Как ви казваха акушерките "напъвай" или......?

  • 2 969
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 809
Родих секцио,но на мамите раждащи вагинално им викаха "акай" или "напъвай"...
Това в "Св.София" Rolling Eyes

Да и аз там родих вагинално  Wink преди да стигна до момента за напъването ми бяха обяснили,че когато ми кажат "напъвай" требва да напъвам, все едно  акам  Peace

Думата "сери" не съм чувала да казват, и честно бих се почувствала гадно  Crossing Arms ...нали съм си нежна душа ... Laughing

# 16
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
 Е изразът не е благозвучен ,но пък точно обяснява какво се иска от теб.Аз също раждах в Русе ,но явно акушерката беше по нежна защото ми казваше "акай,акай...".

# 17
  • Мнения: 2 180
А наистина, случва ли се родилките да се "изакат" по време на напъването.Знам,че правели клизма преди това,ама ако не е имало време..... newsm78

# 18
  • Мнения: 3 423
Ще ме извините за гадната тема , но аз бях възмутена и абсолютно неподготвена за това и ми е интересно дали и при вас е било така.Когато раждах акушерката не ми викаше  "напъвай " а "сери ,сери" ( извинявам се още веднъж за израза)Дали това е масова практика или се случва само в нашия родилен дом?Мисля ,че е много гадно това обръщение.

Що не й каза, че сте й се изсереш в устата?

# 19
  • Мнения: 1 150
А наистина, случва ли се родилките да се "изакат" по време на напъването.Знам,че правели клизма преди това,ама ако не е имало време..... newsm78

Случва се, много е гнусно за разказване, случва се и да счупят магарето

# 20
  • Мнения: 3 423
А наистина, случва ли се родилките да се "изакат" по време на напъването.Знам,че правели клизма преди това,ама ако не е имало време..... newsm78

Да, някои акат, някои повръщат, всичко си е естествено.
И няма защо да се прави въпрос от това. Камо ли забележки.
Човек не се ражда от Windows или Linux.

# 21
  • Мнения: 2 663
Малееее,много грубичко ми звучи........
Аз родих с няколко напъна(3-4) и ми казваха-"хайде сега давай все едно акаш,напъвай...,още мъничко,спри...,напъвай сега,'айде пак ,браво-хайде сега още веднъж" и общо взето бебо си излезе.До мен на другата раждаща пак така,само дето тя раждаше 3-то и нямаше толкова напътствия
Това беше в МД

# 22
  • Мнения: 8 505
"Давай" или "сега".
А иначе бях с епидурална упойка,не усещах контракциите и чувството при натиска на главичката върху костите на таза действително беше като при много силен запек (каква асоциация само hahaha).

# 23
  • Мнения: 2 587
А наистина, случва ли се родилките да се "изакат" по време на напъването.Знам,че правели клизма преди това,ама ако не е имало време..... newsm78

Ако не е имало време-да,случва се.Но е нормално.
А иначе на мен ми викаха:"напъвай" и "давай"!

# 24
  • Мнения: 2 494
"Напъвай", "напъвай", "давай", "напъвай", затвори очите, брадичката в гърдите, в тоя момент от живота ми вярвайте имах връзка с Космоса...........
Бях много изпълнителна, а и екипа беше много добър и ме напътсваха много точно Hug
Все едно аз съм го писала! Екипа беше страхотен, постоянно ми казваха колко хубаво напъвам и аз се стараех още повече да ги слушам!

Бяха ми обяснили, да напъвам като при голяма нужда, ама "сери" направо ме разби!

# 25
  • Мнения: 1 259
На мен ми викаха "Дай, дай, дай, дай...." Joy
И на мен така.

# 26
  • Мнения: 1 564
"Напъвай", "напъвай", "давай", "напъвай", затвори очите, брадичката в гърдите, в тоя момент от живота ми вярвайте имах връзка с Космоса........... смейте ми се, обаче мобилизирах всичките си сили, каквото мога да направя, после мамата, която лежеше на съседната родилна маса и гледаше раждането ми, рече:"имах чуство, че можеше и сама да родиш" #Crazy
Бях много изпълнителна, а и екипа беше много добър и ме напътсваха много точно Hug
В такава ситуация човек приема всякакви глаголи Joy
============================================================
Tова беше първия път.За второто раждане знаех процедурата(моите и двамата бързаха да излязат,така че нямаше много напъване) smile3521

# 27
  • Мнения: 1 298
Ох...   Joy
Тая тема много ме развесели.
Как може такава некултурна акушерка   #Crazy

# 28
  • Мнения: 447
А наистина, случва ли се родилките да се "изакат" по време на напъването.Знам,че правели клизма преди това,ама ако не е имало време..... newsm78

А на мен имаха достатъчно време и клизма да ми направят, но тук в Холандия мисля не е задължително и никой не ми е правил. И въпреки това не съм свършила тази физиологи4на нужда.

Но пък през цялото прекарано време на чакане -  болки и контракции ми предлагаха сок, вода, кафе, чай и безалкохолно.

п.с. редактирах,че бях изпуснала ч-то на думата чакане  Wink

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 19:20 от Gerylyn

# 29
  • Мнения: 5 103
Е тва със "сери" е доста гадно.

Общи условия

Активация на акаунт