Боледуване на децата ни - тема 25

  • 32 898
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Магнитче,
аууу, тоз твоя мъж как ме ядосва! Сигурно е страхотен човек, да не се обидиш, знам, че никой няма право да говори лошо за един мъж освен жена му Hug Ама е много твърдоглав, значи... Моят пък е в другата крайност - на всяко разболяване на дребо се заканва да вика ХЕИ на проверка Mr. Green Ми викам извикай ги, бе! Да видим какво ще стане. Сега дори се чудим дали да не го отпишем от яслата, но не ми стиска... Всичко става, още 4 месеца ще си плащам таксата, пък после така или иначе се местим в градина.

# 721
  • Мнения: 6 627
iani87, коларгол са подсушаващи капки. ако искаш нещо по-щадящо, може да опиташ с хипертоничен разтвор (спрей, на африн или друга марка), като физиолигичния е, но с по-виското съдържание на сол и действа подсушаващо. но не бива да го прилагаш повече от 3 пъти дневно.
Ами сега, усепх в начинането, че всички го чакаме това откритие  Laughing
magnet_for_happiness, моят мъж е същият, ама аз не се давам лесно  doctor

# 722
  • shumen
  • Мнения: 18 178
Магнитче,ооф,тоя твоя мъж не се предава лесно,но такива са всички.
Месечинке,и аз мисля като теб.Не го отписвай Борко от ясла.Още 4 месеца ще изкарате някак.Ти какво реши ще го пускаш ли след това разболяване пак?
Стаси,да се оправя скоро Али и да си останете само с хремата без други екстри този път.
Аз вече спрях да се ядосвам,защото е очевадно,че има хора,който не им пука.Вече 2 вечер при нас в яслата казват на една майка,че детето и е с жълто-зелени сополи и на другия ден да не го пуска,а то пак е там на сутринта.Еми как няма да зарази цялата група като на нея не и пука.Днеска дори я питаха дали е пускала секрет от носа,а тя се извъртя и каза,че нямала време да се занимава,че била на работа.

# 723
  • Мнения: 21 292
Бързо оздравяване на всички болни,аз да попитам -
ако дете спи неспокойно вечер,може ли да е от топлото ?
Отваряте ли прозореца вечер ?

# 724
  • Мнения: 19 339
Аз така спорих с една позната, която дори беше пуснала секрет и беше излязла някаква бактерия. Дали не беше и пневмокок. Оплакваше ми се,че от кооператива,където ходи детето другите родители недоволствали, че било с жълти сополи повече от месец. Ама според нея на него нищо му нямало, защото нямал други симптоми. Хубаво, ама не всички деца са със силен имунитет, а това е опасна бактерия. Не пречи в крайна сметка да го остави вкъщи и да не го лекува, докато се изчистят секретите.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Ами вчера госпожата на сина ми-1 ви клас е- ми разправя как едно момче от петък повръщало,но било на училище ,казала му да си остане в къщи понеделник,той пак дошъл,сега било вече с разстройство,отпуснато,без сили,но стои в клас с другите деца.Тя казала на бащата -той викал че нищо му нямало.Майката била в чужбина.И няма кой да го гледа сигурно,и горкото вчера цял час клепало в тоалетната.
Кажете това сега на какво прилича  #Cussing out-първо този вирус е заразен,и второ самото дете си личало че не му е добре,,ето  вчера друго момче вече го нямало,защото почнало да повръща.
Госпожата го питала детето-дават ли му някакви прахчета,нещо да го лекуват,нищо не пиело.

Моя до вчера го лекувах от пневмония и спазъм,сега тъкмо се стабилизира и го пуснах да изкара поне последната седмица на училище,остава да лепне друга гадост........

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 12:27 от budiko

# 726
  • Мнения: 6 627
budiko, много жал ми стана за това детенце, което описваш, безхаберието на бащата, майката далече, и единственият загрижен за него явно е само госпожата в училище.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
sylviana  и на мен ми стана жал за детето....

# 728
  • Мнения: 21 292
Будико , ужас  ooooh!

# 729
  • shumen
  • Мнения: 18 178
Будико,и на мен ми стана жал за детето.Тоя човек няма акъл да го изпрати на училище с повръщане и разстройство.За него обаче явно е по добре детето да не изпуска материал в края на учебната година и да е там.
Пролетен дъждец,явно не и се занимава на жената да пуска секрет.Нашите поне са на ясла и ДГ и може да си ги оставим вкъщи когато си искаме,а и тя знам от други майки,че не го гледа сама.Има и мъж,а и майка и баща и им помагат за детето.Ако тя и мъжа и са на работа,бабата и дядото мисля,че са пенсионери,но явно и на тях не им се занимава с него.

# 730
  • Мнения: 19 339
В нашия клас също онзи ден едно дете е повръщало и е било с болки в главата.  Дано да не е бил върлуващия вирус, въпреки че на него прилича.

Данаека, да не пуска като иска, но да го държи вкъщи. Човек като не гледа често боледуващо дете , му е широко около врата и няма никакво разбиране.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 13:19 от Пролетен дъждец

# 731
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Само един ден да мога да открия как да втечнявам сополи. Мисля, че ще получа дори Нобелова награда за принос към сопола, който пречи на нормалния живот.
Това направо като лозунг в темата да го заковем... Simple Smile
Шегувам се разбира се,не черногледо  Peace

Яни,ако детето няма хрема и само сутрин има откъсачна такава кашлица,според мен просто чисто секрети останали  Rolling Eyes
Казваш нос,гърло и гърди-чисти.Хрема лиспва,сън спокоен....

