Семейство с 10 деца

  • 153 967
  • 2 022
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 54 909
Децата са здрави, нахранени и ходят на училище.

Дали щяха да са нахранени без парите на благодетели?
Благодетели има обаче. Защото има такова нещо като общество и хора в него.
Ако бяха всички като вас досега жената да е кастрирана, глобена, а мъжът вкаран в затвора. Децата осиновени принудително в добри приемни семейства...

Ти не помниш ли онова момиче, дето му дадоха детето в приемно семейство, че не беше платен тока?
Какво се правиш на неразбрала?
В Швейцария пък за какви други по-дребни неща ти отнемат децата...

# 781
  • Мнения: X

Ти защо не родиш още 8? Щом обвинително сочиш с пръст и смяташ, че госпожите във форума са скъперници и им свиди и време, и пари, и спокойствие и поради това не са родили по 10 деца, твоите над 2 къде са?


Казах, че да имаш две деца е почти толкова скъпо, колкото да имаш едно. Но повечето жени искат едно , за да не си развалят спокойствието, а не защото нямат възможност.

Къде това, което съм казала се покрива с твоето прочитане на коментарите ми?

Добре е първо да ме прочетеш, преди да коментираш.

Ама Гери, ти защитаваш модела на тази жена, но в собствения си живот прилагаш нашия модел- на 1-2 деца.

# 782
  • Мнения: 7 690
Къде това, което съм казала се покрива с твоето прочитане на коментарите ми?

Добре е първо да ме прочетеш, преди да коментираш.


Във всеки един твой коментар. Хубаво е да помниш какво пишеш и то по правилния начин, по който си го поднесла. Не да си извърташ думите както ти изнася.

# 783
  • Мнения: 14 478
Това семейство е изключение сред българите. Не е тенденция. И по тази причина не виждам нищо лошо в това да им се помага.

Аз се надявам, че и серийните убийци са изключение, но и на тях ли да помагаме? Не сравнявам това семейство със серийни убийци,
Точно това направи обаче. Сравни ги със серийни убийци.

Просто не мога да схвана едно.
Откъде таз злоба срещу една жена, родила 10 деца....
Наистина не разбирам. Защото не мисли като вас ли?

Антигона-нищо не извъртам. Ясно написах две деца са почти толкова пари колкото едно. Не съм написала 10 деца са колкото едно. Познавам цифрите....Но не съм сигурна дали ти можеш да четеш с разбиране, обаче...

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 19:14 от Герри

# 784
  • Мнения: 54 909
Нито две деца е равно на едно като финанси и време, нито злобеем, че тази жена е родила 10 деца.
Ако иска и 20 да роди, но да ги гледа със собствени средства. За кой път го пиша?! Crazy
Както аз си гледам моето със собствени.

# 785
  • Мнения: 14 478

Ама Гери, ти защитаваш модела на тази жена, но в собствения си живот прилагаш нашия модел- на 1-2 деца.
Не защитавам модел. Смятам, че не е редно тази жена да бъде разпъвана на кръст по този грозен начин в темата.
Добре е първо да се подходи с разбиране и да не се хвърлят камъни, защото и без това малко останахме българите. Няма нужда да се ядем и то за това кой колко деца има...
Тази жена не ви е бръкнала в джоба, за да ви открадне парите. Като не искате, не помагайте.
Разбра се, че има хора, които ще помогнат.

# 786
  • София
  • Мнения: 28 981
Какво значение има, че са българи, след като манталитетът ("Длъжни сте ми") им е цигански? Цветът на кожата какво променя?

# 787
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не си права, то не е цигански патент това. Далече не само циганите (и далеч не всички цигани) живеят убедени, че някой им е длъжен. И у нас, и по света.

# 788
  • Мнения: 54 909
Едно си Герри знае, едно си бае...
Българи, цигани, няма значенние.
Важното е да си отговорен за себе си.

# 789
  • Мнения: 2 457
Какво като е българка.Обрекла е децата си на мизерия, .И честно казано,  ако бях на мястото на децата и , определено бих предпочела да не ме е раждала, вместо да живея като кален плъх Stop

# 790
  • София
  • Мнения: 28 981
Куркума, съгласна съм, че това не е само техен патент, но при тях важи в много голяма степен. Иначе този манталитет ме дразни, без значение за какъв цвят на кожата става въпрос.

# 791
  • Мнения: 14 478
Какво значение има, че са българи, след като манталитетът ("Длъжни сте ми") им е цигански?
Не е цигански. Децата не са тръгнали да просят и да крадат желязо. Тока си го плащат.
Децата ходят на училище. Голямото дете е отлична ученичка и учи в техникум.

 Ами то при положение, че цигански семейства къде къде повече от това има и децата им просят по улиците- ако за всяко едно такова циганско семейство хабяхте толкова жлъч, то щяхте да се удавите бре...

# 792
  • София
  • Мнения: 28 981
Да, не просят по улицата, а по телевизията. "Голяма разлика".

# 793
  • Мнения: 2 457
Тебе мъката ти е, че е българка, това ли е, Гери?

# 794
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Всъщност, ако цялата драма е, че са ги показали по телевизията - мисля, че драма няма.

То и без телевизията пак няма.

Общи условия

Активация на акаунт