Пролетта настъпва вече, рита, скача ЮНСКОто човече!!! - тема 10

  • 29 389
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 266
Елле -Страхотна нова тема,дано я изпълним само с хубави новини newsm19 Защо не пробваш с компрес на гърдите с не много силна ракия,едно време само така ни лекуваха и определено има бърз ефект.
За желязото-аз лично много обичам спанак и си го ям всяка вечер по една огромна купа смесен с малко маруля,репички,лук и домат на салатка.Така няма да усещате гадния вкус на хапчетата  Sick
Днес бях на преглед,бебка е станала 930гр  baby_neutral ,но не иска да се обърне,още си е седалищно  Confused Д-ра ми се скара,че не пия достатъчно вода и околоплодните води са малко.Та сега от 1,5л трябва да увелича на 2л.
И тази нощ ще има  tv хич не мога да спя напоследък  cry

# 16
  • Мнения: 410
Ppippi не знаех, че има връзка между приема на вода и околоплодните води.
Ох тази нощ ставах повече от 5,6 пъти до WC и тотално се ококорих в 6.
Нямам търпение за срещтата с бебка утре .
Хубав ден коремчета Simple Smile

# 17
  • Мнения: 26
Здравейте момичета! Хубав и слънчев пролетен ден ви желая!
piletta Ще имаш наистина цял живот да работиш след това, но децата никога няма да се върнат в същите години, а връзката с тях е много важна в този момент! Аз лично бих останала в нас колкото е възможно повече! А и друго съм разбрала, работодателите са чудесни хора, но когато имат интерес от теб и е нормално да е така! Така, че гледай си спокойствието, имаш време, не си длъжна да даваш отговор сега Simple Smile Обмисли го, абе няма какво да го мислиш!  Laughing На теб ти предстои най-хубавото в живота, нищо, че вече се е случило веднъж!   bouquet  bouquet
I believe I can fly бях чела някъде, че в тези месеци е необходимо да се пие малко повече вода от обикновено, аз по едно време се чудех, че пия толкова много вода, а не ми се налагаше да ходя често до WC-то Като бях на последна консултация гинеколожката ми каза, че се намирам в т.н период на аномалия, защото имало повече околоплодна течност, било нормално и сега бебо щял да расте на тегло, но и погледанто реално има логика  Simple Smile. Трябва все от някъде бебчо да си набави околоплодната течност. Така, че пии смело, няма да ти навреди! Напротив! Най-малкото и за теб ще е по-добре! И аз ходя до WC-то на често.  Laughing  bouquet
А относно втората употреба: аз вече имам количка, кошче за кола, стерилизатор, дрешки започнах да събирам от приятелки, а вчера купих на мустела гел за измиване, 750 мл. за 23 лв. от една плевенска аптека, че бяха на оферта -15% и се възползвах, след като свърши мисля да премина на Хип или Бочко, бях на едно обучение на списание "9 месеца" и май ми харесаха. Ако някой има наблюдение може ли да сподели? Аз съм от скоро тук и не смогнах да прочета всичко, за което се извинявам  Peace  bouquet
Започнала съм лека по-лека, че знам ли дали ще бъде точно на 1ви юни (между другото и моя рожден ден е тогава  Laughing ) и това ще ми е най-големият подарък, след години опити за забременяване Simple Smile А се чудя и за име още на моя малък мъж!
 Вие мислили ли сте по въпроса?
  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet Желая ви прекрасен слънчев ден с много здраве и усмивки! Трябват им положителни емоции на бебоците!   bouquet  bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: ср, 18 мар 2015, 08:34 от psycho_help

