Перилни препарати и омекотители - 30

  • 74 413
  • 727
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 296
С лимонена киселина, разтворена в малко вода, или с препарат против варовик (примерно за кафемашини или кани) - накисва се за няколко часа и после переш стандартно. Не е лошо принципно да преосмислиш прането на тези дрехи  - ако позволяват, да ги переш на по-висока температура, с прах за бяло, ако ли пък не - на по-продължителна програма, защото петната от дезодорант са един проблем, лошата миризма - друг, който показва, че не се изпират хигиенично.

# 601
  • Мнения: 1 334
С лимонена киселина, разтворена в малко вода, или с препарат против варовик (примерно за кафемашини или кани) - накисва се за няколко часа и после переш стандартно. Не е лошо принципно да преосмислиш прането на тези дрехи  - ако позволяват, да ги переш на по-висока температура, с прах за бяло, ако ли пък не - на по-продължителна програма, защото петната от дезодорант са един проблем, лошата миризма - друг, който показва, че не се изпират хигиенично.
Дано не изтърся някоя глупост, но ако не се лъжа Калгон е против варовик, т.е. може ли да накисна дрехи с петна под мишниците( от пот и рол он) него?

# 602
  • Мнения: 5 209
Можеш, но няма да има полза. Калгон съдържа зеолити и поликарбоксилати, които неутрализират разтворените във водата йони и така омекотява водата.

За чистене на петна от дезодоранти против изпотяване препоръчвам използването на препарат за баня, който не съдържа белина. В зависимост от наслояването, с няколко третирания се махат.

# 603
  • In transit
  • Мнения: 12 068

За чистене на петна от дезодоранти против изпотяване препоръчвам използването на препарат за баня, който не съдържа белина. В зависимост от наслояването, с няколко третирания се махат.
благодаря ти,  а може ли някоя конкретна марка/модел да ми кажеш, ако не те затруднявам?  Embarassed

Ev_e, благодаря и на теб!

# 604
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 772
Аз ползвам това и съм доволна:http://magazinatuvas.com/shop/index.php?dispatch=products.view&product_id=29843

# 605
  • Мнения: 20 248
А как процедираш?
Мисля да го пробвам за една цветна блуза, която е прана със голям стикер залепен за нея, и сега е останало само лепилото, което не може и да се изчопли дори Rolling Eyes

# 606
  • София
  • Мнения: 3 898
Аз от течния Ариел за тъмни дрехи не съм особено доволна. Общо замърсяване пере добре, но има ли петно така си остава. Течният Персил за цветно е по-добър.
Не съм забелязала и да ми е освежил цветовете на дрехите - това по повод на липсата на оптически избелители в него. Скоро четох в сайта на Stiftung Warentest, че можели да доведат до промяна в пастелните тонове - предимно синьо и розово, също и черно, което можело да придобие кафяви оттенъци. Нямам такива наблюдения, но щом го пишат, сигурно е така.


Подкрепям. Аз съм много недоволна от него като цяло. Прах и по-светли цветни дрехи с него и споделих във форума, че прането ми потъмня. Затова го бях отписала, реших да го ползвам за тъмни дрехи само и ето сега за кафявото шалте даде отличен резултат. Иначе за петната - нямам мнение, нямаме толкова петна, а и ако има, винаги ги третирам предварително.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 11:13 от РРР

# 607
  • Мнения: 5 462
Белия прах за пране на собствената марка на ДМ, май Гес беше пускала снимки на него в предишни теми  newsm78

Какви пари е ?

# 608
  • София
  • Мнения: 3 898
Обаче от течните за цветно в дм упорито не зареждат. Гледам, че и от стария вид е на изчерпване препарата...

# 609
  • Мнения: 5 209
5.99 лв.

Обаче от течните за цветно в дм упорито не зареждат. Гледам, че и от стария вид е на изчерпване препарата...
Напротив, тук е пълно.

# 610
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, помощ! ММ е бил бомбардиран не от обикновена птичка, а от някакъв птеродактил, съдейки от пораженията. С какво да третирам петното на ризата (светъл памук) и на панталоните (черен памук с еластан май)? Като знам какво причиняват на автомобилите, не ми се мисли за плата...

# 611
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 772
А как процедираш?
Мисля да го пробвам за една цветна блуза, която е прана със голям стикер залепен за нея, и сега е останало само лепилото, което не може и да се изчопли дори Rolling Eyes

Синът ми ползва стикчета  и на подмишниците, бързичко се образуват "кори". Напръсквам със Сано обилно, разтърквам хубаво, напръсквам отново, пак разтърквам и оставям малко да постои /20-30 мин/. Слагам в пералнята и пера с другите дрехи. Тениските са предимно тъмни и нямам поражения на цветовете.

# 612
  • Мнения: 2 727
Момичета, доволни ли сте от тези капсули на Персил

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%B8%D0 … F3176%3B603%3B800

# 613
  • Мнения: 176
моммичета, Softlan имат нови аромати limited edition. Пробвал ли е някой? Впечатления? Thinking

# 614
  • София
  • Мнения: 3 898
Напротив, тук е пълно.

Странно, посещавам регулярно 3 магазина и оттам ми е впечатлението. Обикновено минавам вечер или в почивните дни, дали пък не се изчерпват много бързо?... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт