Автоимунен тиреоидит на Хашимото (37)

  • 92 534
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Определено ще се видя и с друг АГ и тогава ще се психясвам. Според мен не са критерии 3-те години без предпазни средства след като не ми беше редовен МЦ . Без изследване , и решение в коридора не ми се струва професионално. Нямало какво да ми гледа . Директно ме прати в инвитро центъра към клиниката.
Според мен лекарката ти е права да те насочи към репродуктивен специалист, защото проблеми може да има и при двамата партньори, а  АГ-то няма как да направи преглед на мъжа ти. Трябва да се направи спермограма и изследване за проходимост на тръбите. Факт е, че дори и с нередовен цикъл, поне в половината от месеците ще сте правили секс във фертилния прозорец преди овулацията. Счита се, че когато жената е под 35 години, ако в рамките на една година не може да забременее трябва да се насочи към репродуктивна клиника за допълнителни изследвания. При жените над 35 години, този срок е 6м неуспешни опити.
При всички случаи 3г са много време и лекарката ти според мен е права.
Рейни, която пишеше тук преди време, забременя с ТСХ около 7, успя бързо да го свали и сега се радва на прекрасна дъщеричка, така че проблем не е самата стойност на ТСХ.

# 721
  • Мнения: 344
Благодаря за съветите, @Cioccolata! Хляб почти не ям, но виж- сладките са други нещо...Но ще опитам и там скъсяване на лимита. Нормално е, както се казва в спора да се ражда Истината, в смисъл не мога да си затворя очите и пред така наречените "Против" за използване на екстракта от щитовидна свинска жлеза. Та, ето и откъси от едно такова изказване, предполага се от медицинско лице.

1. По време на терапията FT3 показателите могат да се покачат, в резултат на което ще възникнат усложнения в областта на сърдечно-съдовата система. След като през 1970 година Bravermann открива конверсията на Т3 и Т4, тези усложнения са и основанат причина в Германия да не се препоръчва лечението със изсушена свинска жлеза.
2. Екстрактите от изсушена свинска жлеза не се пречистват, поради това и те съдържат протеинови вещества. Това теоретично може да предизвика алергия с антитела срещу чуждия протеин.
3. Разходите по закупуването на екстракта от изсушена свинска жлеза поемате сами, тъй като те не се заплащат от здравна каса. На месе около 30- 60 евро. Същото се отнася и за кръвните изследвания, например при Т4.
4. Съотношението на Т3 и на Т4 в прасета (1: 4) не е същото като при хората (1: 10). Концентрациите на хормони варират от партида на партида, така че правилно дозиране е трудно.
5. Тези препарати съдържат не само Т3 и Т4, но също Т1 и Т2. Предполага се, че те са безвредни разпадни продукти на Т4 и Т3. Но това не е сигурно и дали те нямат нежелани ефекти върху дългосрочната употреба на екстракта от свинска жлеза. Проблемът идва с оглед на факта, че тяхната концентрация в кръвта не е предназначена за рутинни проверки.

Статистиката с пациенти, приемали изсушена свинска жлеза показва също, че много малко от тях са постигнали подобрения изключително само с нея. В много случаи FT3 значително се повишава, докато FT4 отчасти спада драстично, което се дължи на високия дял на T3 в изсушената свинска жлеза. В тези случаи, така или иначе приема на една малка част от синтетичен препарат T4 в допълнение е често задължителен.


Ей, това е.......пак опряхме в крайна сметка до химията?! Thinking

# 722
  • Мнения: 344
Благодаря, благодаря за съветите за заместител на хляба!!!  bouquet На мен лично ми трябва заместител на сладкото... Grinning

