Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 303

  • 47 417
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 293
О, Любов.  Hug Защо се ядосваш на елифчетата? Simple Smile)))) Млади са, още си въобразяват, че всичко, що хвърчи, се яде. Simple Smile))) Ще ги очука и тях животът и ще разберат, че "не всичко е такова, каквото изглежда"  Wink Laughing... ако ли пък закъснеят с това познание, ще си останат елифчета докато са живи.  Joy И ще се чудят защо светът ги обижда с неприемане и неразбиране. Simple Smile)))
А инак, сериозно по темата:
Ипек ги дразни, защото изглежда по-добре до Йомер, отколкото Елиф. Колкото и сдържана да е героинята, в погледите на актрисата Ойку има много повече емоция и съдържание, отколкото в погледите на Туба... и на зрителя веднага става ясно, че двойката Ипек-Йомер е по-хармонична като възможност, отколкото Елиф-Йомер. Да не говорим за това, че миналото, което са имали Ипек и Йомер, определено ги сближава повече от миналото на Елиф и Йомер... Като добавиш и това, че в настоящето Ипек е наясно какво представлява работата на Йомер и защо той е избрал да бъде полицай, както и това, че знае кога да замълчи и да се подчини на заповед, то картинката става още по-нелицеприятна за елифчетата. Ипек има даденостите да бъде точната спътница в живота за Йомер - ето това (накратко) вади от равновесие милите елифчета. Иска им се той да е с Елиф, защото Елиф се изпълнява от Туба. Никакво друго основание за одобряване на двойката няма. Всички характеристики на героите разделят Елиф и Йомер. Те просто НЕ СА един за друг, колкото и да се обичат. Съюзът между тях е обречен на провал, ако разсъждаваме логично и на основание на реалностите в живота. А съюзът между Ипек и Йомер е напълно осъществим и би донесъл щастие и на двамата. Ненапразно Йомер навремето е избрал Ипек... Злощастно стечение на обстоятелства ги е разделило, но именно Ипек е жената за него - жена с неговия социален статус, с възпитание близко да ноговото, с неговите морални разбирания и пр. и пр... Ами затова и ще приготвят антидот. Simple Smile)) Така просто признават, че сценарият е кривоскроен и криво съшит.  Peace
newsm51
Размаза ме от кеф! Така ги разбирам и аз нещата...Пропастта между Елиф и Йомер е огромна и не виждам с какво може да се запълни...
А как да не се дразня? вируалът е пълен с мокрите мечти на елифчетата...Но така е, когато прекалено много се вживяваш и не правиш разлика между екранен герой и реална личност...


 newsm51
Да, много меко, топло излъчване има това момиче...

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 11:24 от loveofmine

# 31
  • Мнения: 4 966
 newsm78 И кое престъпление разкри Йомер, Хармония? Целият сериал е изграден върху разследването на едно-единствено престъпление - убийството на Ахмет и Сибел. Всичко, свършено до тук от командата на Йомер, е пряко свързано с разкриването на именно това престъпление. Авторите на сценария не благоволиха да дадат "страничните" дейности на този отдел "Убийства", с две малки изключения - в първите епизоди (май трети?), когато Йомер се обади от Рим, а Арда, Пело и Хюсеин разследваха битово убийство; и във втори сезон, когато Ипек разказа на местопрестъплението, извършено от някакъв пияница, на Арда и Пелин за причината да се върне в Истанбул. Но тези сцени не бяха обект на разследване от страна на Йомер. Дори и да върши нещо друго на работното си място, сценарият не ни го показва. Naughty  И Йомер изглежда така, сякаш нищо друго не върши!  Shocked И след като не върши нищо друго, а се занимава само с това разследване, а до никъде не го е докарал, то що за добър професионалист трябва да е????? Ами че те го изкарват направо загубеняк, бре! Цяла година тъпче на едно място и все още не е разкрил убийството на почти годеницата си.  ooooh! ooooh! ooooh! Колкото и да му пречат Хюсеин и КО, ако сценаристките бяха направили справка за методите на разкриване на престъпления, до сега Йомер щеше да е приключил случая и да е тикнал брат си и Таяр-Метин-албанци в затвора. А те зорлем го изкарват идиот, дето не знае как да си върши работата. Скача от един заподозрян на друг, губи свидетели и доказателства, подмята се като шугаво шиле напред-назад и не знае какво да направи. Съжалявам, но криминалната нишка, представена по метода на СиЕ, е повече от смешна. Тя е направо трагична! Е те такова жувотно, дето да го направят и "баш комсер" просто няма начин да съществува! Това е едно от нещата, които адски ме вбесяват в КРА - желанието на сценаристките да сме лапнишарани, дето хал-хабер си нямат от елементарни методи за действие при разкриване на престъпления. Съжалявам, но аз не съм пълен идиот, за да повярвам на измислените им доводи и пречки пред героите. Искам да ме излъжат елегантно. А те нямат толкоз акъл, че да успеят да го направят.  Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 20 905

Да, наистина животът ни учи и ние порастваме.Така се е случило с Ипек.Тя е била с правилния мъж, но е"избрала"да бъде с друг/независимо от причините/.Но се ражда Яъз и нещата се променят.В името на детето, тя се "връща" при този мъж.Точно Ипек каза, че страда от голямата си уста/ и това трябва да научим/.Тя вече съжалява за избора си в живота/сама го каза/ и е тъжна...
Елиф приблизително се намира в същата ситуация сега, като Ипек, да направи своя избор.Мисля, че Giya беше писала.
Досега Йомер е показал, че като направи своя избор е верен докрай..

