защо лекарите изписват толкова силен антибиотик зинат

  • 19 379
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
[
Между другото, моята дъщеря на 8 месеца пи точно 3 АБ един след друг- Оспамокс, Аугментин и Суметролим. За последния педката съжаляваше, че антибиограмата показа бактериите като устойчиви на Зината. Иначе щеше да й изпише него.

само че Суметролима не е антибиотик

# 16
  • sofia
  • Мнения: 769
За стафилокок (особено незначително наличие) не бих дала антибиотик, защото проблема ще затихне временно, но няма да се реши. Лекувала съм ги успешно с хомеопатия без каквито и да било последици за организма на детето.

# 17
  • Мнения: 2 255
Големия ми син беше с упорита стафилококова инфекция от родилното до ....  Rolling Eyes изпи сумати лекарства, капки за нос, сиропи и т.н. Беше болен през 2-3 месеца. Накрая на около 1 1/2 год. попаднахме на една докторка УНГ и тя му изписа "ЗИНАТ" (който тогава не беше особено познат, камо ли популярен   Shocked - дори едва го намерихме ) След един курс на лечение дечко беше ОК и в лабораторията направо не вярваха на отрицателните резултати  Wink

УСПЕХ и на вас и бързо оздравяване  thumbsup

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Абсолютно съм съгласна с Anaise.
Zinat дъщеря ми пи 10 дни от 8 март до 18 март за първи път. (на 3г и половина)
И ако не беше той, (изпи 3 опаковки), нямаше изобщо да се оправи толкова бързо.
Изолирахме Стрептокок Пневмоние от носа, който най-вероятно е слязъл надолу.
И един антибиотик се пие най-малко 7 дни, да не говорим, че един Антибиотик започва да действа най-малко след 48ч.

Някои мнения в тази тема са много странни.

# 19
  • София
  • Мнения: 558
Някои мнения в тази тема са много странни.
Не са странни - просто много хора се опитват да разсъждават за неща, от които въобще не разбират и не им е работа да разбират! Rolling Eyes Обаче това си е характерна черта на българина  Sick

# 20
  • София
  • Мнения: 1 654
Няма силни и слаби антибиотици- има чувствителни и резистентни/устойчиви/ бактерии. А това се преценява при микробиологично изследване с антибиограма. И понеже за нея са нужни 48 часа минимум, лекарят назначава лечение на момента. Състоянието на детето показва дали се повлиява от антибиотика.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
[
Между другото, моята дъщеря на 8 месеца пи точно 3 АБ един след друг- Оспамокс, Аугментин и Суметролим. За последния педката съжаляваше, че антибиограмата показа бактериите като устойчиви на Зината. Иначе щеше да й изпише него.

само че Суметролима не е антибиотик
Суметролимът си е антибиотик при това TMP-SMX/ Триметоприм-Сулфометоксазол/=бисептол
Микробиолог съм.

# 22
  • Мнения: 14 654
много подобен случай имах преди време с моя син,той скоро ще навърши 3г.имаше кашлица и хрема.личната лекарка не обърна никакво внимание и аз (както винаги )го заведох на частен прием УНГ.там му взеха секрет и установиха наличие на стафилококи.дадоха някакъв антибиотик,аз не го купих.искам да кажа че с бактериалните инфекции също можем да се справим без антибиотик.има много алтернативни методи,но не са добре известни на хората за жалост

# 23
  • Мнения: 7 640
Цвети, съгласна съм и  с двата поста Peace, обаче бисептолът се води химиотерапевтик, а не точно АБ.

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
В този ред на мисли, днес ходих да взема контролната антибиограма на Ади - секрет от носа, имахме изолиран пневмокок, посявките са останали стерилни, явно Трите опаковки Зинат са си казали тежката дума.
А Суметролим-а (бисептол), джи пи то ми обясни, че не е точно АБ, а е химиотерапевтик.

Общи условия

Активация на акаунт