Как се справяте с ината?

  • 1 913
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Скорпионка, отглеждаме си едно и също дете, явно Wink
Ще рефрешна темата, като ви споделя, че след последното ужасно трудно акане (отново с рев, след 4 дневна пауза) днес вече трети ден поред яде круша без да се прави на интересна.  Crazy За сметка на това, обаче влезе в етапа на"НЯМА!" smile3514 newsm62

# 16
  • Мнения: 3 861
И Калоян постоянно се инати, писала съм и в други теми, но за разлика от вашите, той не е толкова голям и още не можем да се разберем с въпроси и отговори Crazy

# 17
  • Мнения: 210
Почвам да се замислям дали наистина запека няма нещо общо с ината  Wink
Но да оставим запека всекии е открил някакъв начин да се бори с него което неможе да се каже за това постоянно тръшкане. При нас не е постоянно просто понякога неможе да се наспи и се връща от ясла лигава и сърдита за всичко. Започва да прави нещо с което цели да ме ядоса като види че аз съм склонна да и угодя и хоп ядосана е че й огаждам. Пример с вратата - отива и се опитва да си отвори вратата понеже знае че не и давам да ходи в другата стая, обаче аз ставам и и отварям врата, толкова е бясна че тръшка вратата и праче безутешно. Правя се на сърдита и тя протяга ръчички да я гушна решавам че всичко е миноло и посягам да я гушна но тя е още по бясна и бяга от мен.
Останових че единствения начин да се справя е да я оставя да реве и когато се пооспокии да и привлека вниманието с нещо.

Но истината е една безкрайно търпение !!!!!!!!!!!!!!!!!

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Скорпионка, отглеждаме си едно и също дете, явно Wink
Ще рефрешна темата, като ви споделя, че след последното ужасно трудно акане (отново с рев, след 4 дневна пауза) днес вече трети ден поред яде круша без да се прави на интересна.  Crazy За сметка на това, обаче влезе в етапа на"НЯМА!" smile3514 newsm62

Еее, ама и вашата не е лесна. То и при нас е весело, но при вас май е повече Wink

# 19
  • Мнения: 607
Засега нямам голям успех със преборването на ината,но търпение му е майката...

# 20
  • Мнения: 4 390
Опитай, ако искаш да и поднесеш сока в интересна чашка, със сламка и другите там красоти, дано се впечатли! 
Абсолютно не се впечатлява от такива неща. Т.е. може да й харесат, но не е задължително да яде/пие съдържанието.
Проявява инат не само за ядене. Просто вчерашната случка е такава. А че е злояда-да, писала съм и в други теми. Освен това е и капризна, до нема и къде. Tired

Все едно описваш моята дъщеря!
Проявява страшен инат овенът му с овен, капризна е, лигава - на моменти ми идва прекалено. Close
Как се справям...? Май не особено добре.
Реши ли нещо - това ще е, както и да се тръшкам аз.
Понякога действам по пътя на убеждението, друг път я изнудвам Embarassed, най-често кипвам и я оставям малко време на спокойствие, после пробвам пак, а и "Тодорка Боева" играе понякога...
На етап "НЯМА" и "НЕ" е мноооого отдавна... Tired
Ще следя темата. Grinning

# 21
  • Мнения: 953
Ох, и аз все питам защо трябва да става по трудния начин, а не с добро. Явно трябва да си мерим ината, за да се научат кое може и неможе и кое трябва и не трябва.
 Обикновенно и казвам че и аз искам да правя много неща и да имам много неща, но не може, в живота е така. В крайна сметка трябва да свикват още от сега, та после  ще е по-трудно и за тях и за нас.

# 22
  • Мнения: 369
Все едно описваш моята дъщеря!
Проявява страшен инат овенът му с овен, капризна е, лигава - на моменти ми идва прекалено.  Close
Как се справям...? Май не особено добре.
Реши ли нещо - това ще е, както и да се тръшкам аз.
Понякога действам по пътя на убеждението, друг път я изнудвам  Embarassed, най-често кипвам и я оставям малко време на спокойствие, после пробвам пак, а и "Тодорка Боева" играе понякога...
На етап "НЯМА" и "НЕ" е мноооого отдавна...  Tired
Ще следя темата.
И аз процедирам така   Simple Smile




Темата нещо е спряла но пък  сме писали много по въпроса в други теми
 galaMa питаш защо по трудния начин ами то иначе ще ни е много скучно   Crazy А пък и неможе всичко каквото искаме да го изпълняват нали и те си имат характечета особено овните като нас .
А с НЕ-то тя си казва мама си продължава и така номера минава (някой път обаче )   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 839
Пфуу, таквоз добро дете, как не те досрамя инат да наречеш  Shocked
Засрами се! Извини се на детето, и му купи шоколадово яйце веднага  smile3513

# 24
  • Мнения: 8 769
Пфуу, таквоз добро дете, как не те досрамя инат да наречеш  Shocked
Засрами се! Извини се на детето, и му купи шоколадово яйце веднага  smile3513
Blush Пред чужди хора е особено примерна. Да се чудиш как й идва на акъля да се представя добре в обществото Grinning Joy

# 25
  • Мнения: 22 898
Такъв,че и още по-голям.Оправяме се къде с молби,къде с разговори и убеждения,къде с крясъци и пошляпване.После съжалявам,ама на момента не ми издържат нервите.Гледам да измислям начини да го убеждавам,че не е прав.Трудна работа,но чакам да мине и говоря ,много ...

# 26
  • Мнения: 184
Всяко дете от време на време си го прихващат някакви.То е като при нас възрастните. Моя като се ядоса, започва да крещи и понякога дори не плаче, а само крещи. В такъв случай го хващам и го затварям в някоя стая, и му казвам че докато не се успокои няма да излезе от там. А той не обича да е сам и веднага спира и се успокоява.

# 27
  • Мнения: 5 877
И Ането е в период на инат, а само преди два месеца всичко беше "добйе" и "да, мамо". Просто порастват, няма вечно да са послушни изпълнители, я.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ами не се справяме!
 
 С дъщеря ми действаха разни трикове - за отвличане на внимание, не й обръщах внимание и т.н., нооо при малкият не вървят абсолютно никакви трикове. Каже ли нещо - край - не можеш по никакъв начин да го накараш нещо друго.
 Най-големият ни проблем (особено зимата)беше обличането - като каже, че няма да се облече и така си ходи гол, докато той не реши, че иска да се облече. За яденето по същият начин, но ние си имаме опит с неядящи деца от каката  и не го натискаме.
 Чакаме да порасте още малко и да спре да се инати само за спорта.

# 29
  • Мнения: 2 125
И ние май не се справяме Sad
Основните думи са ИСКАМ (всичко на всяка цена ooooh!) и НЯМА...
Като се затръшка и запищи...умирам от срам. Опитвам се с много обяснения и отвличане на внимание...ама като е решил, че ще направи или не нещо - край! И аз пошляпвам по дупето, но ефект Naughty нулев.... Thinking Tired

Общи условия

Активация на акаунт