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223


newsm78 И кое престъпление разкри Йомер, Хармония? Целият сериал е изграден върху разследването на едно-единствено престъпление - убийството на Ахмет и Сибел. Всичко, свършено до тук от командата на Йомер, е пряко свързано с разкриването на именно това престъпление. Авторите на сценария не благоволиха да дадат "страничните" дейности на този отдел "Убийства", с две малки изключения - в първите епизоди (май трети?), когато Йомер се обади от Рим, а Арда, Пело и Хюсеин разследваха битово убийство; и във втори сезон, когато Ипек разказа на местопрестъплението, извършено от някакъв пияница, на Арда и Пелин за причината да се върне в Истанбул. Но тези сцени не бяха обект на разследване от страна на Йомер. Дори и да върши нещо друго на работното си място, сценарият не ни го показва. Naughty  И Йомер изглежда така, сякаш нищо друго не върши!  Shocked И след като не върши нищо друго, а се занимава само с това разследване, а до никъде не го е докарал, то що за добър професионалист трябва да е????? Ами че те го изкарват направо загубеняк, бре! Цяла година тъпче на едно място и все още не е разкрил убийството на почти годеницата си.  ooooh! ooooh! ooooh! Колкото и да му пречат Хюсеин и КО, ако сценаристките бяха направили справка за методите на разкриване на престъпления, до сега Йомер щеше да е приключил случая и да е тикнал брат си и Таяр-Метин-албанци в затвора. А те зорлем го изкарват идиот, дето не знае как да си върши работата. Скача от един заподозрян на друг, губи свидетели и доказателства, подмята се като шугаво шиле напред-назад и не знае какво да направи. Съжалявам, но криминалната нишка, представена по метода на СиЕ, е повече от смешна. Тя е направо трагична! Е те такова жувотно, дето да го направят и "баш комсер" просто няма начин да съществува! Това е едно от нещата, които адски ме вбесяват в КРА - желанието на сценаристките да сме лапнишарани, дето хал-хабер си нямат от елементарни методи за действие при разкриване на престъпления. Съжалявам, но аз не съм пълен идиот, за да повярвам на измислените им доводи и пречки пред героите. Искам да ме излъжат елегантно. А те нямат толкоз акъл, че да успеят да го направят.  Crossing Arms

В първа серия - отвличането на децата - което ние видяхме и за което бе награден. А и за 10 години във Ван си е свършил подобаващо работата - не като"шугаво шиле"... След това сподели на Елиф за работата си - разкрити и неразкрити престъпления. Как всяко разкрито от него престъпление е посветено на неразкритото все още убийство на баща му. Историята която в момента гледаме, е поредното престъпление с което ще се справи. И знаем това още със започването на проекта.
................
Хади да не забравяме какво сме гледали.


# 34
  • Мнения: 23 352


В първа серия - отвличането на децата - което ние видяхме и за което бе награден. А и за 10 години във Ван си е свършил подобаващо работата - не като"шугаво шиле"... След това сподели на Елиф за работата си - разкрити и неразкрити престъпления. Как всяко разкрито от него престъпление е посветено на неразкритото все още убийство на баща му. Историята която в момента гледаме, е поредното престъпление с което ще се справи. И знаем това още със започването на проекта.
................
Хади да не забравяме какво сме гледали.



newsm10  Просто искам да добавя и моите разсъждения към казаното по-горе с което съм абсолютно съгласна.



Хюсейн вече е пред разкриване. Таййар добре му каза, че точно брат му - Йомер Демир се съмнява в него.

Ще си спомни всичко казано от Йомер и ще му стане ясно, че не Арда е бил във второто му жилище, не Арда е заплаха за него.  Ще си спомни и "заканите" отправени като цяло към групировката Таййар.

Уплашен е Хюсейн, защото знае, че вече е просто въпрос на време да се сдобие  Йомер и с нужните доказателства. Всъщност Хюсейн си мисли, че те нямат нищо уличаващо, но ... не е сигурен.

Сега ще видим дали ще има време да ходи да прави разни заговори с Недрет анъм, а може  и да реши, че точно тя го "предава" и си играе с него - за да го изкара още по-голям злодей в очите на брат му. 

Би могъл да си помисли и, че Метин/Фатих  е на страната на Йомер - с цел да "докаже" любовта си към Нилюфер...

Направо  Хюсейн е в прединфарктно състояние. С всичките тези въпроси и евентуални отговори в главата си. Нека прибавим и разкритието на Мелике и дискредитацията в очите на семейството и майка му.

Толкова за Хюсейн.

