Много дъвкана тема... Изневярата.

  • 36 819
  • 259
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 265
Едно "Извинявай, че те предадох" не чух, " че не оправдах доверието ти" или нещо от сорта. Някакво чувство за безнаказаност има в него, което ме притеснява, че просто ще продължи. Ще има друга, и друга..., докато може.  Притеснявам се, че в един момент ще го намразя.

Ако повдигна въпрос за случката, ако хвърля хаплива реплика - той се нацупва и мълчи. Какво очаква от мен - да хвърча от щастие, че е толкова потентен и ощастливява много жени?

Не знам и какво очаквам, пускайки темата. Съпричасност, съчувствие, удар да се освестя, критика...

Хм, на мен ми звучи като социопат Rolling Eyes ! Сама знаеш, че това ще продължи, а ти явно не би го приела. Моят съвет е да бягаш.

# 151
  • Мнения: 72
Цитат
И къде го написах това Краси ? Лесно е да извадиш няколко думи от текста който съм написал и да ме оплюеш.  Laughing
Той изневерил , сега аз ще го накажа като направя същото. Кога ще ПОРАСНЕТЕ , не сте деца , имате такива.
Големите хора разговарят когато имат проблеми , когато не могат да ги разрешат , не намират допирни точки решават какво е следващото действие . Сключват споразумение или се разделят.
Това не се ли отнася И  ЗА двамата?
Щом той е тръгнал да търси пътища "навън", значи има някакъв проблем.Защо не го сподели с нея, като голям човек и да търсят решение?А е тръгнал като децата да замита проблема "под килима"?
И оправданието "след 10 години боб му се прияла леща" не важи.Големият човек си има глава и мозък да мисли, преди да клекне да се осере някъде (изключвам описания мъж в другия пример-дето пък е на принципа "Може да не мога да спя с всички жени на планетата, ама съм длъжен да опитам!").Защо на него не му дреме за жена и семейство, пък после, тя трябва да се държи като голяма, сакън да не му нарани егото, като го замени с някой по-добър?
Отношенията в една връзка са/би трябвало да са, равнопоставени.Щом той се държи като недорасло идиотче, защо аз да се държа като трезвомислещ, възрастен индивид?Аз не искам ли да правя поразии на воля и все да ми прощават?





Ей това е истината и за мен. Защо не е дошъл да говори? По-лесно ли е да свалиш жена навън, отколкото да "прелъстиш" собствената?

Повдигнали сте въпроса за секса. Според мен не това е причината. Сексът е бил 2-3пъти седмично. сега е около 5 пъти. За секса казах, че винаги е бил страхотен, той самият казва, че с годините става по-добър и че никога не е правил такъв секс с друга. Доколко може да му се вярва, незнам. Иначе табута нямаме никакви, не стоим в мисионерска поза за 5 мин.

Но какъвто и да е все е по-добър от такъв в кола  Crazy   (И в кола сме го правили)

# 152
  • Мнения: 72
На мен ми е ясно той как възприема нещата, за това я питам нея-тя до колко смята, че е нормално и до колко може да издържи да живее така Rolling Eyes

Съгласна съм, не е нормално. Описах какво е за мен нормално семейство. И незнам колко мога да издържа така, пък и не си струва когато не ценят това, което си ти, а се водят от повика на нагона...

# 153
  • Мнения: 2 215
ти вече си му простила Peace
такава позиция имащ, личи си
сама написа ,че  доста време е минало оттогава
защо чак сега пусна темата?
нали всичко сега е ок?

