Пролет пукна, майно ле, Великден дойде! 156 Американски зайци скокнаха!

  • 56 723
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Да питам за идеи - имаме интернешънъл вечер в училището и аз се чудя какво мога да покажа. Някой да е правил такова нещо? Идеи? Имам мартеници, сурвачка правих за Коледа, но я хвърлих и сега ме е яд, че беше много готина, можеше и нея да я сложа на дисплей..Великденски боядисани яйца, снимки някакви на кукери..само това можах да измисля.

    Карета, шевици, носии, гоблени. Дървени и други сувенири от БГ, аз доста си донесох.


   Мерси за новата тема   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 591
Благодаря на всички за коментарите! Не се опитвам да съм дифенсив, разчитам на инстинктите си поне на този етап. Той комуникира, разбира какво му говорим, опитва се да се изразява, изпълнява задачи (вземи това и го занеси еди къде си, намери еди какво си и го занеси нам къде си и тн). Педи каза да следим дали на едно и също нещо казва по един и същи начин или всеки път създава различни звуци. След два месеца ще видим как ще е.

За пералня не бих пробвала, но се появи наскоро една рецепта в тубата, "погачата на баба". Една жена снима баба си как меси погача, та и тя блъскаше готовото тесто по 50 пъти в масата на няколко пъти. Аз го пробвах и наистина след 50-те удара тестото се отпуска.

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Агент всякакви каренца, разни дървени изрисувани прибори, розова вода - аз имам момиче с носия и вътре шишенце розова вода, знамето. И аз съм си надонесла разни сувенири точно за тази цел. Гюведже, други глинени изобретения - аз съм носила извита глинена чашка за греяна ракия  и глинен цървул Simple Smile бях направила плакат по идея на плаката на Тандури едно време, със снимки и информация за България. Карта на Европа и на нея показано къде се намира България. Това се сещам за сега.

# 18
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Аз съм носила мартеници (на 1 март вдички деца искаха да имат като Синът ми), чаша троянска керамика, кукерска маска , кукли в национални носии, медни чаши...при нас можеше и храна -та имаха децата и локум и кисело мляко.
Виж за каре не съм се сещала.

# 19
  • usa
  • Мнения: 2 113
глинени не бих пращала на панаир в училище, моите половината ги изпочупиха като занесох преди години...

агентич, не си прави такива ретроспекции, не знаеш какво е щяло да се случи "ако преди години...", достатъчно мозък и опит имаш, за да го знаеш това. аз моят безобразник го заведох на спийч евалюация на около три и половина и едно посещение му беше достатъчно, реши че по-добре е да спре да мучи и да проговори вместо да си хаби времето с доктори, можеше и при теб да се случи така. както и ако беше се захванала с терапии и пак да си проговори хайванчето по същото време - съответно повече от година пропиляна с разни лелки/тераписти гостуващи в къщи ежеседмично. така си преценила тогава, така си направила. важното е, че нещата рано или късно, по един или друг начин се случват както трябва  Hug

# 20
  • WA, USA
  • Мнения: 512
нямам време да ви чета, само се записвам да не ви изпусна съвсем.
  bouquet

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, нова съм тук и чета с голям интерес форума. Любопитно ми е - има ли някоя от вас, която да обучава детето си у дома( homeschooling)?

# 22
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Агент, благодаря за темата.

American_mommy, аз го правих за 1 год, края на мидъл скул. После го върнах за гимназията.

# 23
  • Мнения: 758
Благодаря за идеите, но за съжаление освен мартеница, друго БГ нещо нямам. Ще пробвам да намеря локум и да направя плакат.Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 591
Не мога да помогна с идеи, хич не съм наясно с подобни проекти, все още...

Акуадудъла е голям хит, благодаря за идеите. Радвам се, че се спряхме на това, успява да си рисува по лицето и да лапа писалката, та ще ми е по-спокойно да го оставям сам да рисува без надзор.

# 25
  • Мнения: 4 290
 Heart Eyes сладък художник с бузи и двойна брадичка Heart Eyes за щипане е идеален.

# 26
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Най-сладкия Пикасо  Heart Eyes

# 27
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Мишки, пу-пу, много сладък Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 367
Великден празнуваме един,бг. Тази година има голямо занимание около бг скул/нова местна бг организация,Н.има да учи едно стихотворение за тържеството от Разцветников дето едва се чете (млечносиня безбрежност и пр) Joy
*
Аз имам един много скьпоценен календар от 2005 примерно,с чудени картинки от Бг (доста голям), носим него, мускали с розова вода, бум бокс да свири хоро (или таблет с ю тюб), карта на бг и  баница
*
какъв голям е Спас станал! чудесен! (бтв отскоро пак съм се заумилявала на бебета,но през плета само)

# 29
  • Мнения: 4
American_mommy, аз го правих за 1 год, края на мидъл скул. После го върнах за гимназията.
Благодаря ти много за отговора! Как мислиш, че се отрази това на детето, мислиш ли, че домашното обучение е по-добро?
Аз съм в много голяма чуденка, какво да правя. Синът ми е на 4 и започна pre-k в началото на септември, но вече знае да чете, пише и смята. Никога не съм го насилвала да учи, просто от малък е много любознателен и вместо играчки предпочиташе да играе с книжки и да пише. В един момент обаче учителката му започна да се оплаква, че синът ми не внимавал по време на занятията, но когато го питала знаел. Каза ми също, че бил разсеян. Когато се прибрах в къщи поговорих със сина ми и той ми каза, че там му е скучно и не му харесва, защото учели неща, които той знае и защото учителката постоянно му нареждала, какво трябва да прави, както и че била груба. Това се случи преди Коледните празници. С мъжа ми решихме, че е по- добре да не го пращаме повече там, решихме също да си направим една по-дълга ваканция във Флорида( живеем в Ню ЙОРК). Когато синът ми разбра, че няма да има нужда да ходи на училище, много се зарадва. Проблемът е, че си е втълпил, че учителите са груби, а училището скучно място. В момента той работи върху учебни тетрадки за първи клас и си се гледаме у дома, но съм в голяма чуденка, какво да правя за следващата учебна година, когато ще трябва да започне kIndergarden. Явява се на изпит за gifted and talented, но още чакаме резултата.

Общи условия

Активация на акаунт