Гафове в кухнята

  • 34 012
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Супа киселец hahaha
Страхотни истории, накарахте ме и аз да се замисля. Типичните ми "гафове" са недоизкусуряванеето на някоя питка или торта, ама с моите примитивни инструменти така е Laughing
Най- големите излагации, за които се сещам на прима виста са 2-3.
1. Когато бях на 13-14 там някъде, много исках да направя торта на майка ми за РД.Представете си избрах Гараш. Нямам спомени какъв е щял да ми е крема, но нямах никаква подготовка. Врътнах няколко пъти белтъците, но не станаха на пяна, не на сняг. Орехите ми бяха "на око" и то чукани с чук. Нямах чопър и така взимам аз едва правоъгълна тава и с черпака се опитвам да намажа някакво кръгче върху хартия за печене. Слагам, пека, пак всичко по моя си преценка. Майка ми стои и мълчи до мен, не съм  и дала да пипа а и тя не беше много по тортите. Извадих блата,той се счупи, не се отлепяше от хартията, беше 1-2 см дебел, т.е. беше много тънък и неугледен. Накрая изядох остаъците, отнесох едно винаги за цялата бъркотия и изхабени продукти и никаквата не я свърших. По ирония на съдбата на година правя поне 5-6 такива торти и се получават пусто! Вечерта на РД на майка ми все пак се отсрамих от гостите (баба и дядо) с бисквитени торченца , прилежно подредени с чиния и на всяко по една свещичка Crazy Като ги палих си изгорих ръката и в средата останаха изгасени. Абе шоу беше.
2. другия ми гаф е печене на меки маслени сладки, които разбира се текнаха и като отворих фурната очите ми станаха целите в дим, беше ужасно. А какво чистене падна.....

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 161
Моите гафове винаги ги прикривам:)Започвам нещо, ако не се получава ,сменям ,,концепцията ,, в движение.
Ще разкажа как  бяхме  оставили щерката  4 годишна  на село  ,отиваме да си я вземем на следващият ден  и майка ми ни черпи :със сплескан ,мнооого жълт и доволно сладък кекс .
Не се стърпях и попитах ,какво е сложила,не знаела ,  трябвало да питам щерката- Wink
Докато баба и дядо  били в обора при животните,девойката  счукала набързо 20 яйца и 1 кг захар,добавила и чаша брашно и така  се наложило да  изпекат  забърканото за да не и скършат мерака за готвене ,а и да не хвърлят продуктите.
Е ядохме си го Flutter
Сега след 20години  не се втурва да прави  такива сладкиши,но сигурно наличните продукти у дома  и са малко Thinking

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 26 554
20 яйца и 1 кг захар,добавила и чаша брашно

интересна рецепта Laughing,подобна на "умния"сладкиш,само пр.мляко липсва

# 63
  • Мнения: 1 455
Последното да потвърдя си е оригинална рецепта. Баба ми ми е разказвала как са правили точно такива кексове с колежките, докато беше на работа в една птицеферма. За да не изхвърлят пукнатите яйца, които няма как да продадат, правили си кекс.  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 161
Последното да потвърдя си е оригинална рецепта. Баба ми ми е разказвала как са правили точно такива кексове с колежките, докато беше на работа в една птицеферма. За да не изхвърлят пукнатите яйца, които няма как да продадат, правили си кекс.  Peace
Яйцата са си били здрави,преси от ,,свободни  селски кокошки,, подготвени в кора да ни дадат на следващия ден Grinning Дадоха ни ги ,ама сготвени..
пп
Един път я бяха взели с тях в обора ,да седи на столче и да гледа.Но докато издоят кравите/5 бр/
малката се измъкнала и  изяла на ловджийското  куче попарата.Голям ужас са преживели ,като я видели  легнала до кучето , да лочи с него от една паничка. То беше   много  лошо и не даваше да го доближаваш като се храни.Сега е  ни е смешно и се шегуваме ,но за родителите  ми  е било кошмар.Много палава беше,като малка.

# 65
  • Мнения: 1 455
Отклонение малко от темата, но ми напомни как брат ми беше влязал в обора при коня и седнал да му гали задните крака. Баба ми щеше да получи удар като го видяла... жива - умряла. Тъкмо била сипала сено на коня и той късмет - залисал се да яде, че му било по-важно от масажа на брат ми..

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 244
Аз да се включа с моето така наречено "кексово проклятие". Имах период, в който не ми се получаваха никакви кексове. Яйцата от село, пресни, брашното и останалите продукти - също. Може би година време упорито се опитвах да докарам кекс по рецептите, които винаги сме ползвали у дома. И - нищо. Надуваха се и после спадаха до 2 см първокачествен каучук. Що материал изхвърлих...
Накрая реших, че правя един последен опит и ако пак не стане - край, изключвам артикула от личния си рецептурник. Забърках яйцата, получи се пухкава пяна, добавях останалото, нещата явно вървяха. Сложих го във фурната, наду се както се полага и... след 10 минути спря тока. Когато го пуснаха отново, за кекса ми беше твърде късно. Изхвърлих го и в следващите десетина години не посмях да пробвам, а за торти ползвах готови блатове или молех майка ми да направи.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 642
Пресен случай от вчера. От няколко месеца имам нова печка, малка такава. Досега все в големи съм пекла и ми беше притеснено как ще стане питката за прощъпулника на племенника. Ставам сутринта, поглеждам си тавата (единствената вкъщи) и осъзнавам, че е доста по-голяма от тези, на които съм свикнала и на които си знам дозата. Бързо спретнах доза и половина. Правих семпла украса, всичко втаса. Буквално баях докато се печеше. Абе ток и жица. Вадя питката, доволна от себе си. По едно време реших да я извадя от тавата, да не стана влажна и глетава отдолу. Вкарвам цялото си усърдие, ама на едно място се залепила упорито. ВНимателно отлепвам, обръщам и ... питката се счупва от единия край. Прирева ми се. За успокоение пробвах залепналото парче, поне се ядеше.