# 723
  • Мнения: 1 130
Определено ще се видя и с друг АГ и тогава ще се психясвам. Според мен не са критерии 3-те години без предпазни средства след като не ми беше редовен МЦ . Без изследване , и решение в коридора не ми се струва професионално. Нямало какво да ми гледа . Директно ме прати в инвитро центъра към клиниката.
Според мен лекарката ти е права да те насочи към репродуктивен специалист, защото проблеми може да има и при двамата партньори, а  АГ-то няма как да направи преглед на мъжа ти. Трябва да се направи спермограма и изследване за проходимост на тръбите. Факт е, че дори и с нередовен цикъл, поне в половината от месеците ще сте правили секс във фертилния прозорец преди овулацията. Счита се, че когато жената е под 35 години, ако в рамките на една година не може да забременее трябва да се насочи към репродуктивна клиника за допълнителни изследвания. При жените над 35 години, този срок е 6м неуспешни опити.
При всички случаи 3г са много време и лекарката ти според мен е права.
Рейни, която пишеше тук преди време, забременя с ТСХ около 7, успя бързо да го свали и сега се радва на прекрасна дъщеричка, така че проблем не е самата стойност на ТСХ.

Интересно защо реши че е жена  Laughing
Да , ММ ще прави спермограма , но според мен можеше цито да ми пусне /1-вата в живота ми/или хламидии или да ме прегледа.

# 724
  • Мнения: 6 347
Ами, други пък казват, че тези Т1 и Т2 са необходими и иначе организмът е лишен от тях. Също така отзивите от повечето пациенти са за огромно подобрение с тези натурални препарати спрямо лечението с тироксин. Но в медицината винаги се заема най-консервативното становище, естествено, и често се изчаква 40-50 години, докато се възприемат новите неща.

# 725
  • Мнения: 48 104
Сладките неща се заместват пък доста лесно с домашни сладки неща...и освен липсата на глутен, печелите и липсата на трансмазнини, овкусители, оцветители и всякакви други боклуци, с които са пълни стандартните десерти. Та със сигурност полза за здравето има. Не само за жлезата. Па ако ще и с глутен да са направени, домашните сладкиши и храни пак ще са по-добре и по-полезни. 

# 726
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Скрит текст:
Скрит текст:
Определено ще се видя и с друг АГ и тогава ще се психясвам. Според мен не са критерии 3-те години без предпазни средства след като не ми беше редовен МЦ . Без изследване , и решение в коридора не ми се струва професионално. Нямало какво да ми гледа . Директно ме прати в инвитро центъра към клиниката.
Според мен лекарката ти е права да те насочи към репродуктивен специалист, защото проблеми може да има и при двамата партньори, а  АГ-то няма как да направи преглед на мъжа ти. Трябва да се направи спермограма и изследване за проходимост на тръбите. Факт е, че дори и с нередовен цикъл, поне в половината от месеците ще сте правили секс във фертилния прозорец преди овулацията. Счита се, че когато жената е под 35 години, ако в рамките на една година не може да забременее трябва да се насочи към репродуктивна клиника за допълнителни изследвания. При жените над 35 години, този срок е 6м неуспешни опити.
При всички случаи 3г са много време и лекарката ти според мен е права.
Рейни, която пишеше тук преди време, забременя с ТСХ около 7, успя бързо да го свали и сега се радва на прекрасна дъщеричка, така че проблем не е самата стойност на ТСХ.
Интересно защо реши че е жена  Laughing
Да , ММ ще прави спермограма , но според мен можеше цито да ми пусне /1-вата в живота ми/или хламидии или да ме прегледа.
Мъж или жена - няма значение, въпросът е друг. Лекари, които си знаят границите на компетенция и насочват към по-компетентни от тях са достойни за уважение.
Не искам да споря, в крайна сметка всеки решава сам за себе си, но ние след една година безуспешни опити се насочихме към репродуктивна клиника и се оказа, че е имало защо.
Скрит текст:
Според АГ-то при което ходех профилактично ми нямаше нищо, да сме опитвали и толкова, все някога щяло да стане, защото сме млади. Това беше преди 4 години. Ако "лежах на тази кълка" и сега тепърва започвахме да търсим причините за неуспех щяхме да загубим изключително много време, което се оказа, че при нас е дефицитно  Tired Обикновеното АГ не е видял намаления размер на яйчниците ми, не е броил антралните фоликули и не е разбрал, че съм с преждевременно изчерпващ се яйников резерв на 26 години!!! (тогава). Отделно с една запушена тръба, а междувременно единия ми яйчник спря да работи за известно време, слава Богу се възстанови някаква функция  Praynig Сега съм почти на 30, асистирани опити правим от 2 години - първо инсеминации, вече ин-витро. Отделно сме с доста тежък мъжки фактор - общо подвижните сперматозоиди при ММ са между 8-15%, а от тях морфологично здравите са достигали максимум 5%. Здрав, прав, млад мъж, който почти никога не е боледувал.
Пак казвам - всеки сам решава за себе си. Ние решихме, че не искаме един ден да се обвиняваме, че не сме направили всичко необходимо.
Знам, че битува мнение, че тези лекари са печалбари и едва ли не на здравите ще измислят проблеми, за да им вземат парите. Има и такива лекари, но повечето от тях са известни, а и в крайна сметка винаги е добре да се потърси второ, дори и трето мнение преди да се вземе окончателно решение.
Успех каквото и да решиш   bouquet

