Всякакви въпроси относно съдомиялните - 16

  • 74 030
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 270
Аз изплаквам всичко, предпочитам така, отколкото после да почиствам запушени перки т.н.

И аз изплаквам, за да не миришат съдовете, ако не мога да напълня съдомиялната и съответно да я пусна вечерта и защото така по-добре се измиват.

# 736
  • Мнения: 881
Първо разтоварвам долната кошница, след това горната. И когато я прибирам от перката потича вода, но не е бистра, а мътна, като с препарат. Нормално ли е? И ако се окаже проблем, моля, препоръчайте ми препарати, че не ми се експериментира до безкрай. Съдомиялната е Беко, препаратите кауфландските.  bouquet

# 737
  • Мнения: 4 270
Първо разтоварвам долната кошница, след това горната. И когато я прибирам от перката потича вода, но не е бистра, а мътна, като с препарат. Нормално ли е? И ако се окаже проблем, моля, препоръчайте ми препарати, че не ми се експериментира до безкрай. Съдомиялната е Беко, препаратите кауфландските.  bouquet

Финиш е много добър, несравним с кауфландските или лидълски препарати.

# 738
  • София
  • Мнения: 44 219
На мен мътна вода не ми тече, но винаги първо си разтоварвам долната кошница.
Понеже ми е по-удобно да си  ги редя по-накуп нещата, си ги  слагам в мивката след  ползване, там искам-неискам се поизплакват, като се съберат малко си ги прехвърлям в  миялната и така докато си я запълня. Тави и тенджери ги накисвам малко, къде заради залепнало/загоряло, къде просто, за да не засъхва остатъците.
Аз лично също предпочитам заплакнати съдове, пред това да чистя перки.

# 739
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 709
Първо разтоварвам долната кошница, след това горната. И когато я прибирам от перката потича вода, но не е бистра, а мътна, като с препарат. Нормално ли е? И ако се окаже проблем, моля, препоръчайте ми препарати, че не ми се експериментира до безкрай. Съдомиялната е Беко, препаратите кауфландските.  bouquet
Сложила ли си гланц /блясък/ в машината. При мен също потича малко вода от перките и е мътничка, това е от гланца. Аз лично ползвам Лидълските препарати и съм много доволна. Имам и Феъри платинум и прах на Кауфланд. От всичко изброено съм доволна.

# 740
  • Мнения: 48 013
И аз съм с лидълски и съжалявам че години наред съм давала пари за финиш и подобни!
Вода не ми тече от перките, би ми говорило за проблем със запушване някакво...

# 741
  • Мнения: 5 957
Сега не мога да си проверя упътването,но мисля пишеше,че първо се разтоварва долната кошница,точно заради прокапване на вода от перката,като се дръпне горната . Това не показва повреда.Напълно нормално си е. При последното изплакване,все някъда по ъглите на перката е останала вода.Няма как всичката да се е източила.

# 742
  • София
  • Мнения: 44 219
Да, така препоръчват и да, има покапване на вода, задържала се по перките или по някой пластмасов съд... но вода, чиста, не мътна.

# 743
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 709
Ейндъл, гланц ползваш ли? Аз ползвам и наистина водата е мътна, може би и солта да има принос. Имаше момент когато нямах гланц и водата беше почти бистра.

# 744
  • София
  • Мнения: 44 219
Сол не слагам, с некомбинирани таблетки и гланц  е.

# 745
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 709
Каква е водата в твоя регион, мека или твърда?

# 746
  • София
  • Мнения: 44 219
В София е мека.

# 747
  • Мнения: 872
Момичета моля ви да ми помогнете коя миялна да избера .Спрях се на тези двете :
http://www.emag.bg/s-domijalna-mashina-beko-13-komplekta-8-progr … 21w/pd/DDY25MBBM/ -Беко
https://www.technomarket.bg/products/09136000/whirlpool-adp-500-wh - Whirlpool
Бекото го дават доста по тихо - 43 дб, но пък whirpoola има 6ти чувство  newsm78
Помогнете моля   Embarassed

# 748
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Beko, определено са доста тихи, освен всичко останало, хем сравнявам старото ми Беко, с нов Бош (доста по-шумен е).

# 749
  • София
  • Мнения: 44 219
За мен и уирлпуул са си съвсем тихи, съмнявам се тези 5 децибела  да ги усети, но пък нямам база за сравнение с друго, иначе между двете ясно коя бих и съм предпочела.

Общи условия

Активация на акаунт