Цветята в нашия дом- Тема 70

  • 52 505
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добро утро!
Отдавна не съм писала - имам мноооого за показване, ама времето ми кът. Всичко ми е нацъфтяло и доматите и краставиците дават на терасата и билките вървят.... обаче вчера забелязах една нова придобивка - гардения, която ми подариха миналия месец, цялата е в памуклийки или щитоносни въшки или както там се казват. Изолирах я временно от другите цветя. Казвайте има ли спасение, или да я хвърлям?
Сърцето ме заболя, че като знам за колко ми я купиха /пред мен/, за да ме зарадват...
Преди години знам че борих памуклийка на някаква роза ли каланхое ли, не помня? newsm78 нещо ми се върти за спирт и памук? Обаче ако трябва да го правя, директно я хвърлям.. много наджипкани тука листата, ще ми е трудно Thinking

# 691
  • Русе
  • Мнения: 1 884
katyadjin, аз се борих наскоро с памуклийки по един дендробиум с тампонче и спирт, вярвай ми почти щяха да ми затрият цветето, докато приложа по-здрави мерки. Мразя да използвам препарати, но нищо друго не помага понякога. Реших проблема с моспилан. Препарата не мирише, затова го предпочетох. Има малки пакетчета, правиш доста по-силна концентрация от упоменатата на пликчето, опръскваш го цялото много добре и почвата също, след няколко дена за всеки случай повтаряш и би трябвало да си ги изтребила.
matze, разкош! Браво, при теб всяко цвете изглежда уникално! newsm20
Нели, много красиви глоксинии! Hug
Писе, за лилиумите и гладиолите си знаеш, красота! Hug
При всички е цветно и приказно!  bouquet
Купих за подарък на колежка теменужка, каквато не бях виждала по магазините и естествено не устоях да взема и на себе си  Crazy






Скрит текст:





# 692
  • Мнения: 871
Здравейте от мен, момичета и момчета  Grinning

Редовно наглеждам темата и цъкам харесвания.
При моите стайни теменужки няма нищо ново, обаче ми е интересно при двуцветната как новите цветове, които се отвориха, са по-тъмночервени, а старите- почти бели.
http://prikachi.com/images.php?images/176/8244176V.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/184/8244184G.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/192/8244192C.jpg
И тази рошличка да снимам /отново/
http://prikachi.com/images.php?images/205/8244205a.jpg
И тази кокетка  Embarassed
http://prikachi.com/images.php?images/209/8244209F.jpg

Не са спирали да цъфтят от Великден насам, а ги почерпих с по една таблетка противозачатъчни миналия ноември.  Blush

# 693
  • DE
  • Мнения: 971
Dev-ичке, нищо ли не се получи с твоите невени-чудно ми е, че са като плевел.
Ми като не ме слушаш...тръгнала по коледа семка да сее, ама-ха Stuck Out Tongue Winking Eye
Све, остана сега, само за подарък да има-красавица е наистина!

Аз с въпросче: какво е това, дали знае някой?
Садила съм го най-прилежно, на купчинки тук и там, значи не се е домъкнало от някъде си Thinking



Малко "фръц"



Това е бабушка фуксия. Я, какъв бамбонен цвят е отпралa



Прошепвам само тихичко " цъф"



Далии





Туй с бялата кусъ все там клечи. Гъзурчих се един ден от същото място, да видя и аз ко има за зяпане-ами нищо. Цветя и зелении-друго не се вижда.
Ценителката ми тя!
Иначе рови дупка след дупка, но цветята не бутва



Спокойна неделна вечер!

# 694
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Обичам я Елза!  Heart Eyes

# 695
  • София/Варна
  • Мнения: 1 452
Да се похваля и аз с малко красоти, макар и от преди 10 дни.












и да запитам, някой може ли да разпознае тези две цветя
това се твърди,че е мандарина,но са много странно прищипани листата и има малки бодли в основата на всяко листо



Това по спомени май цъфти като червени камбанки


Приятен и да се надяваме не убийствено горещ ден.

Последна редакция: вт, 21 юли 2015, 08:01 от Gerundiq

# 696
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маце, Герундия, големи красоти, браво на вас  bouquet!
Герундия, последното е от род геснериеви, ама кое точно newsm78?

Фук-фук:








Стрепчовци










# 697
  • Мнения: 9 471
Хора, сакъзчетата са ви страхотни! На мен те са ми болната тема, а не мога да ги гледам и това си е. На зеленина ги докарвам, ама, до там. Вашита направо са си диворастящи Laughing Торя ги, орязах ги скоро, защото се ядосах, че на никъде не вървят. От вчера съм им сменила и мястото, та ще видим на къде ще тръгнат. Hug

# 698
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Кристал, защо така? Я разкажи повече, пък може да открием ключа от палатката... С какво ториш, колко пъти, по колко, на какво изложение са, млади ли са или миналогодишни, в какви съдове са, почвата нова или стара е, ако покажеш и снимка ще е по-лесно. Не биваше да ги режеш, върнала си ги в изходна позиция.

# 699
  • Мнения: 9 471
mari_eta, имам тор на гранулки за цъфтящи цветя и редувам с мая. Горе долу на седмица ги торя. В едното сандъче са миналогодишни, в дрругото са нови. Засадени са в сандъчета, а почвата е миналогодишна.
За рязането - ядосах се буквално, защото бях отворила темата тук и ви четях. Като Ви видях шедьовритееее, моите са си направо трагични. ooooh!
Сега гледам, че на едно от таз годишните се е подала цъфка...можете ли да повярвате Joy

# 700
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е, само 2 сандъчета ли имаш? И се тревожиш толкова за тях? А ние дето сме с по 20-30 Whistling...спокойно, все пак дай снимка. Иначе в период на цъфтеж се тори всеки ден. Предпочитаният тор за пеларгониеви е кристалон . Сега - червен, бял или син. Полива се късно вечер, за да се намалят изпаренията.

# 701
  • Мнения: 9 471
Оооо, и две са ми много, предвид факта, как ги отглеждам Crazy

# 702
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Няма страшно, ще се справиш, явно нещо ти убягва Peace.

# 703
  • Мнения: 9 471
Ей, сега пускам снимки, ако успея, де, да видите за какво става на въпрос Mr. Green

# 704
  • София/Варна
  • Мнения: 1 452
mari_eta мерси за отговора, цветенцето има наченки на пъпки, така че като цъфне ще го разконспирираме.

Аз със срам мога да кажа, че моите цветя не съм ги торила може би от месец. Все не ми остава време. На сакъзите не им личи толкова, но клена остана без цвят вече, расте само на шума.

Миналата година не искаха да ми цъфтят и един съсед ме посъветва да ги наторя с разтворена във вода амониева селитра и определено тръгнаха. Тази година съм ги торила пак с амониева селитра+фосфатен тор+пепел от камината. Явно съм докарала добър отровен микс.

Общи условия

Активация на акаунт