Норвегия- тема 46

  • 142 594
  • 595
  •   1
Отговори
# 45
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Явно никой вече не се интересува от темата.Да я подбутна малко напред.Моля ако някой знае за български лекари в Осло или околността да ми пише.

# 46
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
личен лекар д-р Султанов, Осло http://avestamedics.no/

# 47
  • Мнения: 6
Здравейте, нова съм във форума и темата, затова моля да ме извините, ако питам неща, които вече сте обсъждали. Hаскоро ми предстои да се преместя в Норвегия при мъжа ми, искам да попитам относно дипломите ми от България - важат ли там и освен преведени на английски език, трябва ли да са легализирани с апостил, за да мога да ги използвам евентуално? Благодаря предварително! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте, нова съм във форума и темата, затова моля да ме извините, ако питам неща, които вече сте обсъждали. Hаскоро ми предстои да се преместя в Норвегия при мъжа ми, искам да попитам относно дипломите ми от България - важат ли там и освен преведени на английски език, трябва ли да са легализирани с апостил, за да мога да ги използвам евентуално? Благодаря предварително! Simple Smile
Виждам,че вече не се коментира много,но има доста стари теми,където има Вашите отговори.Аз пристигнах тук скоро и за да не питам едни и същи неща,които ме вълнуват реших да прочета по-назад.Беше даден сайт,където трябва да се регистрирате за легализация на дипломите,но прочететe сама,за да не Ви подведа. Цитирам Smile "Ако имате средно специално или више е добре да се изпрати до http://nokut.no/en/Foreign-Education/Applicant/Application-form/ за да се признае"

# 49
  • София
  • Мнения: 421
Момичета, пътувам към Осло другия месец, ако някой има някакви желания от БГ може да ми пише на лично  bouquet

# 50
  • Мнения: 141
Здравейте, момичета!

Според вас може ли само с английски език да се намери работа различна от домашна помощничка, гледане на деца, чистене, общ персонал в заведение? предполагам какъв ще отговорът, но все пак да попитам  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 972
Здравейте, момичета!

Според вас може ли само с английски език да се намери работа различна от домашна помощничка, гледане на деца, чистене, общ персонал в заведение? предполагам какъв ще отговорът, но все пак да попитам  Simple Smile

Аз и за изброените не мисля, че е лесно да се намери Wink Даже смятам, че е доста трудно и чистачка да станеш без норвежки... Ма кво разбирам аз Thinking Velkommen  Laughing

# 52
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 462
Тук има електричари поляци дето работят от 10 год тука и 2 думи на кръст не връзват на норв-ки. Само на английски говорят. За норвежци работят. Ако си търсен кадър и не ти е необходим норв-ки(например не си учител или нещо такова)- спокойно можеш да си караш с английския. А за чистачи работа все по трудно се намира, поне тук при нас. Peace Кандидати да чистят много, специалисти- малко...

# 53
  • Мнения: 1 972
Тук има електричари поляци дето работят от 10 год тука и 2 думи на кръст не връзват на норв-ки. Само на английски говорят. За норвежци работят. Ако си търсен кадър и не ти е необходим норв-ки(например не си учител или нещо такова)- спокойно можеш да си караш с английския. А за чистачи работа все по трудно се намира, поне тук при нас. Peace Кандидати да чистят много, специалисти- малко...

А, точно Peace Ама с тази криза тук.... май и специалистите  ще го закъсат Thinking

# 54
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 462
Е, криза, криза, ама пак някой трябва и да бачка. newsm78 А пък те на тях специалистите никога не са им излишни. Whistling

# 55
  • Мнения: 1 972
Не знам къде си Мелина 3 , ама в Ставангер и околията е тежко баш сега Thinking Много се пести (училища, детски градини....) и много безработни има.

# 56
  • Мнения: 141
Работата ми е свързана с говорене и разбиране на хората и опасявам се, че без норвежки трудно ще стане. Психолог съм, много тясно профилиран в област не особено желана в БГ, ...

# 57
  • Мнения: 141
Само да уточня, че нямам никакви илюзии относно работа по моята специалност под норвежко небе  Simple Smile но ми е любопитно, тъй като четох, че поради високият брой самоубийства, зависимости и т.н. психични проблеми на хората, живеещи в скандинавските държави и поради липса на желание от тамошните специалисти да се занимават с подобна работа се търсят такива специалисти с английски език, докато разбира се не усвоят и норвежки. Да обаче аз никъде не видях подобна обява, поне не и на английски..!?! така че вероятно или се късае за единичен случай или просто не е вярно.

# 58
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 462
Не знам къде си Мелина 3 , ама в Ставангер и околията е тежко баш сега Thinking Много се пести (училища, детски градини....) и много безработни има.
Норвегия официално е обявила, че 30 год могат да плащат всичко за държ. служители. От какво пестят в детските градини и уч-щата при вас? При нас(в района на Олесунд) не пестят. Иначе безработни има. Но това са норвежци, които не искат да работят или чужденци. Peace
Яки, ще ти пиша на лични, при нас има обява в момента за психолог.

# 59
  • София
  • Мнения: 421
За психолог само с английски невярвам. Това е професия, която иска специфични знания и диплома свързана с медицината .. За Норвегия не мога да твърдя, но за други страни за които съм се интересувала се изисква приравняване към местно образование и съответно и език, но пак казвам за Норвегия не съм сигурна.  Peace Успех!

За мен все по-далечна си остава мечтата да отида на работа там, особено с тази бежанска вълна. Уж няма специалисти в моята област - проекти в ИТ, но пак не ми отговаря никой от обявите.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт