Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 10

  • 89 930
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 144
Не съм съгласна Ване, виж Мел Гибсън какво направи от Уолъс.
Всичко е въпрос на история и изпълнение.

Искам грандиозен сериал за Елинор Аквитанска, мъжете и децата и.

Могат да направят и за периода след Уолъс, Едуард 2-ри и особено за Едуард 3-ти и началото на 100-годишната война от английска гледна точка... Може да стане по-яко и от Хенри 8-ми.
и т.н.
Не е като да няма истории.

Има доста непознати и кървави шотландски истории, не е задължително да са само английски, нали?

# 61
  • Мнения: 18 569
Цитат
Има доста непознати и кървави шотландски истории, не е задължително да са само английски, нали?
абсолютно не е задължително, тя и историята на Мери -шотландската кралица е много интересна и се пише по нея, но сериала Reign e голямо недоразумение от историческа гледна точка, а и не само.  Simple Smile
тези дни се бях засила да гледам филми на тема Мери Шотландска  Simple Smile
Сега обаче съм се запалила по Роксолана/Хюрем и по турсикте истории.
Гледам "Великолепния век", макар да не съм голям фен на турските сапунки, но не мога да отрека, че актьорски много добре се справят и продукциите им са добри.
"Великолепния век" е страхотен сериал, по цели нощи не спя да го гледам  Grinning мисля, че е доста стойностен и си заслужава да се гледа  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 976
     Точно в книгата за Роксолана /въпреки социалистическата й поръчковост/ има доста факти относно "великолепността" на този век за населението по нашите земи... Между двата похода до Виена са минали около 30 години. Такова е било опустошението, че при втория поход горките османци са умирали от глад, защото е нямало вече какво да грабят, за тези 30 години нищо не е могло да бъде възстановено, такъв погром са оставяли след себе си...
     Не знам как хора, които поне веднъж са били в Батак, могат да гледат турски сериали, че и исторически, и да не им стане гадно... Що за народ сме, не знам...

# 63
  • Мнения: 9 144
Да си чувала за това, че турци преди ХХ век не е имало?

# 64
  • София
  • Мнения: 6 219
А аз се чудя как пък на други хора не им писва да четат морал за това кой какво гледа. За протокола - не съм гледала коментирания сериал, няма и да го гледам, ама тия псевдонационализми форумски ми идват в повече.
Да убием всички германци заради Втората световна, а? и след това да забраним немския?

# 65
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Охх, аман от предраматизации ooooh! Всеки да гледа и да говори каквото си иска, нали не ви тика нищо на вас- ни турски сериал, ни морал.

За двамата Едуард си мечтахме още в средата на миналата тема, но сериали и филми няма Laughing

# 66
  • Мнения: 9 144
Кнедличкееееее, липсваше ми  Hug

# 67
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
За съжаление ти не зачезваш, та евентуално да ти върна сантимента Laughing

# 68
  • Мнения: 9 144
Тепърва ще имам повече време за хората, които са ми липсвали  Heart Eyes

# 69
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз бих добавила и аман от контрольори кой кво да пише във форума...

# 70
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Защо контролираш тогава?

# 71
# 72
  • Мнения: 18 569
 
Цитат
Не знам как хора, които поне веднъж са били в Батак, могат да гледат турски сериали, че и исторически, и да не им стане гадно... Що за народ сме, не знам...

тази тема е широка и няма да се впускам в излишни обяснения, че да не спамя хубавата тема, но като човек учил 5 години история в университет, мисля че имам поглед над нещата и съм достатъчно широко скроена, че да не осъждам хората и да се бия в гърдите, че съм голям патриот, в Батак не съм била, не искам и да хода, защото ще ми стане супер гадно....„
но това, че гледам турски сериали, не значи, че съм по-малко българка,и морал не искам да ми се чете...
Да, османците може да са били всякакви, но това важи и за сумати други народи, дай сега да казвам на черното бяло и да отричам де що има турски, немски или америкнаски филми, защото те били еди какви си...
Той е Хенри VIII е бил жесток и Хитлер също, ама филми за тях може да гледаме нали?
не мисля, че изобщо твоя коментар имаше общо с темата, която се дискутира  Simple Smile гледам сериала, защото научавам доста интересни неща, които досега не знаех, защото е вълнуващ, добре направен, изпипан, красив, и защото ми е приятно  Simple Smile
В@ня, на няколко пъти вече ми прави впечатление, че заявяваш категорично, че няма да гледаш някои от сериалите, сподели ако имаш желание, защо имаш такова мнение, без да си ги глидала и защо не им даваш шанс?

# 73
  • София
  • Мнения: 6 219
Конкретно на този, защото е твърде дълъг и защото не мога да гледам Онур (не му знам името на актьора, помня го от Шехерезада). Органически непоносим ми е.

Екатерина няма да я гледам, защото на този етап не ме привлича като тема.

А общата причина е изтънялото време, което мога да си позволя да отдам на филм/сериал. Скоро не ми се е отдавала възможност да седна и спокойно да изгледам и половин филм.

# 74
  • Мнения: 62
Благодаря за новата тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт