На колко години станахте майка?

  • 64 711
  • 675
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Здравейте,
първо искам да кажа,че не съм сигурна дали темата е за тук точно (ако не е се извинявам и моля да бъде преместена където сметнете да подходящо).
Видях,че има подобна стара анкета,НО там годините са по друг начин и няма отговор "над 50",а мен чисто статистически много ме вълнува това.
Моля,дами,кажете кога родихте децата си?И според Вас има ли някаква граница на годините?До кога е нормално да се ражда?Не само физически до кога един организъм би се справил,а за малките човешки неща в живота-да се осигури нормален живот на детето?
Благодаря на всеки отговорил   bouquet

# 1
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Аз родих първото си дете на 23, сега съм бременна за 2ри път и ще се роди, когато навърша 25г. Според мен е по-добре по-рано жената да стане майка. Естествено не прекалено рано , но от 20г нагоре е нормално.  Peace Над 30г вече се води рискова бременност, има по-голям риск за бебето от малформации, от аборт, трудно износване и т.н. Разбира се, всеки си преценява и се чувства различно. Някои жени до 40 не са готови да станат майки, не са пораснали достатъчно или просто са имали някакъв проблем и затова нещата се случват на по-късен етап. За майка първескиня над 50г аз лично незнам, но ако не е влязла в менопаузата, защо пък не Wink Много си зависи от човека, здравословното му състояние, емоционално състояние, активност на живота, абе , много са факторите.  Peace Е, когато детето е абитюрент , майката ще е на около 70, но...  newsm78 Какъв е проблема, ако си е жива и здрава жената.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 704
Аз още не съм майка, но имам позната с три деца родени съответно на 20, на 28 и на 38 години и ми казва че за нея на 28 е идеалното време за майчинство. Моята майка също е с 3 деца, като аз съм последна и ме е родила на 38.

# 3
  • Мнения: 1 421
на 26 родих първото си детенце Simple Smile

# 4
  • Мнения: 356
На 22  Flutter (дай боже на 23 отново  Praynig )

# 5
  • Мнения: X
Първото си дете родих на 22. Второто- на 35. Харесаха ми и двете възрасти за бременеене, раждане и гледане на деца. Това не значи, че би харесало на друг или е подходящо за друга жена. Слава Богу, имаме много варианти за избор. По-горе една съфорумка пише, че след 30 години се води рискова бременност. Да уточня, след 35 е това. Да, спор няма, с напредване на годините телата се износват. Но няма и универсални гаранции. При мен първата ми бременност завърши с преждевременно раждане и едва оцеляло дете, а втората беше супер лека с много леко раждане. Много е индивидуално, за да се даде обща препоръка до кога да се ражда. Добре е все пак да е в някакви разумни граници. Нито деца да раждат деца, нито възрастни над 45.

# 6
  • Мнения: 843
Аз родих сина си на 30 год. За мен лично беше идеалното време. Никога по- рано не ми се е искало да стана майка. Всеки сам преценя.
Относно възрастта- имам позната, с която бяхме бременни едновременно. Тя на 42 без нито един проблем, а аз с много тежка и трудна бременност на 30 год. И на двете ни са първи деца.

# 7
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Зависи си от човека ... според мен ... Първото на 22, второто на 33, третото на 37 Simple Smile И всички са от един баща, че и това ме питат Simple Smile Много зависи и от времената, в които съм раждала Simple Smile С първото - интернет само в 2-3 клуба ... Нямаше "вкарване във филми" от много информация Simple Smile Много лесна, спокойна бременност и гледане на дете, въпреки тежката '98 година и последващите я Simple Smile Втората и третата бременности песен бяха - лесни и безпроблемни, ако не се брои това, че постоянно четях и бях под напрежение, че съм "възрастна" ...
Според мен до 45 години е нормално да се ражда ..., НО да е 2-ро или 3-то ... За "първескиня" ми се вижда страшно, защото тялото все пак, според мен, се "учи" ...
Гледане на дете във възрастта до 30 ми е било много лесно ... Няма какво да се лъжем ... Износва се и изтощава организма ... Сега ми е мааалко по-трудно да търча и да се напасвам с двете малки хали ..., но пък като че ли те ми дават сили Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Първото си дете родих на 27г, второто - на 35г.

# 9
  • Мнения: 2 249

Видях,че има подобна стара анкета,НО там годините са по друг начин и няма отговор "над 50",а мен чисто статистически много ме вълнува това.


Чисто статистически, най-точен отговор ще намериш тук

# 10
# 11
  • Мнения: 27
Аз родих преди 6 месеца на 31 години. По принцип имах желание да стане по-рано, но нещата със забременяването се позабавиха.

# 12
  • Мнения: 509
на 28 родих първото си детенце, смятам второто да бъде около 32 - рата година. Имах чудесна, безпроблемна бременност и  леко раждане , бързо възстановяване и прекрасна синеока дъщеря. След 35 си е за зачудване, но защо пък не

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 21:10 от mamahola

# 13
  • Мнения: X
Още не съм родила и не мога да отговоря на анкетата.

Според мен обаче е най - добре да се роди между 25-35, а като граници поставям 20-40.

След 50 за мен е неприемливо да се ражда и съм против това.

# 14
  • Мнения: 112
аз винаги съм била "за" една жена да бъде млада майка,особенно що се отнася за 1-во дете.това не означава,че на 18-19 трябва да стане,но след 22г примерно-да.защото освен физически,че би могла по-добре да се справи и психически,мисля,че е по-добре,емоционално,а и от гледна точка на това един ден да може да помага на детето си във всеки аспект-морален,физически,пък дори и финансов.аз лично миналия месец навърших 24г,казват,че е най-подходяща за организма на жената възрастта от 24 до 27г за 1-во дете.не съм се водила по тази статистика или както искате го наречете,просто мисля,че беше време вече,а и от гледна точка на това,че мисля,че човекът до мен е готов на тази стъпка.разбира се всеки сам за себе си преценя.при нас всичко беше планувано,знам че има много "не" планувани бременности,също и в днешно време много двойки имат проблеми,затова мисля,че ако сте заедно достатъчно с един човек,то не отлагайте правенето на бебе,само заради кариера или от финансова гледна точка,защото може да пропуснете своя шанс...   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт