Отговори
# 450
  • Мнения: 292
На мен винаги ми казват, че резултата от цитонамазката ще е готов след 7 дни, независимо къде съм я правила, на същия ден ми се струва нереално  Rolling Eyes.

Знаете ли дали LEEP се покрива от здравната каса? И ако може някой който е преминал процедурата да каже повече какво ми предстои и нужен ли е болничен престой или ще ме пуснат още същия ден?

# 451
  • Мнения: 211
Момичета, резултата ми е "масово грам-положителни диплококи" и е положително за ureaplasma urealyticum. Доста съм шокирана..... имам подозрения, че може да са ме заразили от преглед при гинеколог. Някоя да е имала подобни резултати?

# 452
  • Мнения: 2 137


Знаете ли дали LEEP се покрива от здравната каса? И ако може някой който е преминал процедурата да каже повече какво ми предстои и нужен ли е болничен престой или ще ме пуснат още същия ден?

Минава се по здравна пътека, с доплащане е.На същия ден те пускат.

# 453
  • Мнения: 292


Знаете ли дали LEEP се покрива от здравната каса? И ако може някой който е преминал процедурата да каже повече какво ми предстои и нужен ли е болничен престой или ще ме пуснат още същия ден?

Минава се по здравна пътека, с доплащане е.На същия ден те пускат.
Благодаря! А горе-долу колко е доплащането?

# 454
  • Мнения: 2 137
В "Майчин дом" Варна- 250 лева.

# 455
  • София
  • Мнения: 1 902
При Ганчева също доста се чака цитото,а и HPV-то също Tired

# 456
  • Мнения: X
Извинявам се за невежеството предварително, също искам да си направя изследване за уреаплазма. По какъв начин се взима пробата, може ли по желание без назначение от лекаря? Планираме бебе и искам да се изследвам предварително за инфекции и бактерии.
Момичета, резултата ми е "масово грам-положителни диплококи" и е положително за ureaplasma urealyticum. Доста съм шокирана..... имам подозрения, че може да са ме заразили от преглед при гинеколог. Някоя да е имала подобни резултати?

# 457
  • Мнения: 11 537
Момичета, резултата ми е "масово грам-положителни диплококи" и е положително за ureaplasma urealyticum. Доста съм шокирана..... имам подозрения, че може да са ме заразили от преглед при гинеколог. Някоя да е имала подобни резултати?

vv88, съжалявам, че са ти излязли притеснителни резултати. Не знам дали могат да те заразят по време на преглед, но могат да ти замърсят изследването.
Дали си склонна да пуснеш при нов лекар и нова лаборатория ново изследване?

# 458
  • Мнения: 211
Аз вече няколко пъти пускам. А за резултатите някой може ли нещо да ми каже?? Какви са тези диплококи, другото също не съм го чувала......в интернет няма кой знае каква информация.....дали ще мине с един антибиотик?

# 459
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Момичета, резултата ми е "масово грам-положителни диплококи" и е положително за ureaplasma urealyticum. Доста съм шокирана..... имам подозрения, че може да са ме заразили от преглед при гинеколог. Някоя да е имала подобни резултати?
Грам положителни диплококи= кръгли бактерии разположени по двойки, които дават позитивно оцветяване по Грам. Тук спадат стретококус пневмоние, ентерококус и др. Повтори влагалищния секрет в друга лаборатория, занеси си резултата сама и то веднага след като ти го вземат. Така ще избегнеш максимално възможността да е вторично замърсен. Най-добре да ти го вземат в специална епруветка със среда. Ако пак има бактерии на секрета ще пише: Изолира се Streptococus pneumonie например. Прави се антибиограма и се вижда на кой антибиотик е чувствителен. След това пиеш съответния антибиотик.
Уреаплазма уреалитикум е от групата на бактериите без клетъчна стена. Това са задължителни вътреклетъчни бактерии. Заемат междинно положение между вирусите и бактериите. Приличат на вирусите по това, че се култивират само в специални среди, съдържащи клетки. Най- лесно се изследват чрез моноклонални антитела и имунофлуоресцентма микроскопия или чрез ДНК-тест- PCR в генетична лаборатория. Проявяват тропизъм предимно към цилиндрични клетки- на цервикален канал, на уретра, на пик. мехур, на тръби и тазов перитонеум. Когато инфекцията е "долна", т.е. не обхваща тръбите и перитонеума, протича безсимптомно и се лекува лесно. Пият се тетрациклини или макролидни антибиотици- Азитромицин, Сумамед...
Към тази група бактерии се отнасят още Хламидия и Микоплазма. Трите типа се разглеждат и изследват заедно поради сходната клиника, диагноза и лечение.
Изследвай и мъжа си. Задължително е и той да се лекува.
Не мисля, че си се заразила в гинекологичен кабинет.
Басейни? Сауни? Парни бани? Тоалетни вани в хотели/ Кърпи в хотелите?

