(Био)зеленчукова градина - тема 29

  • 66 552
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 101
Благодаря за темата  bouquet
Да не ви изпускам.Тук пролетта дойде  Laughing

# 31
  • Мнения: X
При мене тъмно зелените тиквички поникнаха сравнително бързо, а дългите никакви ги няма още, но когато, тогава. Simple Smile Посях по едно семенце домат в черупките от яйца.
Дали ще се получи на южен остъклен балкон сорт Лабрадор в кофички от сирене? Ако майка ми се навие, ще й връча две кофи, когато стане готов разсадът. Като гледам времето, май няма да бързам да сея основните неща. Това, че се занимавам с малки количества разсад, само ми помага да не бързам с другия. Simple Smile
Марулките в легена са се поиздължили и понеже ги държах на студено, почти не мръднаха. Сега пак са на топло. Simple Smile Няма угодия - или е студено, или е топло и мрачно.  Grinning Обаче ми поникна тревистолистният чесън. Не е от бързите, но ще стане работата. Имам материал за влагане за лятна кладница и шийтаке, ама много студено, не е приятно за работа.

# 32
  • Мнения: 493
alys, да те питам за тревестолистия чесън  Simple Smile Тъй като и аз се сдобих със семена за него и ми се иска част от тях да сложа на терасата в сандъче. Ти как го ся - по колко семена слага, наплитко или надълбоко? Че не можах да намеря много инфо за него.
Сега съм в процес на търсене на семена за сибирски лук, за да си допълня балконската градинка  Laughing

# 33
  • Мнения: X
Дани, в една саксийка сях плитко, колкото да покрие семенцата.  Сях семената така, че между тях да има малко разстояние, примерно половин до един сантиметър. Леко притиснах отгоре и завих с найлон. Може би поникна за около 2 седмици.
Тиквичките са 3 растения в кофичка. Дали да ги преместя по едно в кофичка и кога?

# 34
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Благодаря за плоскореза.

# 35
  • София
  • Мнения: 381
Здравейте,
Много хубава тема    bouquet Записвам се и започвам да чета назад  Simple Smile
При нас снега се връща с пълна сила, така че работата в градината засега е отложена.

# 36
  • Мнения: 261
Благодаря за плоскореза.
                            Ако си купиш това чудо пиши,щото отдавна искам и аз да си купя-дори звънях на една рускиня но ми досвидяха май 50 лв. и отложих!Мисля,че ако се научи човек да си служи с плоскорез ще му бъде полезно.

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
при нас вече има щъркели  Hug

днес насяхме грах и моркови - приятно е да усетиш мириса на земя и пролет.

# 38
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Плоскореза мисля да го ползвам за тесане.Не мисля да давам 50 лв за него.Има едно останоло нещо
от конски тесачки,взех най ръждясалото,но старата стомана си е стара. Сега всичко е ламарина.  Взех най ръждивото и ми омаляха ръцете да го изправям на студено коване .Та ще го приспособя . Исках да видя ъгъла , та ще мисля още малко как да стане  и срещу една леденика за 3 лв да ми го направят. Мисля и да измисля и едно гребло за едновременно садене на лук на 4 реда.Мисля го.Направих сандъчето за разсада . Ще го снимам утре на светло.И ще зареждам доматите.  Щъркелите видях още преди една седмица.
Ама при мен е кално. Ръснах пак чесъна с пепел.   

# 39
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
нашата тесачка е нещо, подобно на това http://www.storum.eu/Motichka-za-plevene-HO-M-15
купувана е за 12 лЪва от цветарския магазин. за дръжка сложихме дръжка от моп.  Blush

само лентата за рязане не е толкова дебела, а е по-скоро като режещия лист на банциг  Blush

# 40
  • Мнения: 14
St.Dobri - Това е прословутата така наречена мотичка кобра, търся я от 1 месец , благодаря, че сподели.
Ние също обмисляме да купим плоскореза, но наистина е малко скъпичък.
Да се оплача, опитах да направя разсад за ранно зеле, но много прорасна стана ужасно дълъг и сега не зная какво да го правя.Може ли някой да постне снимка на разсад за ранно зеле и да каже кога и как го сади навън.
И аз нямам условия за разсад в дом.условия-място и достатъчно светлина. Имам само ранни домати и аз имам от Лабрадора, малко се разочаровах от коментарите , но пък ще го видим какъв е.
Моля ви кажете ми как се залагат разсади за средно-ранни зеленчуци по това време навън, нямаме оранжерия, как става под найлон , няма ли да измръзнат? Някакви идеи? Чета , чета , но нещо не успях да схвана, чувствам се лееееко  stupid. #CrazyМоля по-вещите да дадат акъл.

# 41
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Добричко,
Точно такава е и моята заготовка. Значи ъгъла трябва да е 45 градуса , а и рамото трябва да е издължено , ако се изпуснат плевелите по-големи.
За нашите почви , ще е по полезна тая "ръчна тесачка", от колкото лентореза.
Много усукан с дълго удължение ,е повече за руските по леки  торфени почви.

Последна редакция: нд, 15 мар 2015, 17:02 от rorik

# 42
  • софия
  • Мнения: 379
колко дълбоко в почвата да засадя тиквичките (семките)?

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
колко дълбоко в почвата да засадя тиквичките (семките)?

мисля, че още  е много рано  Blush

някой беше писал, че сади на около сантиметър, а после допълва чашката с пръст. звучи мо много разумно, но няма да опитвам. миналата година насетите направо в градината много бързо настигнаха саксийния ми разсад.

сега съм купила такива  Blush много екзотично ми изглеждат  Blush

# 44
  • София
  • Мнения: 381
колко дълбоко в почвата да засадя тиквичките (семките)?

мисля, че още  е много рано  Blush

някой беше писал, че сади на около сантиметър, а после допълва чашката с пръст. звучи мо много разумно, но няма да опитвам. миналата година насетите направо в градината много бързо настигнаха саксийния ми разсад.

сега съм купила такива  Blush много екзотично ми изглеждат  Blush

И аз мисля, че още е рано. Аз миналата година също първо направих разсад, но ми липсва светлина и не се получи. После ги засадихме направо в градината на гнезда по няколко семена, най-много 5см дълбочина и като тръгнаха - цяло лято  Joy

Общи условия

Активация на акаунт