Непрестанно гадене!

  • 2 251
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 362
И при мен нищо не помогна до 4-ти месец бях така  Sick

# 16
Аз знам че гаденето се дължи основно на ниското кръвно налягане, което значи че в началните месеци на бременност, пада кръвното и от това започва гаденето, докато организма се регулира. За да се качи кръвното, без да се пие или яде нещо, което така или иначе ще се повърне, се препоръчва масаж. Много е трудно сутрин с кофти настроение на гадене да се почне масаж, но е най добрия начин. Значи още в леглото се взема гъба или прост с ръка се масажират крайниците, ръце и крака. Колкото човек е повече в движение е по добре, защото от движението се качва и налягането, така че разходки на чист въздух и надежди че след 3 месеце всичко ще свърши. А това че след това идват други проблеми, природата си го е решила.

# 17
  • Мнения: 8 505
Аз знам че гаденето се дължи основно на ниското кръвно налягане, което значи че в началните месеци на бременност, пада кръвното и от това започва гаденето, докато организма се регулира.

Не ми се е гадело,нито съм повръщала,а кръвното ми беше безобразно ниско дори след 2 кафета.

# 18
  • София
  • Мнения: 39 762
Това за кръвното не го знаех. И аз по прунцип бях с много ниско кръвно. А казват, че сутрин като станеш кръвното падало.

# 19
  • Мнения: 599
Аз знам че гаденето се дължи основно на ниското кръвно налягане
И това има значение, но най-вече се дължи на хормоните на бременността, но и за тях още се спори, защото не всички бременни повръщат.... Не е ясно засега напълно. Но е факт, че аз повъръщах до последния половин час, преди да ме оперират, а на другата сутрин - о, чудо, нямаше и следа от гадене Wink



И нещо много странно - тоник, който по принцип страшно мразя и преди да забременея не близвах

Ау, недейте така с тоника, не бива да се пие от бременни, съдържа хинин, който може да доведе до аборт... Не се стряскайте, смао го избягвайте  Peace

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз знам че гаденето се дължи основно на ниското кръвно налягане, което значи че в началните месеци на бременност, пада кръвното и от това започва гаденето, докато организма се регулира.
Ами не знам дали е така  newsm78, защото аз си имах гадене непрекъснато, а съм с наследствена хипертония и кръвното ми не е падало изобщо, дори съм на хапчета за кръвно, за да го регулирам. Всичко е относително, но истината е, че при повечето жени до 4 месец отминава това нещо, както стана и с мен. Разбира се всяко правило си има изключения.

# 21
  • Мнения: 47 983
аз с първото два пъти лежах в болница за това, бях обезводнена много,марофен и деган въобще не ми действаха,чак след 5-6 месец позатихна за сметка на киселините
с второто започна по същия начин,но аз не се дадох,сутрин повръщах докато правех закуската,обаче до 5 мин след ставането започвах да ям-основно препечена филия със сиренце,чайче,след 2-3 часа пак,и така много пъти по малко,стомаха да не е празен,нито препълнен,студени напитки се понасят по-добре от топли,да не се яде сладко,лютиво,мазни манджи,далече от миризмите,на мен и киселото зле ми действаше

# 22
  • София
  • Мнения: 488
дано да и мине след 4 месец. Но аз повръщах почти без почивка и повлияване от хапчета до последния ден на бременността.....

# 23
  • Мнения: 251
Повръщах до 3 месец адски много. Дори лежах в болница. Там ми инжектираха Деган, после го пиех на хапчета.

# 24
На мен ми се гадеше непрекъснато до към 12 седмица. После минава от само себе си, просто трябва да се изтърпи. На мене ми се гадеше без да повръщам. Може би това е все пак по-добрия вариант. Иначе е много ужасно. Аз пиех Vomex лакарства, но не ми помагаха, затова и ги спрях. Просто търпение и ще мине.

# 25
  • Мнения: 2 494
На мен ми се гадеше денонощно през първите 4 месеца, като влязох в 5 отшумя. И повръщах по 2-3 пъти на ден  Sick
Смучех лукчета постоянно, по 1 пакетче на ден! Не помагаше особено, но поне ме освежаваха!

Общи условия

Активация на акаунт