Великобритания - тема 58 Пролетно Зелена

  • 72 980
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 52
Да, няма да получите писмо с новия адрес. Трябва Ви за доказателство за адрес пред някого ли?


Да,точно за това ми трябва.

# 721
  • Мнения: 6 029
Ами пробвайте другите опции, какво друго е приемливо за институцията, сметки за газ, ток, кансъл такси, писмо от HMRC, банкови извлечения, писмо за тв лиценз, много писма могат да ви свършат работа.

# 722
  • Мнения: 872
Здравейте  Simple Smile  Предстои ни преместване във Великобритания с децата - на 8 и на 3 години. Имам въпрос - при записване в училище и детска градина, иска ли се информация за направените ваксини в БГ ? Притеснено ми е,че голямата дъщеря не знае английски,а там трябва да бъде 4-ти клас,дали ще бъдат толерантни учителите към езиковия й проблем и дали бързо ще се адаптира? Благодаря!

# 723
  • Мнения: 6 029
Здравейте  Simple Smile  Предстои ни преместване във Великобритания с децата - на 8 и на 3 години. Имам въпрос - при записване в училище и детска градина, иска ли се информация за направените ваксини в БГ ? Притеснено ми е,че голямата дъщеря не знае английски,а там трябва да бъде 4-ти клас,дали ще бъдат толерантни учителите към езиковия й проблем и дали бързо ще се адаптира? Благодаря!

Информация за ваксините ще подадете към личния лекар, при когото ще се запишете.
Не знам къде ще се преместите, аз лично съм възхитена от подхода на учителите, синът ми е на осем, има учител отделно по английски, системата, по която го обучават е лесно възприемчива, преместихме се преди три месеца, той вече знае всички звуци, може да чете кратки думи, може да ги пише под диктовка. В общия случай училищата тук се харесват повече на децата от българските училища.

# 724
  • UK
  • Мнения: 727
На мен ми показва, че не са налични за поръчка лютениците. В нашата Асда също не ги предлагат. Явно е асортимент в определени магазини/райони.

Точно така. В Бърмингам например ги има само в една Азда в Уест Бромич, ходя до там рядко, защото ми коства 45мин в едната посока, затова като отида и се запасявам с по 10-тина  Mr. Green

В коя Азда ги има, тази 24 часовата на Греат бридж ли? Аз ги обиколих всичките около нас и в никоя не намерих.
Сори, грешка на езика, не West Bromwitch, a е Cape Hill
 Asda Cape Hill Superstore  
Off Windmill Lane - Smethwick,

Birmingham, B66 3EN

# 725
  • Мнения: 872
Благодаря,Julie! В област  Lincolnshire ще бъдем. А има ли езикови курсове за чужденци за възрастни и изобщо,има ли смисъл да се ходи на такива или в средата се учи бързо езика? Учителката ми по английски  твърди,че в началото нищо няма да разбирам,докато свикна с местния език.

# 726
  • Мнения: 6 029
Има курсове, ESOL се наричат, обикновено са или към общината, или в колежите, в гугъл има инфо. И да, винаги има смисъл. Там общуваш хора и говориш с тях. Тоест намираш среда. Иначе каква среда, не можеш да спираш непознати и да ги заговаряш Simple Smile Месторабота, курсове, това ще да е средата. Езиковият курс е безплатен и определено виждам полза от посещаването на такива курсове, особено ако не ти е добър английския.

# 727
# 728
  • Мнения: 872
Благодаря  Simple Smile

# 729
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, няма да получите писмо с новия адрес. Трябва Ви за доказателство за адрес пред някого ли?


Да,точно за това ми трябва.
Аз им се обадих миналата година като ми трябваше, след като си смених адреса, без да съм сменяла нищо по самия номер, просто ги помолих да ми пуснат писмото на новия адрес. Нямаше нужда да правя нищо друго.

# 730
  • Мнения: 6 029
На кой звъня, HMRC или джоб центъра? Боже, ако така става, язък ми за мотането до сега.

# 731
  • UK
  • Мнения: 3 959
На телефона за въпроси в сайта им звънях. Помолих да ми пратят писмото, те ме попитаха дали номера ми трябва, че могат по телефона да ми го дадат, аз обясних, че съм се преместила на друг адрес, нямам доказателство и не мога да си отворя банкова сметка, и човека ми изпрати писмото на новия адрес веднага. Simple Smile Иначе беше ужас, по никакъв начин не можех да започна с документите.

# 732
  • Мнения: 52
Да, няма да получите писмо с новия адрес. Трябва Ви за доказателство за адрес пред някого ли?


Да,точно за това ми трябва.
Аз им се обадих миналата година като ми трябваше, след като си смених адреса, без да съм сменяла нищо по самия номер, просто ги помолих да ми пуснат писмото на новия адрес. Нямаше нужда да правя нищо друго.

Благодаря!

# 733
  • Мнения: 52


За съжаление  тези безплатни курсове ESOL са отрязани,може би не навсякъде.Поне така ми казаха в общината в Harrow.Или вече ги има на много малко места.Ако знаете за някой такъв дайте координати.

# 734
  • Мнения: 6 029
Зависи от общината. При мен има. Проверете на място.

Общи условия

Активация на акаунт