Зъболекар в чужбина?

  • 5 189
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 464
Цитат
А идва ли ти наум че понякога хората не могат да си позволят да си плащат застраховките?  И че не е просто право на избор

Ще ме извиняваш, но вноските за застраховките не са чак толкова големи!!!!!!!
АКо пък не искаш, не плащай за застраховки, но не се оплаквай колко е скъпо. Прави си ги в Б-а щом искаш!

# 16
  • Мнения: 6 167
Извинявайте от чисто любопитство тези застраховки в какви граници варират годишно?

# 17
  • Мнения: 404
Ами аз се обадих на Universal Health Цare Insurance.  За Ню Джърси имат три плана :

1. С 15$ доплащане за двама възрастни и дете е $2616, 73.

2. С 30$ доплащане за двама възрастни и дете е $2014.81

3.  Не ми казаха за доплащането, казаха че е само при злополука едва ли не и не покрива превантивна медицина за двама възрастни и дете е $1774.46.

Всички цени са за месец.   




Ще ме извиняваш ама медицинските застраховки не се предлагат от всеки работодател и ако трябва да си ги плащаш сама хич няма да се ежиш толкова.  Аз знам че постоянните работници в моята работа плащат по около 40 долара на всеки две седмици и ако ти затова говориш да не е много. Но ако си ги плащаш сама ще ти се стъжни от цифрите.  Всеизвестно е че годишните benefits в Америка варират около 20-30% от брутната годишна заплата.  така че си направи сметка ако сама си правиш всички вноски колко ще ти струва. 

Засега се обадих само на една компания, но мога да пробвам и на друга и да кажа цифрите.

# 18
  • Мнения: 404
Току що се обадих на Aetna, техния семеен план е $1596, 30 на месец.  Значително по-малко от Universal Health Care  и все пак, на кой му стиска да плаща толкова пари на месец?  И кой може да си го позволи?  Не ги питах за това какво се покрива или не и какво е доплащането.

# 19
  • Мнения: 6 167
Не, не, исках да придобия съвсем обща представа.
Тук още нямам застраховка, а зъболекаря май се плаща.
Мъжа ми има 3000 евро св устата си в момента.
Понеже съм близо до БГ ( всравнение с Щатите)
и планирам често ходене май ще се спра на варианта там да си оправям зъбите.
Само спешно тук ще ползвам. За мен е безумие да дам 500 евро за коронка. аз с тия пари ще си платя и билета и коронката в БГ.
Но , естествено, ако има вноски ( както в Щатите) месечни, бих плащала, но ако знам, че наистина ще ми се поеме лечението. Мога да 'понеса' и малко доплащане.  
Варианта България за мен в момента е приемлив.
  bouquet

# 20
  • Мнения: 404
Аз също си ги правя в България.  Повечето застраховки даже те карат първо да си вземеш медицинската и след това за зъболекар и за очен лекар, тъй като те са отделни. 

# 21
  • Мнения: 464
Цитат
Ще ме извиняваш ама медицинските застраховки не се предлагат от всеки работодател и ако трябва да си ги плащаш сама хич няма да се ежиш толкова.  Аз знам че постоянните работници в моята работа плащат по около 40 долара на всеки две седмици и ако ти затова говориш да не е много. Но ако си ги плащаш сама ще ти се стъжни от цифрите.  Всеизвестно е че годишните benefits в Америка варират около 20-30% от брутната годишна заплата.  така че си направи сметка ако сама си правиш всички вноски колко ще ти струва. 

Засега се обадих само на една компания, но мога да пробвам и на друга и да кажа цифрите. 
 
 

 
Изобщо не се ежа!!!
Мисля, че все пак здравето вкл. зъбите са много важни! Всеки си решава сам за себе си все пак.

# 22
  • Мнения: 404
Някъде да съм споменала че не е важно здравето?  Напротив точно защото е много важно затова проблема със здравните осигуровки е един от най-болните в САЩ.  Важно или не хората не могат да си го позволят защото е много скъпо.  Не случайно около 40 милиона американски жители нямат никаква осигуровка, да не говорим за онези които имат такава само на хартия и в действителност нищо не им покрива.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ами аз се обадих на Universal Health Цare Insurance.  За Ню Джърси имат три плана :

1. С 15$ доплащане за двама възрастни и дете е $2616, 73.

2. С 30$ доплащане за двама възрастни и дете е $2014.81

3.  Не ми казаха за доплащането, казаха че е само при злополука едва ли не и не покрива превантивна медицина за двама възрастни и дете е $1774.46.

Всички цени са за месец.   

Доста е ако фирмата не го поема. За тази цена май можете да си дойдете до БГ  newsm78
Колкото и да плюем NHSa, тук все пак подобен род услуги са достъпни.

# 24
  • Мнения: 3 491
За сега всички сме застраховани към фирмата на мъжа ми, така че си оправяме тук зъбите. Макар че и в България имах добра зъболекарка, тук повече ми харесва. А и не си ходим често. Ако обаче нямахме застраховка, сигурно щях да си оправя добре зъбите в България, и след това да си плащам тук профилактични прегледи и почистване на всеки 6 месеца. Не е непоносимо скъпо, около $80 е, доколкото знам. Шефката на мъжа ми практикува този вариант от много години, и не вижда никакъв смисъл да има здравна застраховка.

# 25
  • Мнения: 1 116
Тъкмо днес получихме извадките от застрахователите, за последното ни ходене на зъболекър предния месец. Мъжа ми беше на профилактичен преглед(ходи на всеки 3 месеца), струвало е $144, ние плащаме $60.70, останалото застраховката. На мен ми правиха две пломби наведнъж, едната 198$, другата 248$, от тия $446 ние плащаме $141.79. Ами това са цифрите, плащаме около 30%, като се приспадне copay $25.
Здравната застраховка си я плащаме ние $500 на месец за четиримата. От предишната работа на мъжа ми я плащаха изцяло, наистина това е иделния вариант, но сегашните работодатели му предложиха застраховка която беше $600, и ние предпочетохме да продължим да си плащаме старата, която беше $380, но от септември я увеличиха на $500. Не са малко пари, съвсем не са ни в излишък, но за нас е важно да имаме застраховка, и аз и мъжа ми сме такива, че бихме се разболели само от мисълта че нямаме здравна застраховка, за нас спокойствието и сигурността са преди всичко. Не мога аз да си държа детето 3 дни с разтройство или висока температура и да се надявам да си му мине, за да не платя $150 преглед ей така на вятъра, ако се окаже че няма проблем, или да ме боли зъб и аз да се тъпча с лекарства и да се надявам да мине, щото едно вадене на нерв спешно без засраховка излиза 1300$.Имам познати които нямат застраховки от работите си и не си и плащат, за тях това да плащаш толкова пари за здравна застраховка си е минавка, а не че нямат възможност да ги плащат, ама какво да ви кажа така се случва, че в един момент ги плащаш много повече. Особено пък и с деца. Всички искат да получават американски заплати, ама никой не иска да плаща американски застраховки.

# 26
  • Мнения: 86
Аз нямам голям опит с бг зъболекари, имам само 2 пломби от бг, но определено бих предпо4ела да си оправям зъбите в Америка.  Тук се правят профилакти4но рентгенови снимки, докато в БГ само ако те заболи зъб. Аз имах пове4е от 7 кариеса, които бяха междузъбни и не ме боляха, а и не се виждаха на пръв поглед. Друг въпрос е 4е тук винаги слагат упоика, мен в бг не ми и предложиха...на хубавото бързо се свиква Simple Smile Нямам дентал застаховка за сега, защото зъбите ми са наред, но ако открият нещо за оправяне мисля да си направя.

# 27
  • Мнения: 7 914
По принцип си правя зъбите в България, обаче и от холандския си зъболекар не мога да се оплача! Полследния ми е правил 3 пломби и още не са паднали!  Joy newsm10

# 28
  • Мнения: 1 425
Моите зъби си ги лекувам тук. Преди около месец свърших с ходенето на зъболекар. Смени ми всички амалгами с бели пломби и където имаше кариес ми го оправи. Още не ми е дошла сметката, но очаквам да е доста. Тук нямам застраховка. Пък и на моята възраст няма да ми направят така лесно.

# 29
  • Мнения: 2 959
Тук. Застраховката ни го покрива, но за коронки, ако се наложи сигурно БГ.

Общи условия

Активация на акаунт