# 154
  • Мнения: 72
обаче че си я обича със сигурност защо я заблуждавате
що за обич е това?
И аз това се чудя....
Не може да твърдиш, че обичаш някого, и в същото време грам да не ти пука за неговите чувства, за неговите преживявания, за неговите терзания и мъки, а да мислиш единствено и само за собствения си кеф.
Това е всичко друго ,но не и любов.
И той прекрасно го знае.Имитира някакви чувства, защото тя му е удобна, тя го е направила център на света си и това го кара да се чувства велик, ласкае егото му.Тя му осигурява тих пристан, топло легло и уют, навярно тя готви, пере и се грижи за дома.А той?Той само я използва.Естествено, че ще тръби, че я обича, нали ако авторката го изрита, ще трябва да се скита немил-недраг, докато намери друга глупачка, която да залъгва и да му ходи по гъза....
Винаги съм се чудила защо жените (освен ако не са и те нимфоманки) се женят за подобни пройдохи.То от самото начало си има индикации що за идиот имаш насреща си....Разбирам, да става дума за някое 18-20 годишно неопитно все още момиче, непознаващо мъжките номера, оженило се бързо-бързо, след 2-3 месеца връзка, но за жена на възраст, с един провален брак, със сериозни индикации по време на връзката, че господина не струва (визирам споменатите от нея раздели-събирания заради други жени и неговите изневери) ми е непонятно доброволно да си причини подобен тормоз.
Да, знам, груба съм, рязка...Но авторката искаше "шамар".
Дано го "усети" и най-после помисли за себе си.Защото, докато се усети наистина, ще е станала на 60 и животът просто ще е минал покрай нея, в очакване един идиот да стане човек, а тя със съсипана психика, нерви и здраве.



Ами и тук не мога да не се съглася. Наивност или "добра до глупост" както ме нарича той  Wink Питала съм се какво ме е накарало отново да му повярвам..., ами не знам, може би съм искала това, което говори за промяната си да е вярно. Още повече, че аз през годините също се промених в някои отношения. Смятах, че с порастването почваш да мислиш по-разумно и наистина да ползваш мозъка си по предназначение.

# 155
  • Мнения: 72
ти вече си му простила Peace
такава позиция имащ, личи си
сама написа ,че  доста време е минало оттогава
защо чак сега пусна темата?
нали всичко сега е ок?

По Нова година се случи всичко. Не мога да кажа, че съм простила. Аз се държа различно с него. Заедно сме още.
Само моля не ми се смейте, каза, че ще ми докаже, че държи на мен Simple Smile  

Как виждам развитието. Като това на случайно преминаващата. Ще се крие още по-добре, ще гледа следи из фейса да няма и аз няма да разбера нищо. Може би пак ще ми се появява онова странно усещане за нещо и само толкова.
То и без това сега също щях да си остана в щастливо неведение.
Това според мен е логичното развитие, не че ми харесва, но така го виждам. И може би това ме провокира да пусна темата - дали все пак някъде някой е чул такъв човек да се промени, нещо като спасителна сламка...
А доверие - то е ясно, че вече няма да има. Така също трудно се живее.
Това, че не съм тръгнала веднага не означава, че не обмислям варианта. Просто съм по-колеблива като характер и претеглям нещата почти винаги, което понякога си е грешка. Почти нямам импулсивно взети решения през живота си.

# 156
  • Мнения: 2 215
а защо се примиряващ?

# 157
  • Мнения: 96
Цитат
И къде го написах това Краси ? Лесно е да извадиш няколко думи от текста който съм написал и да ме оплюеш.  Laughing
Той изневерил , сега аз ще го накажа като направя същото. Кога ще ПОРАСНЕТЕ , не сте деца , имате такива.
Големите хора разговарят когато имат проблеми , когато не могат да ги разрешат , не намират допирни точки решават какво е следващото действие . Сключват споразумение или се разделят.
Това не се ли отнася И  ЗА двамата?
Щом той е тръгнал да търси пътища "навън", значи има някакъв проблем.Защо не го сподели с нея, като голям човек и да търсят решение?А е тръгнал като децата да замита проблема "под килима"?
И оправданието "след 10 години боб му се прияла леща" не важи.Големият човек си има глава и мозък да мисли, преди да клекне да се осере някъде (изключвам описания мъж в другия пример-дето пък е на принципа "Може да не мога да спя с всички жени на планетата, ама съм длъжен да опитам!").Защо на него не му дреме за жена и семейство, пък после, тя трябва да се държи като голяма, сакън да не му нарани егото, като го замени с някой по-добър?
Отношенията в една връзка са/би трябвало да са, равнопоставени.Щом той се държи като недорасло идиотче, защо аз да се държа като трезвомислещ, възрастен индивид?Аз не искам ли да правя поразии на воля и все да ми прощават?



