Допълнително здравно осигуряване по време на майчинство

  • 2 177
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 118
Здравейте, не зная дали темата е дискутирана, но имам следния въпрос: Работодателя ми осигурява допълнително здравно осигуряване. В този случай ще важи ли подобен договор и за периода, през който съм в майчинство?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 611
  При мен работодателя ни прави допълнително осигуряване към Доверие, и за двете години, в които бях майчинство си имах карта, обновяваха ми я и можех да ползвам услугите, ако искам. Обаче не знам даливсеки работодател го прави това...
Дано правилно съм разбрала въпроса ти  newsm78

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 118
Да това ми е въпроса Simple Smile Чудя се дали имат работодателите опция или лоша практика да спират допълнителното здравно през този период.

# 3
  • Мнения: 122
За това трябва да питаш работодателя си. На мен ми го покриват все още. По принцип ако си в болничен не по бременност или майчинство пак ще ти плащат допълнителното осигуряване, не виждам с какво болничния поради бременност и майчинство е по-различен.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 118
За това трябва да питаш работодателя си. На мен ми го покриват все още. По принцип ако си в болничен не по бременност или майчинство пак ще ти плащат допълнителното осигуряване, не виждам с какво болничния поради бременност и майчинство е по-различен.


Според мен зависи от работодателя. Зная за случаи и в които се получават също ваучери за храна по време на майчинство и компании, които ги спират за този период.

Общи условия

Активация на акаунт