КАК ДА СТАНА ДОНОР? КАК ДА НАМЕРЯ ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА

  • 170 374
  • 1 230
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 361
И  това че от 100 донорки 90 го правят за пари е лошо ли?
Смях. 

Досега била ли си подложена на стимулация?

Не казвам че е лошо донорството да се заплаща, просто да се заплаща от държавата или от клиниката, а не от реципиентите,това ми е идеята.

# 841
  • Мнения: 1 327
Имам въпрос .Ако при стимулация извадят много Я.Може ли да дариш част от тях.Има ли някакви изисквания??

# 842
  • Мнения: 100
 

И  това че от 100 донорки 90 го правят за пари е лошо ли?
Смях. 

Досега била ли си подложена на стимулация?

Не казвам че е лошо донорството да се заплаща, просто да се заплаща от държавата или от клиниката, а не от реципиентите,това ми е идеята.

Нещо не мога да схвана мисълта ти. Като реципиент на ДЯ заплащам на клиниката, като неин пациент, определена цена. Клиниката заплаща на донора определено обезщетение. Това е правилото и то не противоречи на закона. Как си правят калкулацията - докторски труд, манипулации, ток, погарчено време - това е грижа на клиниката, не на реципиента. Ние като пациенти търсим съотношение цена/ качество/ наличие на донорска програма. Няма как държавата да плаща за процедурата, за съжаление, колкото и да ни се иска. Доколкото знам, единствената държава, в която инвитро процедурите са за сметка на държавата, е Израел. ДЯ и при тях си я плащат от реципиентите.  Навсякъде другаде инвитрото и ДЯ се заплащат от пациента-реципиент. Няма как при една пазарна икономика да е иначе.
А иначе се възхищавам на твоята готовност и осъзнатост на проблема. Ако имаше повече момичета като теб, нямаше да има толкова чакащи като нас. Препоръчвам ти да се информираш добре за възможните рискове преди да се подложиш на стимулация, за твое спокойствие. Желая ти от сърце здраве и успех в начинанието, а  също така и късмет на реципиента.

# 843
  • София
  • Мнения: 23 165
можеш, ако имаш родено дете и ако отговаряш на условията възраст и подобни.

# 844
  • Мнения: 100
Имам въпрос .Ако при стимулация извадят много Я.Може ли да дариш част от тях.Има ли някакви изисквания??

Можеш, но трябва да отговаряш на всички условия за донор - възраст до 34 г. и да имаш поне едно живородено дете.
Преди да направя първия опит с ДЯ, в клиниката в която съм имаше такъв случай на донор, но до колкото знам това трябва да се заявено предварително с оглед намиране на реципиент с подходящи показатели и синхронизация на цикъла на реципиента.

# 845
  • Мнения: 364
Amaretti, не винаги се прави синхринизация, в повечето случаи се прибягва към ЗЕТ.

Добре би било ако фонда има отношение и при двойки, които се нуждаят от ДЯ. Фактът, че някои общини подпомагат финансово такива двойки говори, че не е невъзможно.

# 846
  • Мнения: 1 327
Нямам все още детенце.Самата аз още правя инвитро.Но много искам един ден да даря.На 27 г. съм .Със запушени тръби .Затова правя инвитро.Реално нямам друг вариант.Но с това изискване и тази тенденция в днешно време жените да раждаме по -късно ,един ден няма да има толкова донори.Или грешно ми е мисленето.

# 847
  • Мнения: 39 325
Обикновено големия брой яйцклетки са повечето некачествени.
Оптималния брой на една стимулация е 6-9 броя

# 848
  • Мнения: 1 327
Ами ембриолозите ми казаха ,че от 18 я .16  били качествени .Незнам .Просто питах .Живот и здраве ако с тези които имам сега забременя.Дай боже .Исках да знам дали при друго инвитро може да дариш яйцеклетки след стимулацията.

