Моля за мнение - кога да запиша дъщеря ми в първи клас

  • 27 095
  • 416
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 275
Елена Ди , благодаря ти за мнението   bouquet

Пролетен дъждец ,да и тук предучилищната в училище е до обяд  Peace

Ох,дано спрат да боледуват с времето душичките.

# 16
  • Мнения: 10 547
Странно тогава за къде бързаш и защо бързаш, когато детето първо, просещава ДГ, второ, не го прави дори редовно.  Peace

# 17
  • Мнения: 21 275
Касита,не че бързам,просто реших да попитам.
Сега се надявам скоро вече да си ходи редовно на ДГ,тъй като много ми се разболяваше и се наложи да махнем сливицата.

# 18
  • Мнения: 10 547
Законът е прост. Гласи, че децата постъпват в първи клас в годината, в която навършват 7 години, или на шест навършени години по преценка на родителите.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 21 275
Законът е прост. Гласи, че децата постъпват в първи клас в годината, в която навършват 7 години, или на шест навършени години по преценка на родителите.  Simple Smile

Да,така е.

Реших да се допитам и до вас - хората ,които са направили своят избор дали на 6 и на 7.Или пък им предстои такъв.

Да видя мнения.   bouquet



# 20
  • София
  • Мнения: 3 263
Има няколко книги с тестове за готовността на децата за училище, авторите = бяха от Софийски университет, има я в иуниверситетските книжарници. Май Бижков беше в колектива на едната. Мисля, че там има полезни неща  Peace

# 21
  • Мнения: 54 444
За къде бързате?
Училището няма да избяга.
Не бих си записала детето по-рано от необходимото.

# 22
  • Мнения: 21 275
marisha7  благодаря   bouquet

DeVa® , събирам мнения  Peace

# 23
  • Мнения: 450
Колкото по-късно, толкова по-лесно ще бъде за детето, родителите и учителите. На тази възраст 6-7 месеца разлика във възрастта играят голяма роля при развитието. Казвам го от опит и ако имаше как да го разбера миналата година, сега децата ми, които са родени в края на декември, щяха да са още в предучилищна... Не бързайте.

# 24
  • Мнения: 21 275
Мари ,благодаря за мнението.
За момента нищо не сме решили още,иначе е записана на училище за 2016 година.

Просто събирам мнения по въпроса  Hug

# 25
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не виждам причина да бързаш с училище. Дъщеря ми е юни и тръгна на училище на 7г. 3 м .Можеше да чете на 5 , съсредоточаваше се лесно , но затова пък много й се играеше. Защо не оставиш детето да си изживее детството? Ако смяташ , че в първи клас ще му е скучно , то има на какво допълнително да го запишеш и да си използва времето - примерно език или спорт . В никакъв случай не бих дала детето си по-рано на училище!

# 26
  • Мнения: 21 275
Руми,няколко пъти пиша,че темата я пуснах за да събирам мнения ,записана е на училище за 2016 г.

 Hug

# 27
  • Мнения: X
Няма нищо лошо да се допиташ, да си свериш часовника с другите. Аз също съм имала период, когато се чудих кога да го запиша,но претеглих плюсове и минуси. Като най- най натежа факта, че имам син, може би за момиче по- ранното тръгване не е толкова лош вариант.

# 28
  • Мнения: 21 275
Елена Ди , точно така исках да направя.
  bouquet

# 29
  • Мнения: 54 444
А каква е целта изобщо?
Нещо ще се спечели ли, ако тръгне по-рано?

Общи условия

Активация на акаунт