Да отслабнем заедно!

  • 52 141
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Lunno momi4e, с подобно хранене се забавя много метаболизма. Да не говорим, че закуската ти е никаква (така да се каже). А протеина за целия ден къде е? Салати, плодове, нещо постно, но никакъв протеин, а той е толкова важен!

Да, но нали са пости и не ям нищо животинско. Хапвам по -малко соя, печена без сол.. Не знам къде греша, знам че ям оскъдно, макар да ми се струва много, но ме е страх, че ще кача ако ям повече. За закуската е така, защото знам от  книгата на Лидия Ковачева, че тялото се пречиства сутрин и до обяд е хубаво да е само чай и плодове. Peace Да ти кажа сега като се замисля, аз по време на пости трудно отслабвам, въпреки че съм почти само на плодове и зеленчуци.Без кисело мляко и сирене не ми се получава и може би си права, че нямам протеин много-малко в бадемите и соята, в бобовите постни манджи, тази вечер ще правя качамак към салата.

# 61
  • Мнения: 47
Защо става така, че гласчето в главата ми, което моли за храна не млъква???  Sad
Защото режима ти е крайно нездравословен и освен проблеми с него едва ли можеш да си докараш нещо хубаво като желана фигура.
Би ли споделила едно твое дневно меню за да видим от какво точно си набавяш тези калории?
А този килограм за колко време го свали и колко точно имаш да сваляш до заветната цел?
Между другото гаранция ти давам, че си свалила само и единствено задържана вода и евентуално няколко грама мазнини, което на практика е безсмислено ...

Моето меню се състои от две ябълки (закуска и за вечеря) и 500мл сок от моркови за останалата част от деня. Свалих 1 кг за 1 ден  Simple Smile
Имам за сваляне около 20, в момента тежа 72кг, а съм висока само 163см, само че на мен бързо ми се налага да отслабна, защото ми предстои бал  Simple Smile
Да ти кажа и аз мисля, че единственото, което съм свалила е  само вода Wink

# 62
  • Мнения: 5 508
То няма и как да е нещо друго. А за бала не трябваше да мислиш в последния момент ...  ooooh!
А тренираш ли нещо?
Между другото много по-добре ще е тези 2 ябълки да ги замениш с грейпфрути (защото действат отлично на метаболизма) и да добавиш пилешко месо (в 100гр. пилешки гърди има едва 110 калории) + салата (краставици, маруля и репички, например - все нискокалорични нещица).
Със сегашното си меню ще зациклиш бързо и нищо няма да свалиш, а след като започнеш да се храниш ще върнеш двойно. Да не говорим, че си на 18 и гаранция ще ти се разбутат хормоните и цикъла може да спре, което води до безброй много проблеми ...
Бързото отслабване е предпоставка и за стрии (казвам го от опит), за отпусната кожа, да не говорим, че с това никакво хранене ще се наруши и вида на кожата, ноктите и косата ти - все неща, които ще искаш да са перфектни за бала.
И на последно място не забравяй, колко точно е важен приема на протеин (под формата на храна, не говоря специално за добавки) за изгарянето на мастните депа и свалянето на килограми Peace

# 63
  • Мнения: 4 711
Зизу, много ми харесва какви съвети даваш  Peace. Много си права за протеините. Преди като ме следеше една девойка какво и как ям, беше консултантка, все ми се караше, че не ям месо  hahaha

aashiqui, това твоето е като пречистване, а не е хубаво да се прави повече от 2-3 дни максимум. Ако на това живееш постоянно, тормозиш жестоко много организма си.

# 64
  • Мнения: 47
То няма и как да е нещо друго. А за бала не трябваше да мислиш в последния момент ...  ooooh!
А тренираш ли нещо?
Между другото много по-добре ще е тези 2 ябълки да ги замениш с грейпфрути (защото действат отлично на метаболизма) и да добавиш пилешко месо (в 100гр. пилешки гърди има едва 110 калории) + салата (краставици, маруля и репички, например - все нискокалорични нещица).
Със сегашното си меню ще зациклиш бързо и нищо няма да свалиш, а след като започнеш да се храниш ще върнеш двойно. Да не говорим, че си на 18 и гаранция ще ти се разбутат хормоните и цикъла може да спре, което води до безброй много проблеми ...
Бързото отслабване е предпоставка и за стрии (казвам го от опит), за отпусната кожа, да не говорим, че с това никакво хранене ще се наруши и вида на кожата, ноктите и косата ти - все неща, които ще искаш да са перфектни за бала.
И на последно място не забравяй, колко точно е важен приема на протеин (под формата на храна, не говоря специално за добавки) за изгарянето на мастните депа и свалянето на килограми Peace

Благодаря за съвета Зизу, ще пробвам по твоят начин за 5 дни и ще пиша как върви Simple Smile за момента не тренирам, повече гледам да се разхождам, смятам да започна интензивно да ходя на фитнес, когато стигна 65 кг

Стаси ,  напълно си права, нямаш представа и психически колко се тормозя, ама нали гледам да е по бързата процедура  Rolling Eyes

# 65
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Според мен, без да влизам в конфликт, протеин може да си набавиш и растителен.Протеини има в бобовите, варивата, ядките, а взети заедно( за деня или на едно хранене) набавят необходимите протеини. За справка д-р Гайдурков Peace Моят качамак свърши работа-хапнах малко, а стомахът ми е пълен.