Момичета - изследвате ли ТСХ и ФТ4 в жегите? Чудя се дали да не изчакам още седмица , за да разхлади малко и тогава да ги пусна? Знаете ли дали Начев ще приема в МД другата седмица или по-точно знаете ли кога ще излиза в отпуска?
Той ми каза да пусна контрола на ТСХ 45 дни след абразиото - те минаха вече, но притеснявам дали контролата ще е коректна предвид горещините.

# 727
  • Мнения: 6 347
Виждам,че отговорът ми не е регистриран. Ами, глутенът е вреден за щитовидната жлеза дори от най-домашния сладкиш. Причината е така наречената молекулярна мимикрия - глутеновата молекула се възприема от организма като враг и той я атакува. Дотук добре, но покрай сходството на молекулите започва да атакува и щитовидната жлеза - не при всеки човек, разбира се, но при склонните. И се получава автоимунно заболяване на щитовидната жлеза. Отново на принципа на молекулярната мимикрия такава автоимунна атака може да се провокира от казеина, дори да е от мляко от гледани на село при най-домашни условия крави. Така че в случая не говорим за ГМО и за химия, а говорим за други механизми, при които и глутенът, и казеинът в млечните могат да станат вредни зад щитовидната жлеза.

А захарта е вредна по принцип за всеки организъм (то това важи и за глутена всъщност), отново без значение дали сладкишите са домашни. А още повече ако човекът се възприема като пристрастен към сладкото, както май е случаят на Вайлет, захарта трябва да се спре, защото си действа като наркотик.

А иначе за заболяванията на щитовидната и лечението им най-пълна информация има тук: http://www.stopthethyroidmadness.com/

# 728
  • Мнения: 48 104
Cioccolata аз самата не ям глутен, и в семейството съм го ограничила, но повечето хора това им е странно и т.н....и захарта сме намалили, абе изобщо- наясно съм Simple Smile
 Иначе смятам че доста хора биха имали полза ПОНЕ да намалят junk foods, ако нямат воля и желание за друго. Мисля че препъникамък за доста хора е РЯЗКОТО изключване на много групи храни, издържат кратко и после се провалят с гръм и трясък. Simple Smile Затова написах да почнат с домашно готвене, пък от там насетне- крачката да се избягва някоя съставка не е толкова голяма.

# 729
  • Мнения: 1 130
На мен ми е непонятно защо нито един лекар не казва какво не трябва да се яде. Към 2-ма ендокринолози се обръщах с конкретен въпрос - трябва ли да спазвам някаква диета и двамата отговарят - Не. А ЛЛ ми каза да мина на зърнена диета в смисъл киноа, елда , ечемк ........ ooooh! Най вредните се оказва.
 Hug Благодаря на всички за отзивите и съветите.   bouquet
пънче-мънче ще се съобразя и с АГ но ми стана неприятно от отношението му. Без спермограма да не отивам , само ММ да се натутка, че все едно му казах да си разбие главата /което май ще му е по приятно/  Laughing hahaha

