Пролетта настъпва вече, рита, скача ЮНСКОто човече!!! - тема 10

  • 29 429
  • 720
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 178
Тези 2 статийки http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/007454.htm http://www.babycenter.com/0_drinking-alcohol-during-pregnancy_3542.bc ми звучат по-достоверно, от "Виното - задължително за бременни"  ooooh! Ей тук човек може да си търси и да си чете научна литература по въпроса http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=alcohol+pregnancy+effects Всеки сам си решава, но е добре, за да вземе информирано решение, първо хубавичко да проучи, по възможност обективно, без да се влияе от собствените си предпочитания и тогава да взима решение, ама да е отговорно решение, тоест да си каже "Ами ОК, аз си давам сметка, че с това си действие мога да нанеса такива и такива повреди на детето си и въпреки това поемам отговорността да го направя". Извинете за резкия тон, ама това заглавие "Виното - задължително за бременни" ме извади от кожата ми....

Оп, сега видях и новия отговор по темата, та да се допълня - същото важи и за цигарите

# 61
  • Мнения: 519
за приема на вода мога  кажа че гледам на ден да приема не по малко от 3л  все пак съм 2 в едно а Winkбъбреците ще ми трябват и след това Wink Laughing

# 62
  • Мнения: 42
Извинете ако в предходните теми е коментиран този въпрос, но бих искала да попитампиете ли Магнезий и желязо и на кои фирми.
И дали ви пускат кръв и урина всеки месец на ЖК, защото на мен досега сами пускали два пъти веднъж  началото на бременността и веднъж в началото на 5 месец newsm78

# 63
  • Мнения: 252
Аз алкохол,по принцип не пия.Иначе съм кафеман,обаче сега съм го намалила много кафето.На фона на заболяването дето го имам и мисля само за това,2-3 цигари на ден са проблем,но в сравнение с депресията дето ме хваща напоследък са бял кахър май.Добре,че сте вие,действате ми успокояващо незнам защо иначе бяха 1 кутия преди да забременея.
http://www.puls.bg/reference/dictionary/dictionary_3326.html
за който го интересува.Обаче не е много за хора в нашето състояние.Само като се сетя рев и страх.А ми го напомнят често.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 74
desyy1 на мен някъде 3 месец ми откриха гъбички(като съответно аз бях казала,че забелязвам нетипчно до този момент силно течение,но не съм имала никога сърбеж)...слагах си някакви таблетки по 1 на ден една седмица...след което намаля течението,но определено не спря...споделих с лекарката тя ми взе секрет и каза,че всичко е чисто....аз продължих да се притеснявам,споделяла съм не само при мен е така...но на този етап не иска да ми взима пак секрет,чак последните изследвания....и аз без ежедневна превръзка не мога,но доколкото чувам при доста бременни е така....

marlene_75 аз пия магнезий "Magnesium+vitamin B6"  на SupraVIT по предписание на лекарката....а иначе относно изследванията ...на мен досега са ми правила точно 2 пъти-кръв,урина + секрет само 1 път и после за проверка дали всичко е чисто....и ще ми пускат излседвания чак накрая вече....по ЗК се полагат 3 пъти,което е нормалното,ако нямаш някакви проблеми...на мен ми се бе сторило странно,четейки на др колко често им пускат,но след като нямаш проблеми и всичко ти е в граница е излишно постоянно да ти се правят излседвания....

polq107 аз явно нещо съм пропуснала за каква болест става дума...не се разтройвай...по-положително:))) а иначе относно статиите....тя акушерката хубаво ми каза наскоро да не чета много в интернет,че бълва каква ли не вярна и невярна информация....майка ми обича да казва "отровата е в дозата"....в случая също важи...

# 65
  • Мнения: 42
Nadia_Stefanova Благодаря! Не знаех, че по каса са само три пъти изследванията.
Ами уж всичко ми е наред ,но тя лекарката ми не е от много обяснителните.Бих се чувствала по-спокойна ако ми пусне изследване за глюкоза в урината и да видим как ми е хемоглобина. Не ми се чака чака чак до деветия месец.Сега съм в 30 г.с.
Може и сама да си ги направя.

# 66
  • Мнения: 133
Дами знаете ли дали мога да си използвам хининовия шампоан, /никъде не пише за употребата при бременност/? Simple Smile

# 67
  • Варна
  • Мнения: 74
Nadia_Stefanova Благодаря! Не знаех, че по каса са само три пъти изследванията.
Ами уж всичко ми е наред ,но тя лекарката ми не е от много обяснителните.Бих се чувствала по-спокойна ако ми пусне изследване за глюкоза в урината и да видим как ми е хемоглобина. Не ми се чака чака чак до деветия месец.Сега съм в 30 г.с.
Може и сама да си ги направя.

Ти при коя лекарка се следиш?

# 68
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Дами знаете ли дали мога да си използвам хининовия шампоан, /никъде не пише за употребата при бременност/? Simple Smile

Най- добре питай производителя. Аз ако имам съмнения директно си им пиша на потребителската линия. Всички ми отговарят  Peace

# 69
  • Мнения: 42
При Бочева.А ти?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 74

Аз съм при д-р Мария Желязкова

# 71
  • Мнения: 519
Вижте на какво се натъкнах...
http://www.9m-bg.com/?p=news_inner&sub=905

# 72
  • Мнения: 42
Аха значи сме в един и същ медицински център Simple SmileСити клиник предполагам

# 73
  • Варна
  • Мнения: 74
да,точно...

# 74
  • Мнения: 42
Писах ти на лични за да не дотягаме на другите мами с нашата варненска дискусия Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт