Къмпинг в България

  • 26 677
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Има варианти и на север - Шкорпиловци , ДураНКУЛАК .....

# 76
  • София
  • Мнения: 3 709
Препоръчайте ми къмпинг на морето, моля. С палатка сме, държим на спокойствието и тишината, без купони до зори и шумни компании, предпочитаме малък къмпинг. Да има естествена сянка и да е близо до плажа, а и да е чисто. Да не е скъпо.
Скрит текст:
този, който посещавахме досега, вече няма да работи

Разглеждам от два дни инфо в нета за различните къмпинги.
Засега са ми фаворити к-г Нептун /няма ли много комари там и не е ли далече от плажа?/ и к-г Зора /Обзор/, но не сме били на нито един от двата. Ще се радвам да споделите инфо, ако сте ходили там.

А може и къмпинг в Северна Гърция...

Благодаря!

Били сме на палатки в къмпинг “Akti Retzika” близо до Солун и беше хубаво, чисто и поддържано. Плажът е с каменист пясък. Разгледайте имат сайт.
“Зора” е в леко градска част, иначе е подредено. “Шкорпиловци” е чист и тоалетните се поддържат; в разгара на сезона е гмеч, поради малките парцели. Горичката на къмпинг “Делфин” е супер за палатки.
Бихте ли споделили кой къмпинг няма да функционира вече?

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Делфин е ужасен! Бяхме миналата година - издържахме два дни и се изнесохме.

Мръсотия, музика и врява до зори!
Санитарните възли -малко и мръсни.
Боклуци навсякъде. И кучета, пуснати свободно.

Солун ни идва малко далечко, мислехме нещо между Александропулис и Кавала максимум.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 12:04 от *Бенджи*

# 78
  • Мнения: 11

Солун ни идва малко далечко, мислехме нещо между Александропулис и Кавала максимум.

За Гърция мога да предложа общински къмпинг Александрополис. Голям е. непосредствено до морето е. На близо има Лидъл. Имам чувството, че привлекателните парцели са заети едва ли не целогодишно.  В съседство е Общиски плаж, където могат да се ползват безплатно чадър и шезлонг.   Тоалетни и бани са много и се чистят няколко пъти на ден.

https://goo.gl/maps/a6LWdFCWJbNgi6ce8

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020

Солун ни идва малко далечко, мислехме нещо между Александропулис и Кавала максимум.

За Гърция мога да предложа общински къмпинг Александрополис. Голям е. непосредствено до морето е. На близо има Лидъл. Имам чувството, че привлекателните парцели са заети едва ли не целогодишно.  В съседство е Общиски плаж, където могат да се ползват безплатно чадър и шезлонг.   Тоалетни и бани са много и се чистят няколко пъти на ден.

https://goo.gl/maps/a6LWdFCWJbNgi6ce8

Не мога да им намеря сайт, може би нямат...
Как стои въпросът с резервацията предварително? Да не се окаже да идем, и да няма места?
Къде мога да проверя цените?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 64
Общинския къмпинг на Александруполи е огромен, не ми се вярва да няма места. Най-хубавото е,че е на пешеходно от центъра. Не мисля, че баните са чак толкова чистени. Избягвайте таверната в къмпинга, само на 10 минутки пеш са истинските таверни. Водата на плажа е като на Черно море, не е онзи лазур от Халкидики.

Пак общински има и на Аспровалта. И там е огромно. Мен ми идва малко далеч за пеш, но ако не ви е проблем половин един час вървене става.

Ако аз бях с палатка бих избрал Аспровалта. Ако сте с кола оттам е много добра отправна точка за плажчетата на юг.

# 81
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Не обичам големите къмпинги, но от двата Аспровалта ми хареса повече. Вярно, че в Александруполис само преспахме с палатката и колелета след Самотраки. И определено вътрешната таверна не е ОК. По-близо е до населеното място, ама някак не го харесах.
На Аспровелта също морето е като при нас, все пак вливането на Струма си оказва влияние. Иначе, точно срещу къмпинга има магазин и месарница, та храна има на пешеходно разстояние.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тази тема не е ли за къмпингите в България?

# 83
  • Мнения: 2 726
Получава ми се "дупка" между две резервации и трябва да пренощувам някъде по южното черноморие. Та на къмпинг с палатка ли или просто да паркиране някъде и да спим в колата  се чудя

# 84
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Получава ми се "дупка" между две резервации и трябва да пренощувам някъде по южното черноморие. Та на къмпинг с палатка ли или просто да паркиране някъде и да спим в колата  се чудя
Вечер спането на плажа не е забарннено!

# 85
  • Мнения: 1 613
Препоръчвам къмпинг “СВ. Георги “между Балчик и Каварна. Много чисто, уютно и закътано…През повечето време е много спокойно.

# 86
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте, може ли отзив за Шкорпиловци и Камчия. Как е морето тази година? Има ли много хора, спокойно ли е? Мислим да сме на диво, докато нашите още не са вкарали забрани като в Гърция!😀

# 87
  • Варна
  • Мнения: 64
Камчия - т.е. северно от реката на диво - преди няколко години започнаха да гонят.

# 88
  • Мнения: 39 296
Здравейте. Трябва да проуча къмпинг Арапя. Имало каравани под наем, бунгала, било чисто имало няколко "будки" с различна храна. Само това ми е известно. Търся координати(защото като напиша в гугъл ми излизат предложения оъ букинг, но нямам идея какво точно търся)- страница, фб, за да погледна цени, резервации и дали е толкова хубаво, колкото ми го описаха.

Последна редакция: нд, 17 юли 2022, 20:05 от mariat

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Миналото лято минахме за един плаж през Арапя - мръсно, нагъчкано, абе ужас!  Последно съм била там на къмпинг преди повече от 20г, когато беше едно райско кътче.
Толкова се разочаровах! Никога не бих почивала там! Буквално ме беше гнус да вляза във водата, пък не съм от гнусливите! И вонеща рекичка си имат, дет се влива на плажа, и „арапейски” чревен вирус...Бляк!

Общи условия

Активация на акаунт