Семейство с 10 деца

  • 153 960
  • 2 022
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29 970
Социалните бяха отнели бебето на една жена, защото нямала условия.

С това семейство дали ще се задействат?

# 76
  • Мнения: 365
И аз така мисля,те др.не разбират,че ние помагаме на ромите,ние им плащаме помощите идват от нашите джобове,за мен е по добре моите пари да идат при такива Български семейства,от колкото при ромите,да има повече българчета за България!!

Все едно Волен Сидеров слушам... И нямам думи: то бива стереотипи, то бива националистически популизъм. Етническата принадлежност не би следвало да дава особени привилегии - нито на роми, нито на българи.

Не става дума за национализъм тука. НАпротив - той самия ромски етнос е жертва на омагьосан кръг - невежество/манипулация. Става дума за това, че ние от осигуровките си и от данъците си ежемесечно плащаме някаква ставка за социално подпомагане на наши съграждани и те би трябвало да бъдат именно такива - патологично разраснали се семейства(независимо от етноса), а не в даден етнос нарочно и тенденциозно да се създават условия, поради невежество да бъдат манипулирани хората от немай къде, за едните 35 лв и безплатни ток и вода, да раждат все повече и повече деца, за които не е ясно в последствие най-важното след прехраната - обраованието и възпитанието!..Просто социалната помощ трябва да е следствие предвидено за случаи на социално бедствие, а не причина то да бъде създавано! Както и гогато такова бедствие се случи(както е видно при тези конкретни хора) то не трябва да бъде игнорирано, само защото цели маси общества и политици спекулират със социалната система, чиято помощ би трябвало да е предвидена именно за такива случаи, които не са пряко следствие на политиката на някои добре известни политически партии..

# 77
  • Мнения: 19 527
Социалните бяха отнели бебето на една жена, защото нямала условия.

С това семейство дали ще се задействат?
Да, вместо да излизат със заключение, че децата се гледали в нормални условия, и то точно след смъртта на едното от тях. Вярно е, че трагедия навсякъде може да стане, да пази господ, обаче като са 10 а не едно-две вероятността се увеличава, майката не може да е навсякъде и по всяко време.

# 78
  • Мнения: X
Машина, написаното от теб за социалната помощ е вярно, но тя не би трябвало да се разбира като даване на пари кеш. Именно от тези пари кеш се завърта порочният кръг с ромите. Безплатни купони за стола в училище, ваучъри за детски дрехи и подобни- ОК.

# 79
  • Мнения: 365
Машина, написаното от теб за социалната помощ е вярно, но тя не би трябвало да се разбира като даване на пари кеш. Именно от тези пари кеш се завърта порочният кръг с ромите. Безплатни купони за стола в училище, ваучъри за детски дрехи и подобни- ОК.

О. да - съгласна съм! Даже както писах в първия си пост, аз съм от хората, които осъзнават, че парите не се ядат..една земя в изоставено село, дори без право на унаследяване даим дадеш на хората - по-хубаво няма. Аз ако имам право на някаква помощ и мога да избирам - това ще избера!

# 80
  • Мнения: 1 416
Не искам да вземам страна, просто да чуя мненията ви по въпроса за семейството от Русе с 10 деца.
Тази сутрин в сутрешния блок ги даваха - остават без жилище, след като някакъв човек преди година обещал да им плаща квартирата, но спрял.
Какви чувства предизвиква във вас историята им? Коментирайте, каквото искате по темата!
Мнението ми е такова, каквото е за всички подобни, незавсиимо дали българи, роми или таджикистанци - като нямаш възможности, няма да се размножаваш до безкрай и да чакаш после хората да ти оправят живота.
Гледала съм подобни репортажи и винаги съм се чудела защо.
Не мога да съчувствам на подобни примитивни същества.
Химическа кастрация, за да не обричат още деца на крайна бедност и мизерия.

# 81
  • Мнения: 4 291
.
Не мога да съчувствам на подобни примитивни същества.
.
[/quote]не съчувствай на тях, а само на децата.

# 82
  • Мнения: X
Дори да съчувстваме на децата, можем да направим много малко за тях. Дори да им платим наема, да им купим дрехи и храна, не можем да им осигурим най-важното- нормални родители и нормално функциониращо семейство.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 26 630
Родителите ми се видяха млади,така че,може и още деца да има в бъдеще  condomuu

# 84
  • Мнения: 365
Дори да съчувстваме на децата, можем да направим много малко за тях. Дори да им платим наема, да им купим дрехи и храна, не можем да им осигурим най-важното- нормални родители и нормално функциониращо семейство.
Е. не знам какво точно имаш предвид, но аз, когато си представям, че имам 9ма братя и сестри ме обзема страшно самочувствие..и смятам че това е изключително преимущество - да имаш толкова хора "от твоите"..е, верно, мое и да си доизносвал на сестра си гащите като малък, но как може да се сравни това с факта, че семейството ти е една малка армия

# 85
  • Мнения: 5 230
Тази сутрин в сутрешния блок ги даваха - остават без жилище, след като някакъв човек преди година обещал да им плаща квартирата, но спрял.
Какви чувства предизвиква във вас историята им? Коментирайте, каквото искате по темата!
Не гледам ТВ, но видях темата и статията. Човешката глупост е безгранична.
Миналата година пак са били на улицата и добър самарянин им наема жилище, явно с идеята да си стъпят на краката, което явно не се случва, така ли? И те отново ще останат на улицата. Миналата година им умира едно дете, и те си правят друго, така ли Shocked Явно са глупави, нагли и безотговорни. Би трябвало децата да им се отнемат.

# 86
  • Мнения: 2 457
Да, армия les miserables Stop

# 87
  • София
  • Мнения: 3 813
Добре го каза.

# 88
  • Мнения: 3 031
Тази жена трябваше да помоли за помощ за тази вила, да я постегнат малко, да направят баня и да заминават там. Със сигурност ще се намери подобна помощ. Вече е и пролет, моментът е идеален. И двор има, може да си помагат като отглеждат по нещо.
Но така като гледам май не им се занимава.

# 89
  • Мнения: 1 416
Че и сметка държат защо човечеца бил спярл да им плаща наема и да ги подпомага.
Изобщо, в интервюто майката беше една лежерна, спокойна, усмихваща се...
Не можело да се живее на вилата, мда, те са единствените на света хора, намножили се, които ще живеят без баня.
Ще направи импровизирана баня мъжът, няма само да зарежда фурната!
Той нищо не каза в интервюто, мълча като пукал, а беше редно да ги попитат защо продължават да се размножават, след като дори на едно дете не могат да осигурят нормални, прилични условия.

Общи условия

Активация на акаунт