# 18
  • Мнения: 540
Гледам аз не мога да гласувам за заглавие,пък то вече имало нова тема  Simple Smile Много сте бързи ей Simple Smile  Хайде да ни е честита и много радостна.
Ние преборихме крастата,сега лекуваме само раните останали от чесането. Изписаха ни фуксин,ама е толкова червено,че малкия се притесни че децата ще му се смеят и го оставих в къщи за поредна седмица. Като се замисля още два месеца и ще е лятна ваканция,а почти не е ходил на градина през тази учебна година от боледуване.
Помня едно време с фуксин си боядисвахме косите,жестоко червено става,ама как се мие  ooooh!
Вчера цял ден сглабяхме леглото,пренареждахме стаята,сега чак изненадващо стана по-широко с новата подредба. Остана да купим матраци и съм в голяма чуденка какви да изберем  newsm78
Вчера беше страхотно време,а сега пак вали сняг....
Връщам се да ви чета,надявам се вече всички да са здрави.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Имам възможност да взема тази http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-kolichki/sis … all-in-one-fruits количка. Съвсем малко е употребявана (по-малко от половин година) и е на много добра цена (под 1/2 от новата).
Притесненията ми са:
10 кг. само шаси не е ли много ?
Ако количката е добра и е вършела добра работа в центъра на Пловдив, защо собственичката иска да я продаде предвид, че е 3 в 1 и може да я ползва с израстването на детето също?
Имам предположения:
Може би си е тежичка и собственичката, която май живее в кооперация се е налагало да я сваля по стълбите и и е писнало. Ние сме в къща и имаме сам 1 етаж за качване (1 стълбище).
Може би собственичката на количката се е сдобила с друга по-лека и по-хубава и е решила да разкара големия танк.
Собственичката ми е позната, но не ми е близка и не знам дали ще ми даде коректна информация.
Вие какво мислите?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 926
poohito аз мисля, че е добра офертата за количката, а шаси за 3в1 9-10кг е добре. Все пак можеш да я разгледаш в някой магазин подробно и да я пробваш, както и да разпиташ за евентуални дефекти, които дава /в някой магазини са склонни да казват/.
Mimko да не си се престъргала с бръснача или от превръзката да те дразни /второто го предполагам, защото аз се обривам от повечето превръзки/  newsm78 Не отлагай много с обаждането на АГ или ЛЛ  и все пак се надявам, че не е нещо сериозно

# 21
  • Мнения: 42
Здравейте мами!
Бих искала и аз да се запиша в новата тема. Grinning Досега само чета, чета. И накрая реших и аз да се запиша.
Моят термин е на 01.06., момче, първо дете. Но оня ден бях на 4Д и доктора каза, че според размерите на главата вероятно към 25.05. ще съм готова да раждам.
И а си мисля за количка втора употреба, но гледам да е от същия град в който живея, за да мога да отида и да я огледам на място.

# 22
  • athina
  • Мнения: 524
ДОБЪР ДЕН ЮНСКИ МАМЧЕТА!!!

БРАВО,БРАВО,БРАВО ЕЛЛЕ-въпреки всичко което се наложи да изтърпиш през последните дни,намери сили и време да ни дариш още една прекрасна тема-СВАЛЯМ ТИ ШАПКА!!!
Нека новата тема ни донесе само късмет и да я напълним с много хубави новини и емоции.
Относно това дали сме добри майки понеже ще вземем някои или всички принадлежности 2-ра употреба-според мен едното няма нищо общо с другото.Важно е вниманието и любовта с която се отглежда едно дете,а не материалното.На едно бебе не му пука дали дрешките които носи са от баткото/каката или са нови,нито пък дали количката струва 200 или 2000лв.Детето иска само ЛЮБОВ за да расте здраво и щастливо.
БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ НА ВСИЧКИ И САМО УСМИВКИ!!!

# 23
  • Мнения: 401
 Добро утро коремчета!

 Поздравления на Елле за новата прекрасна темичка!

Дано я изпълним само с хубави новини!
poohito на  мен първата ми количка беше на същата марка и наистина са доста тежички, но все пак и оттогава е минало много време, така че най-добре провери я в някой магазин.

# 24
  • Мнения: 519
ДОБЪР ДЕН И ОТ МЕН!!!
Днес съм решила да къпя кучето но да видим как ще стане че тя е колкото мен голяма и ще е една голямааа борба  Joy Joy Joy Joy Joy след това ще я мисляа  на ново!!!!
А да Ви питам какво ще готвите днес? newsm78 newsm78

# 25
  • Варна
  • Мнения: 926
А да Ви питам какво ще готвите днес? newsm78 newsm78
Аз съм се замислила за една зеленчукова мусака и супа от коприва /само дето коприва нямам/  Grinning