Да за двамата се отнася , за тяхната връзка. Изневеряващия ще си каже друг път , но може и да се пробва да я докара и нея вкъщи , ако жената разреши.  Laughing  Laughing

Щом го е хванала , тя трябва да повдигне въпроса " А сега накъде , как ще живеем заедно ? " , не го ли направи това означава , че се е примирила.  Laughing

" Щом той се държи като недорасло идиотче, защо аз да се държа като трезвомислещ, възрастен индивид?Аз не искам ли да правя поразии на воля и все да ми прощават? "  Joy  Joy

Браво само така , ще има още една бройка за мъжете които обсъждате.  newsm78




Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 21:31 от Avensis

# 158
  • Мнения: X
Това, че той не я обича по начина, по който тя иска (моногамно), не значи, че въобще не я обича. Пита се в задачата дали ТЯ е съгласна да бъде обичана по неговия начин. Хем не е съгласна с този начин, хем иска да бъде обичана някак, хем точно този тип я е обичал най-добре.

# 159
  • Мнения: 647
ЛОШО МОМИЧЕ престани да обвиняваш себе си и да му вярваш, че му е бил малко секса. Има такива хора, които по този начин си доказват, че са желани и красиви. Чувствата и объркаността през които минаваш в момента са ми много познати. И аз като теб съм много откровена, не лъжа и не изневерявам, защото не желая да лъжа себе си и да се залъгвам в мимолетни връзки. И аз като теб мислех какво ще кажа на родителите си. Но разбрах, че аз съм си наѝ-важна и че на такъв мерзавец повече не бих повярвала. Пробвах да не го гоня на секундата, а да премисля но не можах повече да сготвя и да седна с него на една маса, камо ли да го пусна в леглото си. И го изгоних. Моли се, плака, обещава, накрая взе и да ме заплашва, но шанс не дадох. Позатворих се за известно време, поплаках си и ми мина. Много е трудно да започнеш отначало, но никога не е късно. 2 пъти сложих краѝ на силни и дълги любови. Първият път се оказа мамино синче, вторият път като твоя. Ако не знам или пък се съмнявам но не съм сигурна е едно, но да упрекне мен за изневярата си няма да стане. Като има по добри от мен да е с тях, няма смисъл някоѝ да ми губи времето. До такъв мъж бих стояла само ако и аз постъпвам като него та да сме си лика прилика. Обаче не мога и затова коѝ откъде.

# 160
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
При положение, че е хванат, топката е в теб. Ако простиш - даваш карт бланш за последващи кръшкания, няма лицеприятна истина в това нещо.
Аз затова си имам едно желание - ако кръшка, да го прави така, че никога да не разбера. Това е поне едно доказателство за уважение, ако не любов.

# 161
  • Мнения: 72
При положение, че е хванат, топката е в теб. Ако простиш - даваш карт бланш за последващи кръшкания, няма лицеприятна истина в това нещо.
Аз затова си имам едно желание - ако кръшка, да го прави така, че никога да не разбера. Това е поне едно доказателство за уважение, ако не любов.

Ами той достатъчно се е постарал за да не разбера нищо. Но  това според мен не е от уважение, а за да си има спокойствието да си хойка. Никой не обича да му е напрегнато в къщи.

# 162
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Свирено е, щом си разбрала. А дали за свое или за мое спокойствие, не ми пука - важното е да не разбера наистина никога. Разбера ли, няма връщане назад. Просто няма смисъл.

# 163
  • Мнения: 2 215
и какво си разбрала също  е важно
защото той едва ли ще ти каже цялата истина Peace

# 164
  • Мнения: 647
Свирено е, щом си разбрала. А дали за свое или за мое спокойствие, не ми пука - важното е да не разбера наистина никога. Разбера ли, няма връщане назад. Просто няма смисъл.
                                                                                                                                                                                            Много правилно и аз съм на тоя принцип. На никого не му е лесно да започва живота си отначало, но понякога се налага.

Общи условия

Активация на акаунт