Православни пости - 6 тема

  • 68 662
  • 694
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32
Здравейте Simple Smile отностно хумуса никога не съм яла  newsm78 , днес си сгптвих булгур с гъби и маслини, не бях яла подобно нещо но стана страхотно , направо се изумих Simple Smile и също така направих ябълков щрудел Simple Smile Та днес съм яла наобяд 1 чиния булгур и преди малко 2-3 парчета от щрудела   chef Смятам сега да пекна малко от т.н надупени картофи ...  newsm78 отпуска съм , а на вън вали и май ме наляга готварството Wink Лек ден Simple Smile

# 76
  • Мнения: 1 004
Хумусът е ужасна вкусотия, аз също мога да карам само на него!
За днес - закуска крем от авокадо и банан с ленено семе и мака, обяд - морковена салата със семена и печени зеленчуци със скариди и миди, а за вечеря - пак настъргани моркови с орехи и маслинова паста, с лимон и зехтин. Да си оближете пръстите  Peace

# 77
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Маришка,много благодаря за хумуса,не знаех за него.Обаче  ще го пропусна нахута-противопоказен ми е заедно със всякакви соеви деривати....знаещ защо..... Confused
Иначе сусамов тахан с мед всяка сутрин хапвам.Идеален старт за закуска си е той и много любим  Heart Eyes

Днес видях на пазара сушени доматки и си купих.Веднага им намерих приложение за утрешния обяд:
топла салата от кафяв ориз,грах,рукола и доматките предварително напоени със зехтин,оцет балсамико и розмарин  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 19:53 от ~Dev~

# 78
  • София
  • Мнения: 3 313
Дев, не знаех, че соята е противопоказна... newsm78 Тя и майка ми тогава трябва да я избягва... ще се поинтересувам, мерси за инфото  Hug
Аз днес съм на зелен боб, по ето тази рецепта,
http://www.bonapeti.bg/recepti/Zelen-fasul-yahniya/
с малко бяло вино вместо киселото мляко. И салатка айсберг с репички  Flutter

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Тази седмица за мен беше силна - открих тофуто и хумуса и преоткрих халвата  Heart Eyes С тофуто много не се спогодихме, но хумусът наистина е вкусно нещо  Peace Продължавам да ям зелен фасул и грах в промишлени количества  Mr. Green

Скариди и миди разрешени ли са? В моя календар пише, че на Благовец чак се яде риба, пък аз ги броя за риби  Laughing

Тази нощ сънувах, че изяждам някакъв остатък от кроасан - събуди ме съвестта ми  Blush

# 80
  • Мнения: 6 141
Вчера картофена яхния , днес ориз със зеленчуци.Единствено ми липсва шоколада , сега съм купила един натурален, ама в къщи прочетох че може да съдържа следи от яйца и отпада .Утре ще си направя ябълков щрудел само че с кори за дърпана баница , а на домашните баница ще направя.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 992
Аз днес изкарах на баница с праз и картофи и плодове между храненията. Баницата така ме засити през деня, че сега не ми се яде нищо. Като се прибирах, ходих до едно магазинче и напазарувах елда,овесени ядки, булгур. Елдата ще я мисля за през седмицата.(за първи път ще приготвям елда) Овесените ядки за закуска. Купих и нахутено брашно. Утре ще си спретна едни палачинки по тази рецепта.
http://trydiani.blogspot.com/2013/03/socca.html

Палачинките- с домашно сладко за закуска, и солени по рецептата за обяд или вечеря.

# 82
  • Мнения: 3 922
Аз днес ще правя фалафели с пържени/печени картофки. Взела съм си нахут и една готова смес за фалафели. Ще пробвам първо с нея какво ще се получи, че тя е с брашно от нахут и подправки.

# 83
  • София
  • Мнения: 565
Скариди и миди разрешени ли са? В моя календар пише, че на Благовец чак се яде риба, пък аз ги броя за риби  Laughing
Скариди, миди, калмари, охлюви и др. безгръбначни са разрешени по всяко време на поста.  Можеш да ги хапваш от време на време, ако съвестта ти няма друго мнение Simple Smile По принцип, въпреки, че са позволени, те по нашите ширини са си деликатеси. Не би трябвало да наблягаме на това каква вкусотия ще си приготвим и да изядем количество, по- голямо и от това, което бихме изяли в непостно време. Аз си признавам, че често правя тази грешка и все си измислям някакви завъртяни неща, после си облизвам пръстите и накрая съвестта ме гризе  Embarassed Хубаво е храната да бъде простичка (което не значи да не е вкусна), но най- важното е да бъде приета с благодарност.

 
Вчера картофена яхния , днес ориз със зеленчуци.Единствено ми липсва шоколада , сега съм купила един натурален, ама в къщи прочетох че може да съдържа следи от яйца и отпада .
Това със следите от яйца и мляко го пише на почти всички хранителни продукти. Не бива човек да не се обременява с тези подробности, защото често четейки дребните букви, изпускаме по- важната част от поста- духовната.  Simple Smile

Надето Simple Smile, ще споделиш после дали е вкусно.Аз защото съм суетна и се вталявам, не ям тестени неща, само ги споделям и ги готвя за домашните. Simple Smile
  Lunno momi4e, направих баничката. Стана много вкусна. Единственото, което следващия път ще променя е да намаля количеството на соевата кайма или да добавя малко вода в сместа, защото стана малко сухичко и не успях да сервирам цели парчета баница. Всичко се разронваше. Плънката може да се хапне и самостоятелно- като манджа.
 Покрай тази рецепта, пак в блога на Ванилка, видях и тази рецепта за доматена супа, направих и нея и въобще, снощи вечерята ни беше изцяло по нейни рецепти  Laughing

# 84
  • Мнения: 32
Здравейте моят ден днес е Simple Smile ...
 Картофи по селски с булгур ( с маслини и гъби)

# 85
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Наде, тези дни се надявам да ми остане време да напазарувам соеви продукти, ще направя първо нещо като мусака с тиквички и соева кайма, ще видим .Все имам добри намерения е все не стигам до там.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 992
Ох...днес голям глад ме гони Embarassed
Дали защото времето е студено, newsm78 сутринта направих постни палачики, уж ми бяха за две хранения-изядох всичко. Embarassed На обяд хапнах, един грах и сега пак съм гладна. Embarassed
Някъкви картофи, ще си направя и туршийка...Thinking
Дайте идея за нещо засищащо Hug

# 87
  • Мнения: 2 545
Направи си тиквеник  - като мен Grinning

Ползвах "Къпани кори" на една софийска фирма.
Доста добре се получи. И мен ми се искаше да направя нещо по-засищащо, та се сетих за този десерт. Направих го почти без захар, но в тиквата сложих стафиди и доста орехи.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 992
Имам тиква замразена, но нямам кори. А и сега не ми се излиза в този студ.Ще си направя едни картофи на фурна, и имам няколко червени чушки от туршия.Сега ще се залъгвам с банани, и сушени плодове, та да стане поне към 19.30ч. и тогава да вечерям, че иначе пак ще оглднея към 22ч. Embarassed Joy Joy
За утре ще измисля и някъкъв сладкиш.

# 89
  • Мнения: 7
Досега само чета,но реших да се включа и аз. От доста години вече постя и открих много идеи и рецепти тук.Не знам дали сте пробвали просо , но е страхотно.Забравено ,но много засищаща храна и вкусна.По добро е от ориза и картофите а и е здравословно.За тези които чувстват глад , хапвайте маслини вървят с всичко.

Общи условия

Активация на акаунт