MasterChef България, Тема 4

  • 37 241
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 788
Фенел откъде купувате? Както и селъри?

Селъри в големите хипермаркети има, за фенел досега не съм проверявала, но мисля, че и него ще намериш там.

# 661
  • Мнения: 8 344
Фенел откъде купувате? Както и селъри?

Селъри в големите хипермаркети има, за фенел досега не съм проверявала, но мисля, че и него ще намериш там.

В Лидл има и двете.

# 662
  • Мнения: 799
Скрит текст:
В ястието на Кити само в салатата има продукта, който трябваше да е основен. Другото е яйца и сирене. Нещо ми се струва, че също е леко встрани от основното.
И аз това имах в предвид няколко поста по нагоре  Peace  Отправиха такава забележка към Аврам, но нейното го сложиха на 1во място   Thinking
Във въпросната бохча има леща, доколкото разбрах.

По спомен тя каза, че е искала да сложи лежа, но били грозни зърната и се отказала  newsm78

Селърито не е ли нашата Целина  Thinking

# 663
  • София
  • Мнения: 20 218
И аз съм от тези, на които им е странно това натъртване на 'шеф'. Доста казармен подход според мен. Crossing Arms



 Става въпрос за сервилното ,,да,шефе'',  ,не,шефе', което е накрая на разговора. Peace
При обръщение,ясно че ще кажат ,,Шеф +Име''.

Не им викат "шефе", а "шеф", за което вече Дарин бе така добър да обясни, че било силно препоръчително.
И защо го възпремаш като сервилност, това е протокол, етикетът го изисква.  Peace

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 15:55 от Reinа

# 664
  • София
  • Мнения: 20 218
Скрит текст:
В ястието на Кити само в салатата има продукта, който трябваше да е основен. Другото е яйца и сирене. Нещо ми се струва, че също е леко встрани от основното.
И аз това имах в предвид няколко поста по нагоре  Peace  Отправиха такава забележка към Аврам, но нейното го сложиха на 1во място   Thinking
Във въпросната бохча има леща, доколкото разбрах.

Селърито не е ли нашата Целина  Thinking

Когато го презентираше, каза, че има крем от леща с куркума /върнах го специално, за да видя, защото и аз помислих, че е само булгурът в табулето/, което според мен беше в бохчата. А искала да украси с лещени зърна, но не ги харесала.

Селърито е вид целина, но не е точно същото като нашата. Стъблата му са по-светли, месести и крехки и много по-ароматни.

# 665
  • Мнения: 8 344
Селърито не е ли нашата Целина  Thinking

От същото семейство е, но е по-голямо, по-крехко и с по-нежен вкус.

# 666
  • София
  • Мнения: 595
На мен най-много ми харесват чиниите на Боян, Елена, Каролина и Стефан. За Стефан това, че се повтори с първото задание-сандвич, мисля че не беше ОК, но пък изглежда много добре.
Категорично не съм съгласна с избора на журито за победител в състезанието за креативност-нищо креативно и впечатляващо не намирам в салатата Табуле, в която единствено имаше продукт от задачата - освен, че салатата е популярна по принцип, дори в предаването ни се представя за пореден път и то от същия участник; два поредни епизода-два пъти Табуле от Мариела  Rolling Eyes...

Жалко, че няма снимки на всички сандвичи от задачата с МастерБокс-а. Щеше да ми е интересно да ги разгледам, защото в епизода не се вижда как са се справили всички с Кутията...

ПС. Редактирам се заради, това което е написала Рейна-пропуснала съм крема от леща, но и с него пак не смятам, че вчера тя беше №1...

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 15:22 от desitka*

# 667
  • Мнения: 11 830
Фенел откъде купувате? Както и селъри?
Аз от Билла основно, но нямат винаги. Някой по-напред беше писал в Метро, те нали са им й основен спонсор, доколкото виждаме в предаванията.. Фенела е познат и като финокио или резене. Ние го ядем термично обработен, в супи, или печен с кореноплодни, на шишчета, суров в по-малки количества - прибавям в салати, върви и в таратор..

Селърито не е ли нашата Целина  Thinking
От същото семейство е, но е по-голямо, по-крехко и с по-нежен вкус.

Селъри се наричат стеблата на целината! Разликата е в това,че целината се води едногодишно и прави глави, докато селърито е многогодишно и е с по-мек и приятен аромат.

Мис Облаче, май имаше нещо такова за лещата на Мариела, но не ми се пуска да видя.. Ето, Reinа, е уточнила, точно така беше! Peace

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 15:25 от Сиси ♥♥

# 668
  • Мнения: 799
Селърито не е ли нашата Целина  Thinking

От същото семейство е, но е по-голямо, по-крехко и с по-нежен вкус.

  bouquet   Като вкус докарва ли го на целина  Thinking

Reinа   щом си го чула значи е така  Peace

# 669
  • Варна
  • Мнения: 2 058

Не им викат "шефе", а "шеф", за което вече Дарин бе така добър да обясни, че било силно препоръчително.

Да, четох какво писа Дарин. Но не мисля, че са имали предвид това постоянно повтаряне.

И с или без 'е' в случая , не мисля че има разлика. newsm78 Пак ми звучи прекалено раболепно, сервилно, казармено и т.н Peace

# 670
  • Мнения: 121
И аз съм от тези, на които им е странно това натъртване на 'шеф'. Доста казармен подход според мен. Crossing Arms



 Става въпрос за сервилното ,,да,шефе'',  ,не,шефе', което е накрая на разговора. Peace
При обръщение,ясно че ще кажат ,,Шеф +Име''.

Не им викат "шефе", а "шеф", за което вече Дарин бе така добър да обясни, че било силно препоръчително.

Шеф = главен готвач
Шефе не е = шеф

# 671
  • Мнения: 8 344
Селърито не е ли нашата Целина  Thinking

От същото семейство е, но е по-голямо, по-крехко и с по-нежен вкус.

  bouquet   Като вкус докарва ли го на целина  Thinking


Усеща се вкуса на целината, но е не е така наситен. Много е приятно селърито. Аз така си го хрупам Simple Smile

# 672
  • София
  • Мнения: 20 218
Усеща се вкуса на целината, но е не е така наситен. Много е приятно селърито. Аз така си го хрупам Simple Smile

Аз не мога, много ми е силен ароматът.

# 673
  • Мнения: 1 446
И аз го обичам да го хрупам. Не ми е силно на вкус, определено не и като целината, която не харесвам особено.

Фенела не ми харесва

# 674
  • Варна
  • Мнения: 2 058
Шеф = главен готвач
Шефе не е = шеф

Уф, говорим на различни езици явно. ,,Шеф''  е различно от ,,шефе'', не ядем домати с колците. Wink

Искам да кажа, че постоянното повтаряне на това 'шеф'  след края на изречението не ми говори добре  за тези,които го ползват. Така по-ясна ли съм? Ако някой ще става MasterChef трябва да е с характер, а не на всяка втора дума да демонстрира приведена главица.

Общи условия

Активация на акаунт