Аналгин за смъкване на температура, по колко капки ???

  • 12 662
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Браво на малкия Калоян. Радвам се, че бързо се е оправил.
По темата - вместо течен аналгин давам Нимезил-прахчета.

# 16
  • Мнения: 366
Прочетох, че детенцето вече е здраво, но все пак за информация - аналгин се дава по капка на килограм тегло за бързо сваляне на много висока температура. По принцип не се препоръчва за деца под 12 години, защото предизвиква алергии. Лично аз давам аналгин еднократно, за да сваля бързо температурата, после давам Панадол. За една майка няма по-лошо нещо от болно дете, НЕКА ДА СА НИ ЗДРАВИ!

# 17
  • Мнения: 1 214
Аз знам , че течен аналгин се дава само ако температурата е над 39.5 градуса - по 1 капка на кг.
Азащо е толкова вреден течния аналгин за децата??? Peace

Не само за децата , но и за възрастните е вреден!Да ,така е  ,дава се по формурата на Фуше 1 капка на кг.телесно тегло.Но дете на 1г.8 м едва ли е 18 кг  Wink Моята дъщеря е на 3 г и  е около 15 кг.При децата има допълнетелен риск от алергия , защото  тогава вече става страшно.И така вместо да изпишеш вежди ...........
Давала съм , когато дъщеря ми беше на същата възраст -1 г.8.м. при температура 40.1 .Напарво акъла ни искара.Как успях да и дам не знам.Тогава незнаех за рисковете от алергии и т.н.т.  както и за един много лесен и приятен начи за сваляне на високата температура.Аз правя така:Давам лъжичка Нурофен ,влизаме под душа в легена(хем си играе с гумените играчки вътер) с температура на водата 2 градуса по -ниска от телесната   ,след това преобличам детето и слагам свещичка (това гледам да го избегвам , защото и е неприятно,въпреки ,че омазнявам предварително и правя каквото трябва).Така избягвам употребата на аналгин.
Като сме били в болбница са и били аналгин , но тя не искаше да приеме абслютно нищо през устата дори и вода ,  а със система под душа не мога да я вкаарм.Биеха аналгит и слагафха на сгъвките на краченцата и под мишничките шишета от физиологичен разтвор пълни с лед увити в плат.

# 18
  • Мнения: 1 883
ОК Stop но мисля ,че е по добре да ги предпазим от температурен гърч и да рискуваме като им дадем анаглин - от двете зла избираме по малкото Thinking

# 19
  • Мнения: 1 214
ОК Stop но мисля ,че е по добре да ги предпазим от температурен гърч и да рискуваме като им дадем анаглин - от двете зла избираме по малкото Thinking
Ако детето е предразположено към температурен гърч това може да стане и при температура 38 градуса ,  за съжаление.

# 20
  • Мнения: 1 883
Как се разбира дали е предразположено newsm78

# 21
  • Мнения: 1 214
Как се разбира дали е предразположено newsm78

За съжаление не се разбира , докато не се случи.Остава ни да се молим само  Praynig , но и да имаме информация и да сме подготвени.Ето тещо са фебрилният гърч:

"Фебрилен гърч

Анотация:
Среща се при деца от 6 месеца до 4 - години. От 2 до 4% от децата в тази възраст прекарват фебрилен гърч. Момичетета под 18 - месеца са засегнати по - често.

Описание:

Среща се при деца от 6 месеца до 4 - години. От 2 до 4% от децата в тази възраст прекарват фебрилен гърч. Момичетета под 18 - месеца са засегнати по - често. Процентът на децата в семейства, чиито членове са имали подобни инциденти, се увеличава до 10%. Основната причина за възникването на гърча е повишената над 38, 5 градуса температура. Тъй като фебрилният гърч възниква най - често при инфекции на горните дихателни пътища, предполага се инфекциозно - токсично въздействие върху централната нервна система у генетично предразположени деца, чийто гърчов праг е понижен. Все още има много неясноти около механизмите, които предизвикват фебрилен гърч. Фебрилният гърч възниква обикновено в началния стадий на заболяването, макар и рядко може да се появи и в следващите. Критериите за обикновен и усложнен фебрилен гърч са следните: Обикновен фебрилен гърч: · краткотраен до 10 мин. · гърчът е тоничен, генерализиран · не се повтаря по време на едно и също заболяване · не се последва от огнищни или приходни неврологични симптоми · нерво - психическото развитие на детето е нормално - При фебрилен гърч трябва да се изключи менингоенцефалит. Фебрилният гърч изисква спешно лечение и активно наблюдение на развитието на детето."

# 22
  • Мнения: 1 883
Благодаря ти за изчерпателната информация .
            Praynig Нека Бог да пази децата ни Praynig

Общи условия

Активация на акаунт