Как протича нормалното раждане в Св.София?!

  • 1 610
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 750
Мимис, а къде ти стои багажа докато ти си в тоалетната и т.н.? Къде се миеш след това? С твои тоалетни принадлежности или не? А докато раждаш къде е багажа ти? Ако раждаш във Вип зала пак ли те изкарват за 2 часа в коридора след самото раждане?
Съжалявам за глупавите въпроси, но понеже ми предстои раждане, та се чудех за тези подробности.

# 16
  • Мнения: 270
Раждах там преди една година с избор на лекар, който ме следеше от началото на бременността, много държах да съм с избор на лекар, защото така се чувствах по-спокойна! Също така платихме за ВИП стая и индивидуална родилна и предродилна зала.
Повечето неща като приемането и клизматна вече ги разбра, затова аз давам нататък, както беше при мен!
Настаниха ме в индивидуалната зала, включиха ме на апарат за контракциите и пулса на бебо, сложиха ми система за засилване на контракциите май?
На 6 см. ми сложиха епидуралната упойка и половин час по-късно родих, държаха ме още два часа в тази зала и после ме качиха в моята стая заедно с бебчо, който през цялото време е с теб, взимат го по твое желание за през нощта!
Пожелавам ти искрено лека бременност, да не се притесняваш предварително и ненужно и знай, че си направила много добър избор с болницата:)
не ти препоръчвам моя лекар, защото той вече не работи в тази болница

# 17
  • Мнения: 2 242
Момичета, а по колко родилки са в предродилна зала и акушерките правят ли забележки , ако викаш? Confused
За съжаление правят, даже може да ти се скарат Sick. На мен това ми беше най-неприятно, и така и не разбрах какъв беше смисъла - бях във ВИП зала – само аз татито и екипа. Предполагам си зависи от лекаря и акушерката, може би не всички са така.

# 18
  • Мнения: 3 089
карат се, защото при викането се отнема част от силата, която иначе родилката би насочила към напъването. поне така обясниха на една девойка, която беше заедно с мен в предродилна.
аама аз много не трябва да се намесвам, зщото бях планово секцио
след клизмата се миеш в баня, която е до предродилна зала. багажът ти стои до леглото ти, също в предродилна. докато раждаш изобщо не ти пука къде е багажът ти - предполагам, че пак стои в предродилна. на мен ми го донесоха веднага след като ме преместиха в реанимация и тогава започнах да звъня. 
препоръчвам да отидете на училището, което е всеки петък. там ще видите всичко, което ви интересува - и родилка в коридора, и раждаща във вип. поне аз го видях - там непрекъснато се раждат бебета.
услешно и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт