Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
аз сьм този ож

# 16
  • Мнения: 166
някои може ли да ми каже какви документи  трябва да ми пратят от Италия за да остана 1 година там ?

# 17
  • Мнения: 6 167
зависи по какви причини искаш да останеш в италия.
ако случая е работа не мога да помогна, защото не знам, мисля, че джорджия е
изяснила много неща по-горе.

не съм чувала някой да е изпратил покана за 1 г на някой, защото така или иначе идвайки тук трябва да се извади пермессо ди соджорно по някакви мотиви.

в моя случай дойдох без никой да ми изпраща покана , след което  веднага извадих пермессо ди соджорно за туризъм за разрешения срок от 3 месеца. то се издава от куестурата по местоживеене.

междувременно се оженихме и подадохме документи и сега ще ми издадат пермессо ди соджорно пер мотиви фамилиари, което също се дава в куестурата по местоживеене и с което вече спокойно ще мога да живея тук.


# 18
  • Мнения: 5 475
 За да останеш за повече от 3 месеца се иска пермессо или за работа (т.е трябва да се включиш в квотите,които вече са изчерпани за тази година)или за ricongiungimento familiare (ако твои близки роднини живеят законно тук)или за обучение..няма друг начин.Никой не може да те "покани" за една година,такъв е закона.

# 19
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
друг е варианта с туристическото пермесо,което си е за 3 месеца,да искаш продължение,все с този мотив,туризъм.моя позната тук направи така,на мен първоначално много ми беше съмнително  newsm78 ,но после видях док. с очите си.все пак не можеш да пресрочваш периода от 6 месеца за календарна година туристически престой,ако мога да го нарека така в държавата.

# 20
  • Мнения: 1 327
друг е варианта с туристическото пермесо,което си е за 3 месеца,да искаш продължение,все с този мотив,туризъм.моя позната тук направи така,на мен първоначално много ми беше съмнително  newsm78 ,но после видях док. с очите си.все пак не можеш да пресрочваш периода от 6 месеца за календарна година туристически престой,ако мога да го нарека така в държавата.

интересно дали така е и в Испания? че аз пък имам приятелка там, която ме кани да отида и да остана при нея... тя успя тази година да си оправи документите и вече живее и работи легално...

# 21
  • Мнения: 166
Много ви благодаря сестра ми е там от 8 години и иска да и отидем на гости с децата.

# 22
  • Мнения: 6 167
Ели, за да й отидеш на гости с децата не ти е необходима виза или покана.
Можеш да влезеш без проблем в страната, но не можеш да стоиш повече от 3 месеца и то ако имаш извадено пермессо за туризъм, което се вади в 8 дневен срок, след влизането в страната. Принципно , можеш да се направиш на ударена и да стоиш 3 месеца, но при проверка рискуваш да те екстрадират с риск да не ти се разреши влизане за следващите 10 г.

Имай предвид да се застраховате здравно , защото ако тук се завстраховат е 51 евро на месец ( моята застраховка беше такава) , а ако имаш застраховка от БГ е по-евтино. Аз така се излъгах и в София се направих на тарикатка , а тук после плащах много повече. Ако искаш пермессо за туризъм за 3 месеца ще ти трябват пари в банка - депозита е 2500 евро за 3 месечно пермессо и то при декларация кой ще те приюти. Разбира се, тия пари само се декларират, не се блокират. Те са , за да докажеш, че имаш пари да си издържаш туризма.

Пикола, не знам какво е това пермессо за туризъм, според мен някой не е бил компетентен, за да издаде пермессо за туризъм за повече от 3 месеца. закона казва ясно колко може да стои - 3 месеца , и след 3 месеца пак 3 месеца . тва е.  Не можеш да искаш да ти се удължи туризма след 3те месеца пермессо.
В този случай депозита е огромен и незнам дали се 'печели' от толкова туризъм Wink

Но понеже е очевадно, че говорим за работа а не говорим за никъв туризъм - дадох примера с туризъм като начална стъпка - за 3 месеца може да се намери начин, незнам да се остане. Със сигурност, както каза Джоржия квотите са пълни и не знам кви ще са тия документи. Но! Нищо се незнае! Laughing

В никакъв случай не препоръчвам да не се спазват процедурите обаче.  Аз се направих на чук за един документ ( здравната застраховка), та го плащах солено след това.
Но, риска си е за човека, който го поема.

  bouquet



# 23
  • Мнения: 5 475
Принципно по закон не може да се удължи премессото за туризъм за повече от месец,как прилагат закона квестурите е друг въпрос... Shocked
  Доказателство например е че в една и съща квестура-тази на Милано,в разстояние на 3 месеца се омъжихме за италианци три българки,при едни и същи условия -една получи перемессо за 2 години,другата за 5,а на третата(на която съпруга беше по-отракан)взе направо карта ди соджорно-безсрочна. Shocked

  Да не говорим за абсурда през последните дни ,когато на  опашки висяха  500 000 нелегално пребиваващи,(които реално трябваше да се намират в страните си ),да се борят за 170 000 работни визи...
  Познавам и много хора,които просто "влизат" и "излизат" от Шенген на всеки 3 месеца и естествено изобщо не си вадят премессо...всеки сам си поема рисковете,трябва обаче да се има предвид,че незаконно пребиваващите подлежат на екстрадация ,а веднъж екстрадиран нямаш право на вход не само в Италия ,но и в Шенген изобщо.

 

Общи условия

Активация на акаунт