Е, търкаляхме я счупена  Joy Joy Joy ма си свърши ролята. Пък и почти я изядохме. Ноооо, много ме беше яд

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Моя гаф е от миналата седмица.Никога не съм месила ,и не знам защо изведнъж решик че ще правя питка.....гледам рецептата ,всичко е ок...едни брашна,яйца ,млека ....меся аз ,че пушек се вдига.😀😀
Оставих я да фтаса ,ама не би,пък и аз от де да знам какво фтадсало тесто....та реших ,че може да се пече.Не знам дали сте  били скоро във Варна,но паветата дет са ги поставили на центъра са паветата от моята питка......безвъзмездно ги дарих на общината!

# 69
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 153
 hahaha Това с паветата искрено ме разсмя!  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 2 704
Мъжът ми дава на негова колежка рецептата за кекс, който бях правила и в него пише 2/3 ч.ч олио, което аз си разбирам две трети, обаче колежката решила че са две, три чаши и за по-сигурно сложила три. И звъни притеснена да пита сигурна ли съм, че са толкова чашите, понеже олиото станало повече от всичко останало. Много се смяхме Joy Тя някак си успяла да отдели по-голямата част от олиото, та и кекса се беше получил  накрая.

# 71
  • Мнения: 356
Хайде да издам и моя мъж и неговите перипетии в кухнята.
Аз - прясна родилка,с постоянно плачещо бебе с колики и никакъв шанс да сготвя .Той - до момента готвил само пържени яйца ,геройски решава да приготви вечеря.
Мен обаче нещо ме човърка,отивам да хвърля едно око и сварвам току-що изгасената кухня,всичко черно,дим навсякъде ,съседите отсреща излезли по терасите и гледат.
Моя любим решил,че нищо не пречи на загрялото олио да почака,за да отиде той до хола и да си запали цигарка  Crazy Естествено то лумнало в пламъци. Съседите бързо ни запомниха (бяхме се нанесли преди седмица). Grinning Grinning Grinning Grinning

# 72
  • Мнения: 260
95 год. аз съм нова булка и новодомка. Все още нямаме печка и аз от време на време обяснявам подробно на съпруга, че само да ми сложи печката, такава мусака ще му извъртя, че пръстите ще си оближе /наистина мусака много готвех и се получаваше чудесна, та и за това споменавах нея/. Дойде големият ден, печката е монтирана и е мой ред за мусаката. Понеже нямам месо, оттичвам до магазина и грабвам някаква кайма в пакетче /никога до тогава, а и след това не съм готвила с готова кайма/. Слагам аз каймата да се запържи и о, ужас! Тигана започна да се пълни с някаква вода, сивкава на цвят, а каймата - също сивкава - става осезаемо малка. Започнах да чакам, дано изври течността, но не би. Довърших мусаката, както и да е, но дълго след това мъжът ми разправяше, как се потресъл, че това е най-хубавото нещо, което мога да готвя Mr. Green

# 73
  • Мнения: 330
чета си аз по форумите че ако искам да ми стане хрупкава коричката на кекса да намажа формата за кекс с малко и после захар ... стана резила , захарта се карамелизирала и половината кекс остана вътре ама се изяде де  Joy

# 74
  • Мнения: 1
Ето едно от моите най - запомнящи се премеждия в кухнята. Един ден реших да пържа тиквички усърдно нарязах тиквичките на колелца през това време бях включила котлона и бях сложила тенджерата, но съм забравила да сложа олиото да се сгорещи, телефонът ми звънни и аз забравям за печката и провеждам един 15 минутен разговор та чак тогава се сещам, че съм включила тигана за да пържа тиквички, затварям телефона веднага и отивам в кухнята виждам, че съм забравила да сложа олиото и че нищо не се е случило и се успокоявам в момента който сложих олио в тигана.......... фатален момент. Като лумнаха едни пламъци в тигана и аз естествено се стреснах тъй като досега не съм се сблъсквала с това и решавам уплашена и незнаеща какво да прави... че трябва да стигна до терасата и да хвърля тенджерата през терасата за моя най - голяма безопасност, но в този момент се сещам какво ли ще кажат комшиите..... Joy няма да стане така сложих я в мивката пуснах водата... още повече се подпали , но след това утихна и изгасна. След това видях, че котлона се беше зачервил чак.Забравих да кажа, че съм на 16 години, но много обичам да готвя. номномноном Peace

Общи условия

Активация на акаунт