# 460
  • Мнения: 211
Момичета, резултата ми е "масово грам-положителни диплококи" и е положително за ureaplasma urealyticum. Доста съм шокирана..... имам подозрения, че може да са ме заразили от преглед при гинеколог. Някоя да е имала подобни резултати?
Грам положителни диплококи= кръгли бактерии разположени по двойки, които дават позитивно оцветяване по Грам. Тук спадат стретококус пневмоние, ентерококус и др. Повтори влагалищния секрет в друга лаборатория, занеси си резултата сама и то веднага след като ти го вземат. Така ще избегнеш максимално възможността да е вторично замърсен. Най-добре да ти го вземат в специална епруветка със среда. Ако пак има бактерии на секрета ще пише: Изолира се Streptococus pneumonie например. Прави се антибиограма и се вижда на кой антибиотик е чувствителен. След това пиеш съответния антибиотик.
Уреаплазма уреалитикум е от групата на бактериите без клетъчна стена. Това са задължителни вътреклетъчни бактерии. Заемат междинно положение между вирусите и бактериите. Приличат на вирусите по това, че се култивират само в специални среди, съдържащи клетки. Най- лесно се изследват чрез моноклонални антитела и имунофлуоресцентма микроскопия или чрез ДНК-тест- PCR в генетична лаборатория. Проявяват тропизъм предимно към цилиндрични клетки- на цервикален канал, на уретра, на пик. мехур, на тръби и тазов перитонеум. Когато инфекцията е "долна", т.е. не обхваща тръбите и перитонеума, протича безсимптомно и се лекува лесно. Пият се тетрациклини или макролидни антибиотици- Азитромицин, Сумамед...
Към тази група бактерии се отнасят още Хламидия и Микоплазма. Трите типа се разглеждат и изследват заедно поради сходната клиника, диагноза и лечение.
Изследвай и мъжа си. Задължително е и той да се лекува.
Не мисля, че си се заразила в гинекологичен кабинет.
Басейни? Сауни? Парни бани? Тоалетни вани в хотели/ Кърпи в хотелите?

Благодаря за изчерпателния отговор Simple Smile Мъж нямам от 2 години и за това такива резултати ме изумяват....проблеми се появиха след последното ходене при един гинеколог

# 461
  • Мнения: 20 236
За уреаплазмата Али е написала , понякога инфекцията е безсимптомна и може да си я влачиш доста време без да знаеш.
Има доста материал по въпроса в интернет.


# 462
  • Мнения: X
Преди 3 години, лекувах уреаплазма уреалатикум след лекуване и на Кандида тропикалис, но без антибиотици.  Thinking

# 463
  • Мнения: 2 544
Уреаплазма не съм, но микоплазма съм лекувала, само дето се учудвам как са ти я хванали като тя не се хваща нито с цитонамазка, нито с нормална микробиология, помня, че беше специфично изследване, трябва да си го поискаш отделно. newsm78 В добрия случай с един курс АБ минава, но и мъжът задължително трябва да пие.

# 464
  • Мнения: 10
Уреаплазма не съм, но микоплазма съм лекувала, само дето се учудвам как са ти я хванали като тя не се хваща нито с цитонамазка, нито с нормална микробиология, помня, че беше специфично изследване, трябва да си го поискаш отделно. newsm78 В добрия случай с един курс АБ минава, но и мъжът задължително трябва да пие.


Точно с цитонамазка и PCR на взетия от нея секрет се прави.

Общи условия

Активация на акаунт