# 26
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Привет и от мен в новата тема  Hug

Ellle, както винаги - перфектна тема, излъчваща много позитивизъм и много пролетно настроение!   bouquet Невероятна си, че покрай всичко, през което се наложи да минеш, успя да й придадеш толкова прекрасен заряд.
desita_89, и аз снощи бях на косъм да изритам ММ на дивана. Сигурно е от времето Simple Smile
~Mimko~, наистина пробвай с памучно бельо, ако трябва смени тоалетната хартия с някоя без цвят, аромат и т.н., бих ти препоръчала дори за известно време да си правиш тоалет само с вода. Все пак ако не отмине до 2-3 дни, аз бих се обадила на док.
Връзката с околоплодните води и приема на вода ми се струва доста абсурдна. Все пак като цяло приемът на достатъчно вода е задължителен Simple Smile
psycho_help, при нас таткото е роден на 1ви юни и се надявам да уговоря секцио за тази дата и да му направя един прекрасен подарък.
bubentseto, прекрасно, че сте се отървали вече от тази краста. Според мен и да не ходи на градина до лятото, детенце ще е щастливо, че е с мама. Ние също сглобявахме бебешкото легло уикенда и поразместихме, за да го разположим от моята страна на спалнята. Получи се прекрасно и вече съвсем нямам търпение. Колегите ми направиха страхотен baby shower в понеделник. Стягаме куфарите вече и като гледам доста неща в багажа са за бебчо.
Коментирали сте нещата втора употреба. Аз мисля, че това дали са нови или втора-трета употреба няма никакво значение. Двете креватчета, които купихме за тук и за БГ са втора употреба. Отделно имам и трето сгъваемо креватче от една колежка, което пак е втора употреба. Една приятелка пък ми е обещала люлка, която след нейния младеж се ползва от един друг младеж Simple Smile Колежката също ми е обещала столче за хранене за тук. Имам много дрешки, които друга приятелка ми даде. Така че нямам никакъв проблем с това кое какво е. Факт, че аз самата се изкушавам като ходя по магазините и купувам разни неща, но се опитвам да е колкото се може по-лимитирано, за да не се окаже, че съм накупила излишни неща. Бих се радвала и количката да можех да я намеря втора употреба, но моделът, който искам е от миналата година и се съмнявам, че някой ще го пусне за продажба сега.
poohito, взимай количката. Прекрасна е и на чудесна цена. Както Emily_D те е посъветвала, отиди да я пробваш в някой магазин и не се чуди. Наистина шаситата на 3в1 са около 9-10кг, така че не мисля, че е тежка. Вероятно мацката, дето я продава се е сдобила с друга лятна количка само, която вероятно е по-лека и това е причината. На Hauck продуктите са добри. Аз съм се ориентирала към тяхно столче за хранене за София.
desyy1, днес няма да готвя Simple Smile Снощи обаче готвих
Скрит текст:
свински вратни пържоли на малки парченца с нарязано кисело зеле, ориз и праз в гювеч. С две думи, мързеливи касапски зелеви сарми Simple Smile
И финално, добре дошли на всички нови мамчета  welcome

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз ще я видя и пробвам количката така или иначе в неделя. Не съм обвързана със задължение да я купувам. Както писах продава я моя позната и просто се е обадила на мъжа ми, ако желаем ние да я разгледаме и ако ни харесва да я вземем.

# 28
  • Мнения: 269
Здравейте,

И аз да се запиша в новата тема Simple Smile

Mimko, и аз имах такова неприятно меко казано усещане - подута, протъркана все пак ...дори спях без бельо, защото всичко ме дразнеше ... постепенно покрай лечението на гъбите с Гинадзол и то утихна. Макар външно има вероятност пак да е свързано с гъби - поне при мен така се оказа.

Аз за дъщеря ми купувах всичко ново - беше ми мерак, но сега ще ползвам разни неща от нея за бебко - само абсолютно розовите смятам да продам/раздам.

За превантивна мярка срещу гестационния диабет се опитвам да се настроя, че няма да го има и да наблегна на движението и хрранителния режим в следващите 10 дни преди следващия ми преглед, на който трябва да обърна внимания на наблюдаващия ме.

Edna_Me4ta, на мен докторката от ФМ ми каза да не прекалявам със захарта, като например да не изяждам 1 цял шоколад - нещо, което по принцип не правя, предполагам важи и за цяло парче торта...но по малко не вреди, а и скоро четох, че в черния шоолад се съдърж така необходимия ни магнезий Wink

Мамчетат от София - някоя да помогне, ако може. Искам да си купя някаква пола за бременни - по прилична дължина - не минижуп, че в Премаман имаха такава, в H&m & Waikiki не намерих никакви поли Cry....някой, ако си е купил или видял някъде - моля да сподели.

Хубав и дано по-пролетен ден на всички!!!

# 29
  • Мнения: 189
Привет и от мен, темата е страхотна, както винаги. Браво , Елле!

Аз нещо вчера след много стресов и напрегнат ден, като ме почнаха някакви контракции вечерта...Бях се притеснила много, даже и с леки болки, но тази сутрин нещата са наред Praynig

Иначе болките под гърдите и аз ги имам, явно от притискането на корема newsm78

Общи условия

Активация на акаунт