Сега малко за Йомер. Още от самото начало той ни беше представен като един умен, честен професионалист. Толкова години е работил под прикритие и акцията му с отвлечените деца в крайна сметка е увенчана с успех.

Ето така го виждаха  отвлечените деца - спасител, облян в светлина. Бих добавила Ангел-спасител.



Йомер започна да разследва двойното убийство / на Сибел и на Ахмет Денизер / веднага. Но видяхме как всички доказателства бяха  или подправени, или направо заличени.
И въпреки  това той продължава /вече почти година/ да търси и да разследва.

Дори съм убедена, че вече знаейки кой стои зад всичко това /Таййар/ - съвсем скоро ще разбере и кой е физическия извършител.

Знае се кой е Йомер Демир, знае се как работи и най-важното захване ли се с нещо - довършва го докрая.

Сетих се и друго. Хубаво Хюсейн направи постановка на Ипек и останалите със загубената флашка.
Сега нека да се терзае - дали са му казали истината, че не са я гледали? 

И нека се пита - дали не си играят с него на котка и мишка?

Прекалено много хора вече знаят  и го  подозират, търсят доказателства във всички възможни посоки.   

Колкото и да страда - краят му е предизвестен. И то от собственият му брат. 

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223




Черпя...
Скрит текст:

# 36
  • Мнения: 20 905


Гугукат си, въпреки всичко и всички...
Но, предстои ново изпитание.....

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223


Нова/стара снимка зад кадър.



Пише, че са в дома на Елиф и Йомер.

# 38
  • Мнения: 20 905


Ами дано видим в техния дом-закуска, обяд и вечеря.....

# 39
  • Мнения: 23 352


Ами дано видим в техния дом-закуска, обяд и вечеря.....

Хармония  Two Hearts

Проекто-домът. Съобразен с предпочитанията и на двамата.






Относно това  какво ще закусват, обядват или вечерят ... зависи кой ще е на ред да ги приготвя.

Ако е комисарят - той най-обича геврек-сирене и "чай"  Joy Joy Joy

Ако е Елиф - тя показа, че може да прави страхотни омлети, едни мини сандвичи, спагети и всякакъв вид "чай". newsm03

По-добре е да готви май Елиф, а през топлите месеци ще  имаме и  обещаното барбекю от комисаря.




# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223


Като сте рекли - може и на заведение да се хранят. Ако са много заети....

Ето и линк с адреса на ресторанта в който вече два пъти снимат Енгин и Туба: https://www.zomato.com/tr/istanbul/by-nce-memet-beylerbeyi-istanbul/maps

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 18:08 от mariana51

# 41
  • Мнения: 23 352

Забрявате тези вкусни сандвичи на Елифче newsm53 дето ги хапнаха  Арда и Пелин.
Комисарят "закуси" тогава само с  два целуфана.

 

И щях да питам къде "изчезнахте" всички  под мартенския сняг  Joy Joy Joy

Или може пък да празнувате вече в аванс утрешния ден...

Нещо за настроение ...


# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223


Левент е влюбен в Елиф. Но и той крие истината. Дали ще сподели как и защо започна работа във фирмата й. Дали ще й разкрие за връзката си с Бахар.

# 43
  • Мнения: 858
                                             Ей, момичета  Two Hearts
                                                            привет!

                                      
                              

                                    Вече сте сменили мястото!Нека да ни е приятно !
              В очакване на срядата продължават нашите ,,Контрапункти на мисълта ,,.
              Различията движат света !Те са ,като солта за живота !Май от време на време  слагаме
              повечко сол .....     chef
              
                  komet,  Two Hearts
                   Да знаеш повярвах ти за  Енгин ,есента и новият проект! Grinning

                  marian-ka ,Марта, Dilemi
                            Two Hearts        Two Hearts        Two Hearts
                      
Скрит текст:
Притесняваме факта ,че Енгин с напредване на годините може да не иска да играе разни застаряващи  и сърдити бащи или чичовци.Да реши да застане зад камера ,да отиде  в театъра,да преподава! Просто да спре да снима ! Може и да съм смешна стези си думи ,но аз мисля ,че това е напълно възможно!  

          

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 34 223


Хади - наслада!

                                            Ей, момичета  Two Hearts
                                                            привет!

                                      
                              

                                    Вече сте сменили мястото!Нека да ни е приятно !
              В очакване на срядата продължават нашите ,,Контрапункти на мисълта ,,.
              Различията движат света !Те са ,като солта за живота !Май от време на време  слагаме
              повечко сол .....     chef
              
                  komet,  Two Hearts
                   Да знаеш повярвах ти за  Енгин ,есента и новият проект! Grinning

                  marian-ka ,Марта, Dilemi
                            Two Hearts        Two Hearts        Two Hearts
                      
Скрит текст:
Притесняваме факта ,че Енгин с напредване на годините може да не иска да играе разни застаряващи  и сърдити бащи или чичовци.Да реши да застане зад камера ,да отиде  в театъра,да преподава! Просто да спре да снима ! Може и да съм смешна стези си думи ,но аз мисля ,че това е напълно възможно!  

          

Абсолютно - но може и да съвместява всички тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт