"Песен за огън и лед" - 17

  • 35 883
  • 739
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 14 424
Някак си имам чувството, че убиецът е дошъл точно за Бран. Оттам ми дойде и идеята, че може би мотивите не са свързани със семейството, а с това кой е Бран.
Може би Бран предстои да придобие голяма мощ. Този, който кара мъртвите да стават, определено не желае сериозен противник.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Някак си имам чувството, че убиецът е дошъл точно за Бран. Оттам ми дойде и идеята, че може би мотивите не са свързани със семейството, а с това кой е Бран.
Може би Бран предстои да придобие голяма мощ. Този, който кара мъртвите да стават, определено не желае сериозен противник.
Т.е. и ти залагаш, че врагът на БР е Р'хлор?
Защо убиецът ползва камата на Кутрето? Какъв е този наемник, който няма оръжие и чака друг да му даде?

Не изглежда като че камата е част от плащането. 100 елена са достатъчно щедра награда:
Цитат
— Намерихме къде е спал — намеси се Роб. — Беше заровил под сламата кожена торба със сто сребърника с еленовия знак.

— Добре е да знам, че животът на сина ми не е продаден евтино — каза с горчивина Кейтлин.
Камата е трябвало да остане на местопрестъплението.

# 167
  • Мнения: 14 424
Не, аз не говоря конкретно за Р'хлор. Не го разбирам много този Р'хлор, но мисля, че той би трбвало да е на страната на доброто по някакъв извратен начин. Simple Smile Нали търси АА. (То, аз и на БР не му разбирам мотивите, де)

Просто смятам, че някой от големите играчи не е искал Бран да развие способностите си. Ние видяхме, че не само жрицата на Р'хлор вижда в бъдещето/миналото/настоящето.  

# 168
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Не, аз не говоря конкретно за Р'хлор. Не го разбирам много този Р'хлор, но мисля, че той би трбвало да е на страната на доброто по някакъв извратен начин. Simple Smile (То, аз и на БР не му разбирам мотивите, де)

Просто смятам, че някой от големите играчи не е искал Бран да развие способностите си. Ние видяхме, че не само жрицата на Р'хлор вижда в бъдещето/миналото/настоящето.  

Понеже писа: "Този, който кара мъртвите да стават, определено не желае сериозен противник."
Реших че имаш предвид Р"хлор.
Кой е този друг играч, който има достъп до оръжията на Робърт и би избрал точно тази кама?
Няма да е Цитаделата. Варис?

# 169
  • Мнения: 14 424
Имах предвид мъртвите отвъд Вала. Ние още не знаем кой е той.
Ха, де. Камата на Кутрето говори за човешка дразга. Изборът на Бран за жертва в контекста на това, което ще стане е друго нещо.
Ако е Кутрето или някой който иска да набеди Кутрето, защо Бран? И какво печели с убийстовото на дете Старк, след като колелото се е завъртяло и Нед вече е тръгнал накъдето са го насочили.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Имах предвид мъртвите отвъд Вала. Ние още не знаем кой е той.
Ха, де. Камата на Кутрето говори за човешка дразга. Изборът на Бран за жертва в контекста на това, което ще стане е друго нещо.
Ако е Кутрето или някой който иска да набеди Кутрето, защо Бран? И какво печели с убийстовото на дете Старк, след като колелото се е завъртяло и Нед вече е тръгнал накъдето са го насочили.

За да каже, че оръжието е на Тирион (или Джайм). Трябвало е убийството да стане след като краля тръгне и Нед не е там.
Т.е. жертви са можели да бъдат Роб, Рикон или Бран. Бран е бил най-лесния избор, дори убиецът го считаше за проява на милост.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Макар и жесток Джофри не изглежда да гори от желание да убива Бран:
Цитат
— Момчето отдавна трябваше да умре. Жалко, че не свърши по-бързо.
Тирион погледна надолу и видя Хрътката — стоеше с младия Джофри и ято скуайъри наоколо.
— Поне си мре тихо — отговори принцът. — Вълкът вдига целия шум. Цяла нощ не можах да спя.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Бре, що нещо сте изписали  Grinning
А я един въпрос: ние знаем ли къде е бил Варис по време на тая галимация - спокойно може да е бил и в ЗХ, маскиран като курва, наемник или нещо такова. Въпреки че не мисля, че има полза от скарване между Старк и Ланистър, поне не и на тоя етап. Ама и винаги ми е бил мътен.

# 173
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Бре, що нещо сте изписали  Grinning
А я един въпрос: ние знаем ли къде е бил Варис по време на тая галимация - спокойно може да е бил и в ЗХ, маскиран като курва, наемник или нещо такова. Въпреки че не мисля, че има полза от скарване между Старк и Ланистър, поне не и на тоя етап. Ама и винаги ми е бил мътен.