# 849
  • Мнения: 39 325
Като ги оплодят, изчаква се на трети ден и поне още пет шест ще отпаднат,  ако не и повече.

# 850
  • Мнения: 892
kikokolin, още веднъж адмирации за безкористното ти желание, но:
- щом не искаш пари, клиниката няма да ти даде, но ще вземе твоята част вместо теб. Не си мисли, че ще намалят сумата на двойката
- да, не е евтино, но да те стимулират и да ти пунктират Я, не е като да напълниш една чашка, докато гледаш филмчета за възрастни
- ние сами си решаваме как и дали ще дадем сумата. Има достатъчно деца в домовете, които ще се радват да си имат дом и семейство. 
Та не ни мисли нас, мисли себе си Simple Smile
Огромно благодаря на теб и всички жени, които са дарили или ще дарят! Heart Без значение от стимула да го направите, давате втори шанс на семейства като нас.

П.П. Глождеше ме мисълта да се разведа, за да може мъжът ми да си има негово детенце  Simple Smile

# 851
  • Мнения: 361
Мисля си, че ако имах такъв проблем със забременяването, бих си осиновила дете!Ако и съпруга ми е съгласен,разбира се!Но той би бил, със сигурност.Както и да е,всеки решава за себе си, знам, че борбата е голяма и тежка за всички вас,поклон!
Относно плащането на обезщетение- така или иначе от Селена многократно ми беше повторено, че донорството е анонимно и БЕЗВЪЗМЕЗДНО (да не взема да си поискам пари евентуално!)...Цената е 7000 лв. за семействата, какво се включва точно вътре вече болницата си знае, но за мен със сигурност няма нищо!Освен пътните разходи...

# 852
  • Мнения: 892
Трудно Селена ще направят 4 000 разходи - включвам всичко : лекарства, прегледи, изследвания, пункция, иски, замразяване и съхранение, трансфер и твоите пътни разходи.

# 853
  • Мнения: 361
Трудно Селена ще направят 4 000 разходи - включвам всичко : лекарства, прегледи, изследвания, пункция, иски, замразяване и съхранение, трансфер и твоите пътни разходи.
Не разбирам какво имате предвид?Че 7000лв е нереално висока цена ли?От Майки за донорство ми казаха, че това е реалната цена и ако някоя клиника иска примерно 10 000 лв вече тогава може би се плаща на донора или ги взема лекар някой и "не е чиста работата". 7000 лв било нормално. Пак ви казвам многократно ми се каза по телефона, че ще ми платят само пътни и от такъв род разходи.Плащат и "пропуснати ползи" също по закон. Но...не мога да си искам аз така!Би се опорочила цялата ми идея.Ако ми дадат- Да, но не и АЗ да си ПОИСКАМ.

# 854
  • София
  • Мнения: 2 051
Мисля си, че ако имах такъв проблем със забременяването, бих си осиновила дете!Ако и съпруга ми е съгласен,разбира се!Но той би бил, със сигурност.Както и да е,всеки решава за себе си, знам, че борбата е голяма и тежка за всички вас,поклон!
Относно плащането на обезщетение- така или иначе от Селена многократно ми беше повторено, че донорството е анонимно и БЕЗВЪЗМЕЗДНО (да не взема да си поискам пари евентуално!)...Цената е 7000 лв. за семействата, какво се включва точно вътре вече болницата си знае, но за мен със сигурност няма нищо!Освен пътните разходи...

Да, по-принцип така се води, че донорството е безвъзмездно, в смисъл че не ти плащат за самите яйцеклетки, плащането се води обещетение, което е в реда на нещата, както сама пишеш за пътни разходи .... , но то включва примерно хотел, компенсация за отсъствие от работа и т.н и това въпросно обещетение, както някои казват е 1000-2000-3000 лв, явно зависи от клиниката.
Казвате, че Майки за донорство казват, че нормалната цена трябва да е около 7000 лв., което е напълно реално, но за всички получени яйцеклетки - ако приемем, че самото инвитро с лекарствата е 5000 лв /колкото отпуска фонда/ , а в случая може и да е по-малко, както казва Бамба , все пак донорките би трябвало да са по-млади, и 2000 лв компенсация.
А реално какво се получава - разделят яйцеклетките м/у две реципиентки, което не е лошо стига да ти се намалят разходите, обаче не е точно така, всяка като плати по 6 000 лв , какво излиза, че всъщност опита на една донорка струва 12 000 лв .....

Общи условия

Активация на акаунт