Как давате Осцилококциум?

  • 2 429
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 271
...Нашата лекарка така ми е казвала винаги - една доза е една капачица, не цялото флаконче...
Ох, не разбрах, как една капачица? Имаш предвид капачето на дозата ли? В листовката друго пише.
"Доза-глобули /малки пилули/. В една туба /доза/ по 1 грам приблизително."
И навсякъде пише да се взема по 1 доза-глобули.

mimet0, коя капачица имаш предвид, тази на флакончето е толкова малка и с такава конструкция, че в нея нищо не се побира. А, може би от обратната страна, но и там най-много да се съберат 4-5 топченца. Вярно е, че при хомеопатията е по-важно честотата на приема, а не количеството, има и такива препарати, които се взимат през час, но на опаковката на осцилококцинума изрично си пише как да се приема.
да, от обратната страна. и се събират доста повече от 4-5 топченца, пробвай и ще се убедиш. Peace Знам какво пише на листовката. И аз бях объркана,но докторката казва една капачица и аз така давам. Мисля че каквито и лекарства да даваш първо се консултираш със специалист, а не четеш само листовката и да изпълняваш всичко дословно.  smile3521

# 16
  • Мнения: 1 393
 Дъщеря ми ги яде като бонбонки и с голямо удоволствие ги смуче.Първи ден давам 3 по 1,а следващите 3 дни по 1 дневно.

# 17
  • Мнения: 6 039
Ne se smeswa s hrana, kakto wsqo homeopatichno lekarstvo
dava se 15min predi ili sled hrana. Za tova sam obsolutno sigurna.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разтваряла съм във вода само когато дребната беше съвсем мъничка - тогава разтварях едно флаконче в 30-50 мл вода и давах да отпива по мъничко на всеки час. Сега сипвам 5-6 топченца в капачето от флакончето и ги изсипвам под езичето или най-добре - отстрани между венеца и бузата и тя си ги смуче.
Давам също като една мама по-горе - първоначално през час, после разреждам приемите. Няма нужда да се дава цялото флаконче - има много писано за хомеопатичните и как се приготвя разтвор само с няколко гранули, който има същото действие както и ако изсипеш цялото шише наведнъж. Дозата е много относително нещо при хомеопатичните.

# 19
  • Мнения: 5 393
Осцилококцинум се разтваря много бавно,просто трябва да го изчакаш търпеливо.

Общи условия

Активация на акаунт