Робърт пътува няколко месеца. През това време Варис не може да остави Кралски чертог. Все пак някой трябва да движи нещата в кралството, Варис е член на малкия съвет.

Варис има полза от разваляне на политически климат, но все още , не. Изчаква.
Нали правеха планове с Илирио в рамките на година -две дотраките да нахлуят във Вестерос и да създадат хаос, за да може Егончо да се появи на бял кон.

# 174
  • Мнения: 7
Добър ден ,случайно попаднах на вашата тема търсейки шестата книга,поне за мен най-силния така да кажем е Кутрето ,отхвърлен от рано трябва постоянно да се доказва тези хора дори в обикновеният живот са вълци амбициозен, прикрит...въпросът според мен кой стой зад него.Докато разбираме че Илирио, Паяка играят заедно кой е със него,почти нищо не води към него нищо не се знае за живота му само откъснати неща.Малко по настрани са Рамзи,Джофри дори Сняг докато първите се стремят да се докажат тук е и тази брутална жестокост в Рамзи открита в Джофри прикрита а Сняг е да кажем объркан не разбран.Най брутална смърт 1.Куентин ,2Червената пепелянка,3Кейт общо Червената сватба.Най брутален безспорно Рамзи ,прави всичко с ясно съзнание и цел не случайно герба е одран мъж,втори Планината войник престанал да мисли пионка за всякакви цели  Simple Smile

# 175
  • Мнения: 9 137
Петир е главният двигател на действието до този момент.
На практика първото нещо, което не се случва по неговите планове, е дебаркирането на Егон и Златната дружина.

Търся Хексе, търся, хареса ми хрумката  Whistling

# 176
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Петир е главният двигател на действието до този момент.
На практика първото нещо, което не се случва по неговите планове, е дебаркирането на Егон и Златната дружина.

Търся Хексе, търся, хареса ми хрумката  Whistling

Ако ще търсим по-голям играч зад Петир, по-голяма е вероятността това да е Желязната банка. Мисля, че обсъждахме възможността Петир да е ключар.

# 177
  • Мнения: 1 489
Интересно Кутрето какво знае за Егон и за Денерис и какво мисли по въпроса Simple Smile

# 178
  • Варна
  • Мнения: 20 224
Интересно Кутрето какво знае за Егон и за Денерис и какво мисли по въпроса Simple Smile

Петир мисли за Петир. Седи си в Долината събира армии, прави съюзи. Когато се появят претендентите ще избере печелившата страна. Просто е.
Армиите на Долината ( а може би Речните земи и Севера), както и хранителните припаси за тежката зима ще са необходими за всеки един от претендентите, така че Петир ще е желан съюзник.

П.П. Кутрето не е обременен с  клетви за вярност или някакви пристрастия към нито една от страните. Не е участвал в Бунта на Робърт и никой няма да го обвини, която и страна да избере.

# 179
  • Мнения: 1 945
Аз си мисля, че в книгата има две основни линии на противопоставяне, както съм го казвала и друг път. Едната, в която участват Кутрето и Варис е борбата за ЖТ. Мисля, че още в следващата книга Мартин ще ни покаже колко безмислена е тя на фона на по-голямата опасност. Ще ме извините, че пак ще сравнявам с османцуте, но това сравнение ми се струва най-точно. Докато на Балканите разпокъсаните малки княжества се карат и бият по-между су, османците ги завладяват едно по едно и даже понякога със съдействието на противника. В крайна сметка от историческа гледна точка се вижда, че дрязгите са напълно безмислени на фона на общата иоасност...
Втората линия в книгара е истинската битка според мен между огъня и леда. Аз смятам, че все още не сме видели истинските играчи там. Определено драконите са на едната страна, а Другите на другата, обаче, кой стои зад тях, кои точно са истинските (да кажем) Богове, смятам, че още не знаем и тепърва ще разберем. Оттук идва и моето предположение, че опита за убийство на Бран няма нищо общо с Играта на тронове, просто, защото основните играчи не го забелязват. Според мен Бран е пречка в голямата игра и той ще повлияе на развитието и силата на единиа играч, но все още не мога за себе си да разбера за кой точно ще играе Бран - дали за огъня, или за леда... Смятам, че основната битка ще бъде тук и светът на Вестерос след тази битка ще бъде напълно различен.
Мисля, че Бумър е права, че в цялата бъркотия и Цитаделата има пръст, може би ня всички майстери знаят истинската си роля, но определено има такива, които се опитват да се включат в голямата игра, която няма нищо общо с ЖТ.

Общи условия

Активация на акаунт