да го правиш. Много важно на колко сватби си го видяла. Обаче при теб принципа наистина е да се покажеш пред другите, след като си обмисляла вариант да имаш жартиерния ритуал, само защото не си чула някой да не го харесва.


К@тя естествено, че ще се чудя това е моята сватба не на някой друг.И както видя по горе се отказах.Излишен е вашия пос и коментар.И наистина само тук срещам отрицания,макар,че лично и на мен не ми харесва,кой знае колко.Забавно е да го гледаш отстрани,но аз да съм на стола ми е доста обезпокоително.(четете внимателно преди да отговорите)


За четенето внимателно важи и за теб.

ПП: Така и не схванах дали ми говориш на ТИ или на ВИЕ.

# 29
  • Мнения: 42
Earth80 Много ми допадна идеята с играта с балоните и въпросите .
Повъпроса с жартиера ако булката не се  чувства удобно да не го прави . На мен лично ми допада ,зависи как е направено ,  разбира се  и много зависи и от водещия .
Преди доста време бях намерила един сайт с игри за сватби , като ги намеря ще го постна . На нашата искам да има доста игри и веселба Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт