Норвегия- тема 46

  • 146 580
  • 595
  •   1
Отговори
# 495
  • На север
  • Мнения: 1 377
То е достатъчно да преувеличи, да вкара едни такива изрази от типа всички били такива и такива, параноя на макс и да поскрие ако има тя някой гаф и ето ти сензация. Който иска да живее в страх. Има една приказка, че който го е страх не ходи в гората. В България понеже се грижат така добре за децата. Хич не ги бият акушерки, убиват родители и не живеят в мизерия масово по гетата. Приказка просто. Важното е да са с родителите си. Нека държавата да защитава българите, но нека и без да се слага цяла една нация под общ знаменател.

# 496
  • Мнения: 5 462
То е достатъчно да преувеличи, да вкара едни такива изрази от типа всички били такива и такива, параноя на макс и да поскрие ако има тя някой гаф и ето ти сензация. Който иска да живее в страх. Има една приказка, че който го е страх не ходи в гората. В България понеже се грижат така добре за децата. Хич не ги бият акушерки, убиват родители и не живеят в мизерия масово по гетата. Приказка просто. Важното е да са с родителите си. Нека държавата да защитава българите, но нека и без да се слага цяла една нация под общ знаменател.
Ако се случи на теб , друга песен ще запееш.

# 497
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Е не! Те т'ва вече си е жива репресия: да те карат да говориш на норвежки, моля ти се!
На норвежки, при това в Норвегия!
Къде се е чуло и видяло такова чудо!
Непростимо!


 Crossing Arms

# 498
  • Мнения: 1 265
Е не! Те т'ва вече си е жива репресия: да те карат да говориш на норвежки, моля ти се!
На норвежки, при това в Норвегия!
Къде се е чуло и видяло такова чудо!
Непростимо!


 Crossing Arms

Нелка - мило Неленце - ти си цяло чудо!!!!!  В групата на Българите в Норвегия преди малко пуснаха статия..... за изказването на Деница и Станислав + още там други две "мами". Та въпросната дама - Деница беше развила доста бурен диалог миналата година (не си спомням тук ли беше или в групата на мамите в Норге) - преди да си отведе децата в България, а и след това.
Един от изразите Ѝ беше: ".... ми те децата плачеха, защото в 11 (разбирай 23 ) часа като се прибирахме, трябваше да ги събудиме и те плачеха" ??????
Ами ти майкина, да питам аз - какво правят децата ти по нощите навън?! И явно не е било само веднъж !? А оправданието, че Кристоф (кучето) лаело и дразнело съседите...... Ха, че и на мен твоето куче да ми лае по цял ден или по нощите......и аз няма да те търпя.
Много нашенки решили да се оженят по ИТ или СКАЙП - не оценяват вероятноста да попаднат наистина на лош мъж. А след това си мислят, че това им е "наше село Подуяне......" Могат да крещят и да издевателстват над мъжете си. Познавам доста смесени бракове. Прекрасни семейства, съпругът дори чисти, готви, пазарува - въобще напълно разделя или поема голяма част от домакинската работа.
Мдааа - за да имаш добро семейство - трябва умение и мааалка хитрост от страна на жената. А нашите моми си мислят - ха, ще се оженя и като се разведат ще ме издържа Норге-то. Щото тук  самотните майки имат голяма поддръжка от соц. службите. Но забравят, че почти всички мъже когато са излъгани и използвани са ПО-отмъстителни от жените. И още нещо - възпитанието в тази страна, коренно се различава от това в България. Като се започне още от яслена възраст. Това обаче много българи не го разбират и си карат по "нашенски".
А и НЕ е вярно - колко българки са женени за норвежци - десетки са вече - и са ЩАСТЛИВИ !!!!
А вие господа, като сте решили да живеете ТУК в Норвегия - съобразявайте се с нейните правила, порядки и закони. И най-вече, научете се че хората са свикнали да имат спокойствие в домовете си! Вашето ежедневно понякога "иху, аха, гооол или цифтетели до дупка" - тук са неприемливи!
А пък който не може и не му харесва - прав МУ път! Както никой не ви е канил, така и никой не ви задържа.
Но не плюйте в кладенеца, от който пиете вода. Невъзможно е да идвате тука с нагласата - ще използвам каквото мога и откъдето мага. ТАЗИ ПИЕСА В НОРВЕГИЯ ОЩЕ НЯМА ПОСТАНОВКА!

Извинете ме, че съм малко рязка, но ми омръзна да чета и слушам глупости. това било, онова било.....

# 499
  • Мнения: 5 462
Сем 22 ,плюй си в пазвата и не казвай голяма дума .. А и всички други, тъй самоуверени и сигурни  в щастливите си бракове и чудесната система на Норвегия.

# 500
  • Мнения: 3 865
Време беше и нашите медии да повдигнат въпроса в норвежкия Барневернет. Много съм чела най-вече от рускини загубили децата си, но и други чужденци. В Русия правят големи протести по случая. Познавам колко подмолно зли са скандинавците и както ти се усмихва така подло ще ти забие ножа. Явно проблемът е в самата нация щом така спокойно си отнемат деца и няма кой да защити родителите. Понякога си мисля дали това не е техният начин да изгонят чужденците. Но друг път си мисля, че точно чужденци им трябват за да им оправят дефектиралите гени и с кражба на деца си ги осигуряват. Явно затова хората са толкова "милички" с децата си  - от страх да не ги докладват. Това не е живот - да си постоянен стрес и страх да не те докладват - я щото си прекалено умен, я щото си прекалено тъп. Явно си е бизнес и ако те нацелят дупе да ти е яко

# 501
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
barnevernet child kidnapping
Това е достатъчно да напише човек в интернет, за да стане ясно за какво става въпрос в Норвегия. Стотици деца са насилствено отнети от родителите си за пълни глупости!!!

# 502
  • Мнения: 1 265
Сем 22 ,плюй си в пазвата и не казвай голяма дума .. А и всички други, тъй самоуверени и сигурни  в щастливите си бракове и чудесната система на Норвегия.
Markrit - нямам нужда от плюене в пазвата, нито думите ми са големи. Изказвам лично мнение и кой както иска да го разбира. Но представите за Барневарн в много случаи са изкривени през нечия призма. Крайно време е да се научиме да живееме съобразявайки се с нацията и държавата, която сме избрали за наш дом.
( Да не би да искаш да ми кажеш, че ако избереш да живееш в Иран например - ще ходиш с минижуп и разбулена?! Но всеки спор е безсмислен. Всички имат глави на раменете си и всеки бере плодовете от своите си действия.

# 503
  • Мнения: 3 865
хиляди не стотици. 21800 само за 2016 год

# 504
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Sem-че мила,
за жалост нямам време ни за писане, ни за четене  Sad
Пак събирам багажи за едно пътуване.

Не познавам хората, за които споменаваш и най-вероятно да е случка от ФБ.
Аз там никога не съм влизала в групата (групите?).


Ако ми се отвори малко пролука по-късно, ще си допиша.

Много Hug

# 505
  • Мнения: 3 865
Крайно време е да се научиме да живееме съобразявайки се с нацията и държавата, която сме избрали за наш дом.
( Да не би да искаш да ми кажеш, че ако избереш да живееш в Иран например - ще ходиш с минижуп и разбулена?! Но всеки спор е безсмислен. Всички имат глави на раменете си и всеки бере плодовете от своите си действия.

точно затова е хубаво да се знае положението с децата в Норвегия за да имат възможност запътилите се за там да направят информиран избор и да си преценят дали ги устройва да се съобразяват с норвежките правила или не. Сигурна съм че осведомявайки се за всичко това много хора ще се откажат от Норвегия

# 506
  • Мнения: 5 462
.

Последна редакция: чт, 31 май 2018, 20:37 от Markrit

# 507
  • Мнения: 3 865
И за моят мъж всички викат Леле колко е добър. Ама ела да видиш къв е като няма външни хора - пълна противоположност. Перфектни са в правене на добро впечатление ама да не са ти в къщата.

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 9 769
Самият факт, че тази жена няма право да вижда децата си до края на годината, а за следващите три години се събират общо 48 часа за контакт с децата, е красноречиво. Това не е добре за децата, които на всичкото отгоре са разделени. Нека им е строго законодателството, нека си го спазват, но това е прекалено. Нищо крайно не е добро. Явно и там приемната грижа се е превърнала в доходен бизнес за някой.

# 509
  • Мнения: 3 865
според мен искат да унищожат семейството, защото то дава подкрепа. За тях е изгодно да произвеждат самотни и уплашени хора за да ги вкарат по-лесно и безпроблемно в системата. Затова и не обичат прекалено интелигентните - пречат им на реда

Общи условия

Активация на акаунт