# 730
  • Мнения: 6 347
Лекарите по принцип имат съвсем кратко обучение за храненето и научават само най-основните неща, и то тези, които се пишат по женските списания, но данните от по-новите проучвания през последните 10-20 или дори повече години се различават. Например продължават да учат, че маргаринът е полезен източник на омега-6, а това е просто абсурд. Също продължават да учат, че наситените мазнини са вредни, животинските като цяло също, а всички растителни са полезни. Учат, че холестеролът е опасен. Абе, много грешни неща научават - грешни от гледна точка на новите данни, но тези нови данни просто не достигат до тях. Затова мнението ми за познанията на повечето лекари за храненето е много отрицателно. Дори ендокринолозите повтарят същите псевдоистини от женските списания, или поне повечето ендокринолози.

Но наистина не на всеки му е лесно да направи рязка промяна в хранителните си навици. Аз самата съм от хората, на които това им се струва трудно, затова винаги съм правила по-плавни промени. Имам търпение, не гоня резултати веднага.

# 731
  • Мнения: 11 778
Пънче-мънче, според мен ще е коректна. Нали в жегите и в студа се правят най-вече контролите, за да се нагоди зимната и лятната доза.
Успех ти желая и много кураж!  Hug

Скрит текст:
Имам позната, чийто мъж беше с подобна спермограма. Помня цифрата 8%. Никакъв шанс не им даваха и бяха се насочили към ин- витро. Тя забременя изненадващо за всички преди ин- витрото. А след това и с второ, още на първия месец опити.  Hug

# 732
  • Мнения: 344
Да откажа сладкото пък и макар бавно....та това е все едно Земята да стане плоска. Безволева, безхарактерна...ммммм....каквато искайте ме наречете, но си признавам с ръка на сърце, че и при всички положени от моя страна усилия няма да успея. Сега, през лятото долу горе с плодовете и сладоледа постигам частичен успех, но зимните месеци ще е някакъв блян ден без сладко. Ами, ще си нося последствията! Ето и днес съм кукнала в 4 сутринта и не мога да спя, оня ден нали лекаря ми намали дозировката от 75 мг на половината хапче и сигурно това са последствията- нарушения в съня. Днес съм си поставила за цел на живо да проверя в холандските аптеки и био-магазини цените на екстракт от свинска щитовидна жлеза. Ще споделя проучванията по-късно. На всички посестрими по заболяване с Хаши пожелавам емоционален и усмихнат слънчев ден!!! Grinning Hug

# 733
  • Мнения: 6 347
Ако не можеш да спреш сладкото, значи си пристрастена - същото е като с хероина. Това само по себе си не е добре. Освен това е напълно възможно да имаш проблеми с инсулина - повишен инсулин, искам да кажа, който ти смъква много кръвната захар и затова налиташ на сладко. Ако сега получаваш хипогликемии, това в бъдеще може да означава диабет, нищо, че нямаш проблеми с теглото. Просто предупреждавам. Peace

# 734
  • Мнения: 48 104
Сладкото също можеш да спреш постепенно- казвам го пак от опит. Спри отначало ( и завинаги) сладките кифли, кроасани, пасти и прочие. Хапвай си примерно шоколад по няколко блокчета, или примерно локум( има с царевично нишесте), сладолед няколко лъжички когато ти се прияде нещо сладко. Но когато просто ти се хапва нещо, хапни нещо мазно и засищащо, като парченце кашкавал например, или няколко лъжици кисело мляко, няколко ядки и т.н.
Полека лека навика се сменя, и сладкото дори започва да ти се струва с "празен" и много интензивен чак неприятен вкус. Не се насилвай да го спреш от раз.
Пиша тези неща изпитани от личен опит, защото виждам че и други залагат на хранителен режим, и може да е от полза, и дано не се сърдите че е малко извън темата. Но мисля че е добре хранителния режим да се промени по-скоро трайно, отколкото драстично, но за кратко. На това залагам аз. По-добре плавни, бавни, но трайни промени, отколкото драстично спазване на някой супер здравословен режим...за седмица- две само...

Общи условия

Активация на акаунт