Семейство с 10 деца

  • 153 985
  • 2 022
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
... Ми що да не почнем да субсидираме по-заможните тогава, пък да видим какво ще стане...

Пусни анкета Simple Smile

# 1 576
  • Мнения: 19 326
Комфорта от малкото деца е прекалено  голям  за да се навият за още едно дете като отчитат
настоящите мерки за насърчаване на  раждаемостта. Затова трябва да е  нещо значително по-
добро. Например по 1000лева на дете на месец за ваучери за храна,  обучение, дрехи, психолог,
детегледачка, спорт, почивка.И определено ще има такива които основно ще се препитават с
това. И това е по-добрият вариант отколкото сегашната измъчена ситуация.Така едните ще се
наслаждават на професионалната си реализация, хем другите ще могат да отгледат децата си
в добри условия и да ги образоват.
Повечето българи в момента живеят с по-малко пари, въпреки че работят и имат удръжки и данъци върху тези пари. Откъде ще се вземат тези 1000 лева на дете? То не са само издръжка на многодетни, трябват пари за инфраструктура, здравеопазване, администрация, пенсионери... По колко трябва да им удържат на работещите, че да има и по няколко хиляди лева помощи за семейство с няколко деца? Нали се сещаш, че повечето хора нямат кариера, а работят нещо, за да живеят?

# 1 577
  • Бургас
  • Мнения: 6 628
Лабрадоре,ти нямаше ли  друга работа? hahaha

# 1 578
  • Мнения: 5 178
Eргенския данък по СОЦ-а не се опрощаваше и при доказани репродуктивни проблеми. Така докато събираха  пари за  процедури и лечения,  плащаха да раждат другите.. Ежемесечно натиск да се осиновяват деца от домовете, периодично порицание в ОФ организациите .. Прекрасна среда за раждане и живот на децата, нали?

Вместо да се дават пари на калпак съм съгласна да ми удържат още 20 лв, но  децата да имат право на абсолютно безплатно лечение и лекарства. Спортните занимания да са провеждат в школи и училище, а таксите да се поемат от държавата.. Ей такива мити неща, които да са в пряка полза на децата, и косвено да подпомагат семейния бюджет.

Храненето на децата в училищата може да е напълно безплатно и няма нужда от ваучери, които мама и тате да продават срещу 80% от цената им, за да вземат цигарки и алкохолец. Това го виждам най-редовно - ваучерите от 60лв  за храна ги продават за 40-50лв, защото не е важно да се яде, а да се пие

# 1 579
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
... Откъде ще се вземат тези 1000 лева на дете? ...
Да предположим, че данъкът ще е в размер на 20 лв
за лица от 20-64г според статистиката това са 
4 319 128 * 20 = 86 382 560 лв.
минус всякакви разни изключения да останат 58 милиона.

А децата за които биха се полагали помощи според статистиката
са  ~57000 ( за всяко след второ дете) т.е. биха стигнали парите Simple Smile
по 1000 лева на дете след 2-то.

И  сега споделете, бихте ли родили още едно ако имате такава помощ?

 Аз знам отговора Simple Smile

# 1 580
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Лабрадоре,ти нямаше ли  друга работа? hahaha
Не мога да се сдържа понякога Simple Smile

# 1 581
  • Мнения: 1 421
Аз пък имам друга идея. Всяко семейство с по-малко то 2 деца да плаща данък с който да се
финансират семействата с много деца. Например, да се удържат  от всички  семейства с по-
малко от 2 деца по 20 лв. И цялата събрана сума да се разпределя между многодетните.Така
в един момент те ще имат многохиляден доход, който ще накара и много други да имат и те
повече деца, при това ще има и средства да получат добри грижи и образование.
И от какъв зор едни да плащат за безхаберието на други?С две деца дори е по-трудно в днешно време,отколкото с десет,че и да тръснеш на работещите и съвестните отговорността за чужди деца.Айде малко мисъл да вложим,става ли?

# 1 582
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Да предположим, че данъкът ще е в размер на 20 лв
за лица от 20-64г според статистиката това са ...

До 64 г? Сериозно?

# 1 583
  • София
  • Мнения: 29 075
Скрит текст:
... Откъде ще се вземат тези 1000 лева на дете? ...
Да предположим, че данъкът ще е в размер на 20 лв
за лица от 20-64г според статистиката това са 
4 319 128 * 20 = 86 382 560 лв.
минус всякакви разни изключения да останат 58 милиона.

А децата за които биха се полагали помощи според статистиката
са  ~57000 ( за всяко след второ дете) т.е. биха стигнали парите Simple Smile
по 1000 лева на дете след 2-то.

И  сега споделете, бихте ли родили още едно ако имате такава помощ?

 Аз знам отговора Simple Smile
Не, не бих.

# 1 584
  • Пловдив
  • Мнения: 14 919
С две деца дори е по-трудно в днешно време,отколкото с десет,че и да тръснеш на работещите и съвестните отговорността за чужди деца.Айде малко мисъл да вложим,става ли?
Начи, и на мен тея от статията леко ми приличат на мрънкачи (което, подчертавам, е много различно от неразумни в правенето на деца - винаги някой, на когото не му е работа, се пъне да определя на друг дали и колко деца е богоугодно да има). Но мрънкачи са така или иначе голяма част от нашите сънародници. А щом било по-лесно с десет, отколкото с две деца, правете си и вие по десет и си свиркайте, или мислите, че страхотния идеален начин за гледане на две деца само вие го владеете?

# 1 585
  • Мнения: X
Аз не бих родила още едно дете, само защото с него ще дойде допълнителен доход. Отговорното отглеждане на деца изисква не само те да са нахранени, облечени, здрави, чисти, в безопасна среда и да ходят на училище, но и с тях да се говори,  да ги изслушаш, да ги подкрепиш в интересите и талантите им, да отделяш време за общи занимания с тях и адекватно да ги възпиташ. Което изисква основно време, време и време. Лично време, не делегирано и заплатено. Нерви и усилия също.
Та мерси.  Лично аз моят собствен максимум адекватно отглеждани деца съм го изпълнила, всичко отгоре ще е за сметка на някакъв дефицит, не финансов.

# 1 586
  • Мнения: X
И  сега споделете, бихте ли родили още едно ако имате такава помощ?

 Аз знам отговора Simple Smile
Знаеш дрънци. Пари, за да си гледам децата, мога да изкарам и сама. Тази помощ би била последният фактор относно това дали и колко деца да родя.

# 1 587
  • София
  • Мнения: 17 413
Да раждаш деца, защото държавата ще ти даде пари за тях, е приоритет на една малцинствена група, за която не бих била щастлива да отглеждат всичките ни бъдещи данъкоплатци. То това и сега донякъде се случва, благодарение на факта, че детските не се полагат на всяко дете. 

# 1 588
  • Мнения: 22 036
Найистина ли контролирано възпроизводство се обсъжда?
Неприемливо ми е. Рзазбирам проблема, но някак ми е тежко, особено, когато чета квалификации на хора, които за които няма избор поради заболяване, стечение на обстоятелствата или просто са изтеглили късата клечка от генетичната супа.

# 1 589
  • Мнения: X
Така е, Даун. Неприемливо е. В много мътна и смрадлива кал ще нагазим, ако решим да определяме кой има право да се размножава и кой не. Ако обаче поживееш някоя и друга година в реалитито ни, в един миг ще ти се прииска лично да стерилизираш някои индивиди, които те смучат като пиявици, а ти дъх не можеш да си поемеш, докато бачкаш за издръжката им. Па колкото ще да е неприемливо.

Общи условия

Активация на акаунт