Абсолютно нормално е да прочиства лигавицата след сън,размишлявам си така...
Калциевия глюконат действа противоалергично и отбъбва лигавицата.Често пъти ни е спасявал при ларингитни ситуации  Peace За капки лично мое мнение е,че се въздържам,ако не е наложително.В твоя случай не виждам защо...По скоро бих промивала носа с ФР често и да издухва детето ако въобще има нещо.
Мисля,че в правилната посока действа педиатъра ви  Peace


ако дете спи неспокойно вечер,може ли да е от топлото ?
Отваряте ли прозореца вечер ?

О,да може и още как... Simple Smile
Моята дъщеря не понася Т по висока от 20С .Вече спи с лятна пижамка/тениска и къси панталонки/от седмица на открехнат прозорец.
И пак се върти като шугава и пак и е топло... ooooh!
Тази сутрин намерих главата и на мястото на краката.... Crazy

Аз вече спрях да се ядосвам,защото е очевадно,че има хора,който не им пука.Вече 2 вечер при нас в яслата казват на една майка,че детето и е с жълто-зелени сополи и на другия ден да не го пуска,а то пак е там на сутринта.Еми как няма да зарази цялата група като на нея не и пука.Днеска дори я питаха дали е пускала секрет от носа,а тя се извъртя и каза,че нямала време да се занимава,че била на работа.
Аз вече пък почвам да се нервирам леко след всеки твой пост,честно.. Tired
Ами ти не спря да се оплакваш бе жена, не спря  да мрънкаш и да се вглеждаш в другите деца и да търсиш поводи за болест ,без да си даваш сметка,че ревалентно и ти може да си свързана с тях.
Сама сподели,че пиеш АБ,според теб дали не си контактна с твоето дете?Дали то не е с другите?
Дали не може да си потенциален носител  примерно  на скрита стафилокова инфекция,която си живурка безпроблемно в твоя нос и обменя въздушното пространство с околните?
Да не говорим,че често се изказваш и некомпетентно относно лекарства и тяхното приложение... Stop
Е,в повечко ми идва всичко вече....

Не ми се иска да влизам в спорове и полемики в тази тема,но всички сме родители и децата ни също боледуват както и твоето.Не може да се вглеждаш във всяко едно дете и да съдиш майката без да се поглеждаш самата ти отстрани...
Каквото ти влиза на теб в работата дали тази майка е пускала секрет или не?!Че и да следиш дали има кой да гледа това дете...егати и безумието,не го проумявам...зрели хора,а с детински размисли...
Факт е,че се носят болни деца,факт е,че стават 'номера'с извинителни бележки и прочие,както е факт и,че децата с годините израстват болестите и все по рядко и леко протичат в бъдеще.
Рабира се,че е и индивидуално физическото израстване,това обаче не бива да ни озверява и отчайва,колкото и да звучи лесно написано отстрани.
И моето дете в първите години от ДГ боледуваше,аз също съм имала безсънни нощи и треперещо от мъка и болка сърце гледайки как се измъчва.Това не ме направи по лоша майка нито пък съм се предавала в трудните моменти/и аз съм преминала през такива/

Отминава бе майчета,израства се повярвайте ми.Знам,че звучи шаблонно и изтъркано,но сами ще го усетите.
С най-добри чувства към всички  Hug

Извинявам се на четящата аудитория за обстойното си изказване,но заставам зад всяка една своя дума  Peace

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 13:20 от ~Dev~

# 732
  • Мнения: 19 339
Така де, мен ми казаха, че в пубертета ще го израсте. ooooh! Tired
Тази учебна година имаше само 2-3 пълни петдневни седмици на училище.
Цитат
Човек като не гледа често боледуващо дете , му е широко около врата и няма никакво разбиране.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 13:20 от Пролетен дъждец

# 733
  • shumen
  • Мнения: 18 178
Дев,не съм я питала аз лично,а госпожата  попита днеска,защото видя,че се води пак детето,а са и казали да си го остави вкъщи 2-3 дни и да го излекува.Също и не ми влиза в работата наистина кой го гледа,но ме доядя,защото си измисли причина само и само да не е в тях детето.
Пролетен дъждец,и на мен ми казаха,че ще го израсте до 1 клас,но ще видим.
Аз АБ пиех,но днеска бях на контролен и съм вече добре,а докато бях болна гледах да нямам контакт с детето,за да не го заразя.И не,аз не мрънкам и не се оплаквам,а ми направи впечатление,че освен мен имаше и други майки и като,че ли госпожата нарочно и каза пред всички,че детето и е много хремаво и с жълто-зелени сополи на тази майка.
Лисе,и моя не търпи много топло.От седмица някъде спи с много тънка пижамка с дълъг ръкав и на леко открехнат прозорец.

# 734
  • Мнения: 21 292
Благодаря ви.
Моята май затова се въртеше толкова снощи от жега.
Ще отварям и аз вече.

Общи условия

Активация на акаунт