За или против секцио?

  • 2 490
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Доста писано има по въпроса.Всеки сам избира за себе си.Аз родих нормално,следващият път (когато и да е) пак така,стига всичко да е наред.

# 16
  • Мнения: 601
  Лично за мен съм си избрала нормално раждане.
  Имаш достатъчно време да помислиш и да прецениш,за теб кое е най-правилно и  сама ще си вземеш решението.  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 216
Родих преди 10 дни сьс секцио по спешност-не по собствено желание,а по медицински причини.Бяхме планували операцията за няколко дни по-кьсно ,но човечето реши да излиза по-рано.ПОвярвай ми няма нищо по-хубаво от нормалното раждане.Сьжелявам ,че когато пак реша да имам дете ще раждам пак сьс секцио.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз тръгнах да раждам нормално, но буквално в последния момент ме оперираха.Възстанових се доста бързо и не съм имала проблеми.За второто бих избрала секцио Peace

# 19
  • Мнения: 1 489
Родих нормално и за миг не съм се замисляла да родя по друг начин,освен ако се налага от мед.гледна точка.Възстанових се за няколко дни и от първия ден се грижех сама.Вторият път ако всичко е наред пак ще раждам така.

# 20
  • Мнения: 213
Аз избрах секцио и за миг не съм съжалила.

# 21
  • Мнения: 507
И двата пъти родих нормално. От секциото ме беше много страх.

# 22
  • Мнения: 403
Родих със секцио и съм много доволна. На следващата сутрин станах,а на обяд отидох да пия кафе на първия етаж в болницата. След това докторите ми се накараха, че е можело да ми стане лошо , но аз се чуствах  добре. Много бързо се възстанових и след изписването си гледам изцяло сама детето

# 23
  • Мнения: 481
В началото се бях навила, че ще раждам секцио и когато лекарите ми казаха, че ще мога да родя нормално, тъй като и двете бебета са главично разположени, ме хвана един страх... Две седмици се чудех какво ли ще стане, как така ще родя нормално. Но родих бързо и леко и за миг не съм съжалила че родих нормално и не настоявах за секцио!

# 24
  • Мнения: 1 910
Моята препоръка е да се информираш добре за евентуалните рискове и сама да вземеш решението. Не се интересувай какво е най-разпространеното мнение. Важното е ти какво искаш, какво е усещането ти. Раждане с раждане няма еднакви, възстановяване след секцио също.

Ще допълня, че мен ме беше ужасно страх от раждането и исках секцио. Родих нормално с епизотомия по стечение на обстоятелствата. Беше тежко раждане и не мисля да повтарям. С шевовете от епизотомията имам все още проблеми. Ако все пак се случи да забременея пак най-вероятно да се опитам да родя със секцио, което не го разбирай, като съвет и ти това да направиш...не се знае може ти да имаш леко и бързо раждане, без да се налагат шевове.

# 25
  • Мнения: 3 042
И двата пъти родих нормално.  И въпреки, че след първото раждане не се възстанових много бързо  /родих с епизотомия, много вътрешни шевове и 7 външни/, и за миг не съм се колебала как да раждам втория път.
Информирай се добре за двата вида раждане, консултирай се и гинеколога си и тогава вземи решение.

# 26
  • Мнения: 46 518
Не съм избирала, но ме срязаха.
Предпочитам секциото.

# 27
  • Мнения: 1 427
За секциото съм,но само ако е по медицински показания!Ако няма такива,най-добре е да родиш нормално.Но решението взимаш ти!

# 28
  • Мнения: 3 537
Нормално раждане разбира се.За секциото съм съгласна ако е по медицински показания.

# 29
  • Мнения: 344
За нормално раждане, ако няма медицински причини. Аз родих секцио по медицински причини.

Общи условия

Активация на акаунт