# 66
  • Мнения: 455
Три пъти седмично по час и половина във фитнеса, достатъчно движение и избягване на джънк и други гадости. Това е рецептата за перфектно тяло и тегло.

# 67
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Три пъти седмично по час и половина във фитнеса, достатъчно движение и избягване на джънк и други гадости. Това е рецептата за перфектно тяло и тегло.
Тренирах доста интензивно по три пъти седмично, ядях здравословно , но не стига. Трябва промяна, не може да ядеш месища, пържено, хляб и  захар и да си ок.Независимо от тренировките.

# 68
  • Мнения: 455
Три пъти седмично по час и половина във фитнеса, достатъчно движение и избягване на джънк и други гадости. Това е рецептата за перфектно тяло и тегло.
Тренирах доста интензивно по три пъти седмично, ядях здравословно , но не стига. Трябва промяна, не може да ядеш месища, пържено, хляб и  захар и да си ок.Независимо от тренировките.

Именно, трябва да внимаваш какво ядеш. Само с тренировки не става.

# 69
  • Мнения: 4 711
Лунно момиче, по принцип си права, че има и растителен протеин. Но не съм сигурна дали може на 100% да замени животинския. Не съм компетентна да се изказвам по въпроса. А не ми се и рови в нета сега, но също ме интересува, понеже имам моменти, когато изобщо не ми се яде месо, яйца, а протеин ми е нужен.
Ти не беше ли вегетарианка? Мисля, че нещо такова четох в темата на 90ДД

# 70
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Стaси, да от доста време не ям месо, не за друго: не ми харесва. Имам периоди, в които не ми се ядат животински неща, извън постите. Но от интензивни тренировки зверски се огладнява, при мен поне и не свалям. но може би плуването ще ми подейства добре.

# 71
  • Мнения: 5 508
То и аз не ям достатъчно месо, а знам, че ми е нужно да свалям ... А моите килца, както писах, не са малко и с повечко протеини, по-малко въглехидрати и поне 4 хранения на ден си свалям бързо дори без кой знае какво физическо натоварване Simple Smile Ма пусти вредни навици като хляб и хранене по веднъж на ден  ooooh!

Като заговорих за броя хранения - aashiqui, ако случайно ме послушаш и започнеш да се храниш по правилния начин имай предвид, че с 2 ядения на ден не става. По-добре е през час-два да хапваш по малко вместо на два пъти да изяждаш всичко, защото второто забавя драстично метаболизма. Увеличи калориите поне до 1000 като наблягаш на протеините и зеленчуците и задръж седмица. Започни и някакви упражнения вкъщи за вдигане на пулса - например скачане на въже или подскоци с разтваряне на краката в страни и вдигане на ръцете (ма как го обясних, обаче забравих името на упражнението) и така по няколко серии да кажем по 50 подскока в серия и малка почивка между тях. Кардиото е важно, пък било то и само с по 100-тина подскока на ден, това си е в плюс - хем за свалянето, хем за издръжливостта, която ще ти е нужна като тръгнеш на фитнес.

Относно бобовите, ядките и т.н. - нека не забравяме, че в тях има и доста въглехидрати. Аз лично гледам да си ги позволявам рядко и то предимно ядките в суров вид. Разбира се, това не значи, че ги изключвам, нито казвам, че за друг не биха били повече от подходящи при диета  Peace

# 72
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Момичета, важно е да не се отказваме и да се усмихваме на тоя живот, от прелестта на повечкото си килограми. Сигурна съм, че ще успеем да се вкараме във форма, няма да се даваме!
Относно суровите ядки-по една шепа на ден, около 100-150 гр. максимално  и разбира се сурови.

# 73
  • Мнения: 261
Добро утро мацки слабеещи.Пия си кафенцето и се мятам на кростренажора.То с това лежане цяла зима колко ли ще издържа да въртя педалите ама важно е да се започне от някъде.Какво ще хапвам днес още не знам ще пиша по-късно.Лек и отслабващ ден.Ще си позволя да цитирам една фраза написана от съфорумка от друга тема която много ми хареса-Нито ще се свърши храната нито моята лакомия.(Nana77 ) И без прегрешения и глупости-можем да свалим омразните килограми.Иска се просто да обичаме тялото си и да не го тормозим с джънк храни и други боклуци.

Последна редакция: пт, 03 апр 2015, 10:08 от qvili

# 74
  • Мнения: 47
 Добър ден, сладурки!   bouquet Как се чувствате днес?
 Да споделя и аз днешното си меню:
 -закуска- ябълка+ портокал+ зелен чай;
 колкото до обяда..... смятам да си направя една пролетна салата и може би едно  варено яйце ще добавя към нея  newsm78 или каквото намеря в хладилника (нискокалорично, разбира се Mr. Green);
 а за вечерятааааааааааа  newsm78 нямам представа какво ми се хапва, някой ако ми предложи нещо, няма да е зле  Grinning

qvili със сигурност тялото трябва да го обичаме, ама умаааа като го погледне в огледалото изпада в депресия  Simple Smile и така като спомена кростренажора, се сетих че и аз имам един вкъщи...  Rolling Eyes

Lunno momi4e, как върви при теб свалянето ?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт