Левзея

  • 21 286
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте! Вчера случайно чух по телевизора за левзеята и всичко, което лекува. Въпроса ми е дали сте пили и ефекта наистина ли е такъв.

Левзеята е рядко ендемитно растение, което вирее във високопланинските райони на Източен Сибир, Алтай, Монголия и Китай.
По време на дългата си еволюция, под влияние на високопланинските, екстремални условия на обкръжаващата среда растението е придобило особена форма на метаболизъм, при който се синтезират фитоекдизони или т. нар. екдистерони. /Тези фито-стероидни съединения управляват жизнеспособността на организма на клетъчно ниво, хармонизирайки работата на нервната, хормоналната, сърдечно-съдовата и храносмилателна системи, обмяната на веществата, имунитета и репродукцията./
Левзеята е позната в древната източна медицина с имената Лоу лу и Лоу као. Употребата й продължава в китайската, тибетската и монголската медицина и до наши дни. Съществуват научни хипотези, че прах от корените на Левзея е в основата на феноменалната издръжливост на войската на монголския Чингис-Хан.
Тя е популярна в качеството си на универсално стимулиращо средство още преди нашата ера. Левзеята увеличава работоспособността на човека, спомага за адаптация към околната среда, за преодоляване на тежки физически и психически натоварвания, граничещи с възможностите на човешкия организъм. При това билката е една от малкото, от които се екстрахира фито-стероидното съединение екдистерон.

# 1
  • Мнения: 2 760
Привет!
Попадам на темата ти в момент, когато самата аз мислех да пускам такава. Майка ми я пие от около два месеца и казва, че се чувства по-добре. Но понеже  тя има склонност да залита по разни прехвалени методики, които гледа по ТВ, не й вярвам особено. Купила е и на сестра ми, която пък е със здрав разум - тя казва, че след две седмици пиене вече усеща по-слабо болки в ръцете ( работата й е физическа ).
Явно окуражена, майка ми купи на мен и на мъжа ми. Пием около седмица, аз по едно хапче, той - по две, работи изключително тежък физически труд и сутрин едва си движи ръцете. Тази сутрин докато си пиехме кафето, той каза: "Аз ли си въобразявам, или това чудо действа? Ако след сън сутрин се усещах досега възстановен на 20%, сега ставам на около 50%..."
Мъжът ми е Тома неверни, не се подлъгва лесно. Едва след това изказване и аз му казах, че като че ли усещам по-малко умора и аз.
Може и да си внушаваме, знам ли... Но мислим да продължим поне два месеца, след което ще направим почивка месец-два, трябва пак да видя листовката. Струва около 10 лева. Вкусът е неприятно горчив, ако сдъвчеш хапчето. Малко е по размери, лесно се преглъща.

# 2
  • Мнения: 440
Благодаря много, че сподели.  Peace

# 3
  • Мнения: 21
Здравейте!като имам прекаран исхимичен инсулт преди година и половина,но чувствам постоянна умора дали е уместно да го пробвам?

Общи условия

Активация на акаунт