Всякакви въпроси относно съдомиялните - 16

  • 74 055
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 68
Нямам идея за гъбички, за мен е далеч по-хигиенично от миене на ръка. То кошнички и всичко си се мие всеки път със съдовете, не знам що за идея е да ги миеш отделно... къде ги четеш тези неща?
От време на време е хубаво да пускаш празна миялната с препарат за почистване на миялна (това на месец-два веднъж). Чат пак се свалят перките да се мият, ако усетиш нещо да се задръства (водата излиза през дупчици  и ест ако се запуши с някакво парченце храна или нещо такова трябва да отпушиш дупчицата). Има един филтър, който аз мръсен не съм го видяла за една година, чат-пат го проверявам.
Общо взето не иска повече поддръжка от една пералня.
Благодаря за бързия отговор! Значи смело да си купувам! Още един въпрос: предварително, преди да се сложат в съдомиялната, почистват ли се съдовете? И коя марка бихте ми препоръчали?

# 721
  • София
  • Мнения: 12 006
Почиствам със салфетка, ако има по-едри остатъци или недоизядена порция. По този въпрос ще чуеш много различни мнения, някой махат /като мен/ със салфетка отгоре отгоре и при нужда, други даже си ги плакнат на мивката, трети и с веро ги мият и тогава в миялната. Моето мнение е, че не виждам смисъл във вариант 2 и 3, все пак тази миялна нали е за миене, достатъчно е да сме махнали остатък от порция и по-едри частици.

# 722
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 396
Аз плакна,или със салфетка в кофата  Peace

# 723
  • Мнения: 6 018
Нищо не плакна, само едри остатъци махам със салфетка. Ако са престояли няколко часа вътре преди пускане, пускам първо плакнене и след това осн. програма.
За гъбичките не разбрах логиката, а уж се имам биологически грамотна - как ще да стане номерът  newsm78

# 724
  • Мнения: 4 270
Нищо не плакна, само едри остатъци махам със салфетка. Ако са престояли няколко часа вътре преди пускане, пускам първо плакнене и след това осн. програма.
За гъбичките не разбрах логиката, а уж се имам биологически грамотна - как ще да стане номерът  newsm78


Със сигурност в миялните гъбички ще се завъдят далече по-трудно, ако въобще има резон в това, отколкото при миене на ръка и използване на гъба, в която ...има всичко.

# 725
  • София
  • Мнения: 12 006
И мен това с гъбичките ме озадачи?  newsm78 Като се замисля гъбата за чинии стои с часове мокра, какви ли колонии се развиват там, предвид, че на ръка се мие на къде къде по-ниски градуси.

# 726
  • Мнения: 4 270
И мен това с гъбичките ме озадачи?  newsm78 Като се замисля гъбата за чинии стои с часове мокра, какви ли колонии се развиват там, предвид, че на ръка се мие на къде къде по-ниски градуси.

Именно, това имам предвид.

# 727
  • София
  • Мнения: 12 006
И мен това с гъбичките ме озадачи?  newsm78 Като се замисля гъбата за чинии стои с часове мокра, какви ли колонии се развиват там, предвид, че на ръка се мие на къде къде по-ниски градуси.

Именно, това имам предвид.
Писали сме по едно и също време. След като натиснах публикувай ми изписа, че има нов отговор Simple Smile

# 728
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 082

За гъбичките не разбрах логиката, а уж се имам биологически грамотна - как ще да стане номерът  newsm78

Малко офф топик , но скоро една фризьорка ми каза , че ако не си подстригваш косата редовно - ще се развият бактерии  Rolling Eyes
Същата работа със съдомиялната  Laughing

# 729
  • Мнения: 4 270

За гъбичките не разбрах логиката, а уж се имам биологически грамотна - как ще да стане номерът  newsm78

Малко офф топик , но скоро една фризьорка ми каза , че ако не си подстригваш косата редовно - ще се развият бактерии  Rolling Eyes
Същата работа със съдомиялната  Laughing
О, не Laughing А дефинира ли "редовно"?

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Някой дали ползва миялна Bloomberg?
В офиса унаследихме една, но няма упътване и не можем да я подкараме.

# 731
  • София
  • Мнения: 12 006
Някой дали ползва миялна Bloomberg?
В офиса унаследихме една, но няма упътване и не можем да я подкараме.
Нещо по-конкретно - модел? Някъде все би следвало да го пише.

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Ох, утре ще видя като отида.
Изтеглихме инструкции на английски, но нещо не става ...

# 733
  • Мнения: 5 648
Благодаря за бързия отговор! Значи смело да си купувам! Още един въпрос: предварително, преди да се сложат в съдомиялната, почистват ли се съдовете? И коя марка бихте ми препоръчали?
Нищо не чистя, само обирам едрите остатъци, както са писали по-рано.
Добри като съотношение цена-качество са Беко. Има ги в технополис. Нашата е от тази марка и вече 2 години нямаме оплаквания. За 4-членно семейство може би е по-удачно да вземете 60 см.
Прочети по предните страници сме писали относно това кои функции са полезни и относно броя на програмите и температурите. Peace

# 734
  • Мнения: 1 339
Аз изплаквам всичко, предпочитам така, отколкото после да почиствам запушени перки т.н.

Общи условия

Активация на акаунт