въпрос за тенджери, тигани и тави

  • 4 216
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз почти унищожих един коплект тенджери и аз трябва да се запасявам.
Ако си купиш комплект тенджери - там има от всички размери.
За тавите - кръгла и правоъгълна, съответно малка и голяма.
Тиганите са различни. Тефлоновите са добро решение. По-тънък за пържене на палачинки и омлети. По-дълбок за запръжки.
От глинените - гювеч (по-голям), малки гюведжета, евентуално гърне. Гърнето не е чак толкова необходимо. Имаме у нас и мама само няколко пъти е правила боб в него.
Форма за кеск, формички за сладки.
И т.н.

# 16
  • Мнения: 993
Млада булке, за тенджерите и тиганите мога да ти дам един генерален съвет и той е да наблягаш на качеството, а не на количеството. Трябва да са с дебело дъно и да тежат (другият важен показател, разбира се, е цената). Със Солинген внимавай, защото има много ментета. Аз вкъщи ползвам основно 2 тенджери и 2 тигана, но хубави! Така че не се лъжи по оферти "10 на цената на 2".
Йената е много хубаво нещо и не е скъпо - спокойно можеш да си купиш за 10-ина лева един турски комплект от Метро. Гюведжетата също са блага работа, особено ако нямаш много време за завързани манджи. Успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 488
къде е магазинът на солинген?
ние в последните години с мъжа ми купуваме веднъж годишно по нещо супер качествено, според нуждите ни в кухнята и гледаме да е от алуметал.  стават за готвене, пържене, печене във фурната. тенджерата специално не спирам да я ползувам.

Имат магазин на Пиротска малко под малкия ЦУМ, на Борис ІІІ / в посока Централна гара, след Екзарха/ пък им е склада, с/у Президентсвото до GEOX........
Аз предпочитам от Пиротска да пазарувам. Магазинчето е малко, но доста добре подредено и продавачките показват и обясняват.......

# 18
  • Хасково
  • Мнения: 995
Сори че се намесвам в темата!

Някой ползвал ли е тенджерите на METEOR ?
Моля, за отзиви!

# 19
  • Мнения: 1 073
mama 2 ,a kога правят намаление в тези магазини? Ще ти бъда много благодарна ако ми отговориш, защото имам нужда от някаква средна по големина тенджера. А и какви са цените?

# 20
  • София
  • Мнения: 488
Нямам идея дали имат разпродажби, но понеже живея в квартала пътят ми е все оттам и редовно надниквам. Тенджера под налягане е около 60,00 лв./ изобщо не гледам скъпите им модели/. При единичните бройки- цената е коригирана на самия етикет и наистина има добри попадения...

# 21
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз имам един комплект тенджери на Елит - уж на Елит, но са много добри, наистина съм доволна. Две йенски тенджери - голама и по - малка /подходяща за микровълнова/ и най любимият ми комплект от година и половина насам - Индженио на Тефал. С него не ти трябват тави, защото можеш да ги ползваш  и като тенджери, и като тигани, и като тави. Заслужават си наистина.

# 22
  • Мнения: 3 537
1 тефлонов тиган
2 обикновенни тигана
Комплект тенджери-голяма,средна,2 малки
Тенджера под налягане - върши чудесна работа и често готвя
Глинен гювеч- ще си купувам скоро
Малки гювечета 6 бр
Форма за кекс
3 тави,голяма,следна и малка

Това са съдовете ми

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз  chef  нямам нито един дълбок тиган, защото не пържа нищо (е,имам един, подарък за сватбата с две тенджери комплект, ама не е използван нито веднъж) и отделно един специално палачинков тиган. Тавите ми са една голяма правоъгълна, една голяма кръгла и една средно голяма кръгла. Плюс тавите които вървят с печката - плоска и дълбока. Три тенджери - огромна, голяма и средна. Една мъничка тенджерчица, която не ползвам за нищо, стои си самотно (дай боже ще е бебешката тенджера). Огромна йенска тава с капак и нормална по големина йенска тава пак с капак (за микровълновата). 6 малки гювечета и един голям глинен гювеч. Тефлонова кексова форма.
Да поясня - подариха ми и други неща бабите ми, но аз ги прехвърлих на свеки. Почти нищо не оставих, моите тенджери и тави са си мои, по мой избор, качествени (тва ще рече не много евтини- кофти ама факт). И тенджерите дето баба ми ги е купила като съм се родила да си имам застра просто не са ми в кухнята. Горката ми бабка, много си обичам, ама изтърка не един тефлонов съд защото бил черен отвътре Mr. Green
И малки съдове не ползвам, няма как, мъжа е 120кг лапа като змей и се сърди ако яденето е малко Naughty

Общи условия

Активация на акаунт